Regulament LFG POENARI

Moderator: lfgdaniel

Încuiat
lfgpoenari
Mesaje: 10
Membru din: Lun Mai 09, 2011 21:10

Regulament LFG POENARI

Mesaj de lfgpoenari »

Bazinul 1
*Pescuitul in acest loc va permite retinerea a 4 kg peste,greutatea suplimentara va fi eliberata sau insusita contra cost. 20 ron kg
*Specii: crap ,caras ,somn romanesc, cteno,si in functie de sezon clarias somn african
Regulament
*Taxa 70 ron
*Se pot retine doar pestii care au greutatea intre 1 si 4 kg
*Pescuitul nocturn este acceptat numai cu recomandare si cu o discutie telefonica prealabila cu administratorul baltii .
*Pescuit plantat,permis.
*Maxim 4 lansete cu un singur ac, plumb sau naditor pierdut
*Fiecare pescar trebuie sa fie dotat cu juvelnic in care isi va tine doar pestele lui,minciog,saltea de primire.


Bazinul 2
*Bazin conceput pentru intrecerile competitionale si pescuit C&R.
*Specii: crap comun ,crap salonta,cteno ,somn.
Regulament
*Taxa 50 ron.
*Pescuit in sistem "prinde si elibereaza"
*Pe acest bazin nu este permisa retinerea nici unei specii de peste ,pescarii fiind obligati sa elibereze pestii imediat ce au fost prinsi fara ai ranii.
*Maxim 4 lansete cu monturi cu un singur ac, plumb sau naditor pierdut (posibilitatea eliberarii plumbului sau naditorului, in cazul ruperii firului principal)!
*Minciog cu deschidere mai mare de 1m, saltea de primire,spray dezinfectant.
*Pescuitul nocturn este acceptat numai cu recomandare si cu o discutie telefonica prealabila cu administratorul baltii .
*Plantatul este permis.
*Fiecare pescar este obligat sa se aseze numai in dreptul locului marcat si numerotat pentru pescuit.

Bazinul 3
*Destinat pasionatilor de pescuit la varga sau stilul Sheffield.
*Specii: crap, cteno,oblete si caras acesta din urma fiind foarte numeros.
Regulament
*Taxa 50 ron.
*Se pescuieste cu o singura ustensila dotata cu un singur ac
*Fiecare pescar trebuie sa fie dotat cu juvelnic in care isi va tine doar pestele lui
*Pescuit nocturn nepermis.
*Se pot retine 10 kg de caras.
*Restul speciilor se elibereaza imediat indiferent de greutatea lor.


*Durata unei partide de pescuit este de 12 ore, intervalele orare fiind 06:00 ? 18:00 (partida de zi) si, respectiv, 18:00 ? 06:00 (partida de noapte).Pescarii au obligatia ca dupa incheierea partidei de pescuit sa lase locul curat (fara chistoace de tigari, coji de seminte etc.).
*Se va pastra un comportament civilizat ,administratorul avind dreptul de a selecta clientii.
*Scaldatul strict interzis!
*Pe toata durata partidei de pescuit, masina pescarului va stationa obligatoriu in parcare.
*Cel care va fi prins ca sustrage(ascunde) peste se va face vinovat de furt,fapta penala pedepsita conform art. 208 codul penal ,vinovatii vor fi reclamati organelor de politie!

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Regulament LFG POENARI

Mesaj de arsinel »

Bazinul 3.
NU am auzit in VIATA MEA sa ai voie pe o balta doar cu o undita sau seffild .
Sa stai ca popandaul sa te uiti la o pluta. 50 ron= 1 bat .... scump,foooarttee scuumpp,macar cu 2 si mai era cum era sau va bazati ca este asa mult peste in bazin de abia faci fatza cu un bat?
In rest bazinul 1 si 2 mi se par ok ca taxe .
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

lfgpoenari
Mesaje: 10
Membru din: Lun Mai 09, 2011 21:10

Re: Regulament LFG POENARI

Mesaj de lfgpoenari »

Am scris in regulament ca este voie cu o undita deoarece si anul trecut am avut aceleasi reguli si au fost pescari care au prins si 16 kg intr-o zi. In zilele in care carasul nu a tras asa bine am lasat sa se pescuiasca si la mai multe undite

Relu
Mesaje: 63
Membru din: Mie Aug 04, 2010 9:08
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Regulament LFG POENARI

Mesaj de Relu »

Cum se poate contacta responsabilul baltii ? La numarul de telefon de pe site nu raspunde nimeni de 2 saptamani.
Multumesc.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “LFG POENARI”