Trakker Tundra Suit

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ovidiu Oancea
Mesaje: 346
Membru din: Mar Mai 04, 2010 16:39

Trakker Tundra Suit

Mesaj de Ovidiu Oancea »

Salut! Are cineva? E ceva de capul lui?
Merci.

andronic cristian
Mesaje: 154
Membru din: Lun Feb 08, 2010 19:20
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Trakker Tundra Suit

Mesaj de andronic cristian »

Foarte bun. Eu l-am purtat si la copca si nu am simtit deloc frigul. Materialele si lucratura sunt de calitate.
Campion National 2010
Vicecampion National 2013

Avatar utilizator
Ovidiu Oancea
Mesaje: 346
Membru din: Mar Mai 04, 2010 16:39

Re: Trakker Tundra Suit

Mesaj de Ovidiu Oancea »

Merci mult de feedback... Ca eram cam nehotarat :)

gicahagi
Mesaje: 164
Membru din: Vin Mai 07, 2010 18:21
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Trakker Tundra Suit

Mesaj de gicahagi »

mai foloseste cineva trakker tundra?

ma loveste frigul in oase prin delta in luna februarie cu el? :)

daca ati putea alege, ati merge pe versiunea tundra sau pe arctic, ambele de la trakker?

sau altceva(alta firma, model)...evident , daca se incadreaza intr-o limita de pret decenta(600 ron pentru tot ansamblul).

multumesc

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Trakker Tundra Suit

Mesaj de cipica »

am eu un costum foarte dragut de la trakker, arctic am impresia ca se numeste dar nu sunt sigur, extraordinar de calduros, geaca este 100% impermeabila si respirabila, pantalonii ar trebui sa fie si ei impermeabili dar nu i-am probat in conditii de ploaie extrema, foarte caldurosi si comozi, dublura gecii este o bluza detazabila din flece de cea mai buna calitate.
Ultima data l-am folosit luna aceasta pentru o saptamana de stat pe balta si inca sunt viu. Merita banii pe deplin

marius6251
Mesaje: 69
Membru din: Vin Sep 04, 2009 21:39
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Trakker Tundra Suit

Mesaj de marius6251 »

andronic cristian scrie:Foarte bun. Eu l-am purtat si la copca si nu am simtit deloc frigul. Materialele si lucratura sunt de calitate.
dar pina la ce temperaturi maxime poti purta costumul pt ploaie/vant. din cite inteleg captusala pantalonilor nu e detasabila.

paote inlocui oarecum sacul de dormit la temperaturi de -5 si 0gr?
marius andrei

Levi
Mesaje: 903
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:35
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Trakker Tundra Suit

Mesaj de Levi »

Tundra este foarte calduros, extrem de gros, singurul minus ar fi ca mi se pare putin rigid, te misti putin mai greu in el

Avatar utilizator
Ovidiu Oancea
Mesaje: 346
Membru din: Mar Mai 04, 2010 16:39

Re: Trakker Tundra Suit

Mesaj de Ovidiu Oancea »

Eu l-am achizitionat atunci. L-am folosit pana acum de 2 ori (48h si 72h). Temperaturi noaptea si de -3, -2, vant foarte rece etc. Am dormit afara pe scaun si a fost ok. Ma enerveaza faptul ca face condens in buzunare :D . In rest sunt f multumit. Bineinteles la nadirea cu cobra trebuie sa te dezbraci daca nu vrei sa mori sufocat. Nici la lansat nu e foarte comod. Dar am scapat de frig.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”