O fi record pe 2011 pe Chiroiu 4?

Moderatori: petre iulian, George-Alexandru

Sorel
Mesaje: 318
Membru din: Joi Mai 14, 2009 17:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

O fi record pe 2011 pe Chiroiu 4?

Mesaj de Sorel »

Salutare!

Pregatiri intense toata saptamana pentru un pescuit pe Chiroiu4 ( prima partida pe balta de anul asta), totul pare bine mai putin prognoza meteo...dar cine tine cont de amanunte din astea minore-vant puternic, ploi cu descarcari electrice....vrajeala...astia de la meteo n-au ce sa mai zica si baga d-astea....

In sfarsit cei doi Dancers - Dani( +Mihaela) si Sorel se intalnesc pe balta Chiroiu 4 sambata 7 mai ....vine si Dan ( paznicul ) luam pulsul problemei , platim taxa , ocupam pontoanele( nu spun care :wink: ), vreme frumoasa, cald soare toate bune.....pregatim lansetele , ochim locurile , aruncam o mana de bile de control, lansaaaaaam si ne punem pe asteptat ( si pe o sticla cu ceva buuun primita nici acum nu stiu de unde pe care am ales sa o deschid avand in vedere ca am aflat ca o sa fiu tatic de Craciun :D :D :D )...

In sfarsit dupa cateva ore prima trasatura la mine -parcat in stuf, a doua trasatura la mine -parcat in stuf, prima trasatura la Dani -scos 4 kg, a doua trasatura la Dani-scos 6-7 kg...si tot asa pana seara ....o data am reusit si eu sa-l scot :shock: :shock: (3-4kg) ...

Ok ....dinspre dealuri vine o chestie inchisa la culoare si MAREEE....era un norisor care le dadea dreptate celor de la Meteo......dai ancoreaza rod-pod-uri, piteste tot ce-ar putea sa zboare sa se ude .....pregatire pentru noaptea de filme de groaza care va urma ....incepe cu vant ( se misca pontonul cu mine , ma si asteptam sa ma trezesc pe malul opus cu tot cu pat , scule , etc :lol: ), dup-aia ploaie , la lansete liniste.....e momentul pentru nani ....vise taica vise....vreo 3 ore n-am dormit..asa tare vajaia vantul...cand am adormit...un tunet ma face sa sar din pat( a venit fara sa anunte :lol: )...incepe ploaia ...in sfarsit somn....dupa vreo 3 ore trasatura, afara era iad, ce sa fac ies intep , dril si va las sa ghiciti....da il parchez in agatatura :x ...somn din nou ...iar trasatura, iar ........, somn de voie pana dimineata....in tot timpul asta la Dani nici o miscare.....

Vine dimineata s-a oprit ploaia , incepe Dani recitalul , trasatura , peste , trasatura, peste , intre 6 si 9 kg ....pac pac rezolva vreo 4-5 bucati ......vine pranzul ne pregatim de plecare .....la un moment dat ma striga: Hai ba incoa sa m-ajuti ca s-au incurcat lansetele...ma duc ne punem pe descurcat ( zici ca erau la gherghef firele ) , calm , calm in 5 minute totul e rezolvat....imi spune: intr-una am peste , hai bine scoate-l odata si sa mergem ......dupa vreo juma de ora ne dam seama : baaaa asta e mareeee.....are peste 10 kile.....dupa inca vreo juma de ora........"imens" "URIAS".......il scoatem pe saltea.....cantar defect, aparat foto cu bateria descarcata.. :oops: :oops: ...il sunam pe Dan sa vina cu cantar, resuscitam aparatul foto.....iata ce a iesit .....
Fişiere ataşate
15,400 kg
15,400 kg
record 2.JPG (132.35 KiB) Vizualizat de 2311 ori
15,400 kg
15,400 kg
poza record.JPG (100.43 KiB) Vizualizat de 2311 ori

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: O fi record pe 2011 pe Chiroiu 4?

Mesaj de Lao »

Pai cat a avut? :?:
Si nu trebuie sa ne spui pontonul ca-l intuim, putin in stanga era cuibul lebedelor. :mrgreen:
Apropo, au iesit puisorii lor? :D

Sorel
Mesaje: 318
Membru din: Joi Mai 14, 2009 17:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: O fi record pe 2011 pe Chiroiu 4?

Mesaj de Sorel »

15,400 kg....

Nu au iesit ....inca se agita parintii pe langa ei ....

clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: O fi record pe 2011 pe Chiroiu 4?

Mesaj de clabuc »

BRAVO !!1 FELICITARI
@LAO - sa tot aiba vreo 11 kile bate spre 12 :evil:

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: O fi record pe 2011 pe Chiroiu 4?

Mesaj de George-Alexandru »

Felicitari !!!!!!!!si la mai mare,dap anul acesta pana in prezent este cel mai mare crap.Imbucurator este faptul ca fata de anul trecut apar din ce in ce mai des crapi sariti de 10 kg in mai multe zone de pe balta iar media pestelui a crescut.
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Sorel
Mesaje: 318
Membru din: Joi Mai 14, 2009 17:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: O fi record pe 2011 pe Chiroiu 4?

Mesaj de Sorel »

Pai asa si trebuie sa fie ...atata timp cat nu apar porbagajii.....pestele trebuie sa creasca......poate prind si eu unul asa mare sa-i bat recordul lui Dani.... :wink:

dragomir marius
Mesaje: 97
Membru din: Sâm Aug 01, 2009 21:32

Re: O fi record pe 2011 pe Chiroiu 4?

Mesaj de dragomir marius »

Bravo, felicitari si din partea mea.
@clabuc, eu cred ca are greutatea, dupa burta plina de ...

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: O fi record pe 2011 pe Chiroiu 4?

Mesaj de George-Alexandru »

Vezi ca ai Pm. :wink:
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Sorel
Mesaje: 318
Membru din: Joi Mai 14, 2009 17:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: O fi record pe 2011 pe Chiroiu 4?

Mesaj de Sorel »

ti-am raspuns...

clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: O fi record pe 2011 pe Chiroiu 4?

Mesaj de clabuc »

dragomir marius scrie:Bravo, felicitari si din partea mea.
@clabuc, eu cred ca are greutatea, dupa burta plina de ...

are are, am vazut si poza cu cantarul. eram putin rautacios ca mi-a batut recordul :D
se pare ca balta are un potential bun de crestere ptr crapi. George ce mancare naturala au ei acolo ???

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “CHIROIU 4”