MOTONKO

Topicuri vechi, unele pot fi o lectura placuta...

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Kulcsar Laszlo
Mesaje: 174
Membru din: Dum Mar 27, 2005 17:20
Puncte: 0
Localitate: Zalau
Contact:

Mesaj de Kulcsar Laszlo »

bine ati revenit printre noi!!
Asteptam relatarea

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

In primul rand vreau sa va multumesc tuturor care ati fost alaturi de noi si sa va dedicam aceasta frumoasa victorie romaneasca !
Despre balta am numai cuvinte de lauda. Este o balta unde orice incepator poate prinde peste si taxa este una modica (ptr abonati). In urma tragerii la sorti a standurilor am picat in sectorul A pe standul 2, alaturi de Tata Nitu care era in stanga noastra pe un promotoriu iesit cu 30-40 de metri fata de noi. Am debutat puternic si in minutul 16 al concursului am punctat printr-un ciortan de 2 kg.Apoi a inceput recitalul Nitu :6-8 pesti pe ora non-stop, dar toti intre 1 kg si 3 kg.Dupa 24 de ore avea 100 de kg avans in fata noastra care eram pe locul 2. Atunci a intervenit nada in lupta. Noi aveam nada de peste mare,el solubile ptr ciortan. Aceasta a fost cheia succesului.Dupa 40 de ore de la inceput, au inceput sa ne intre numai pesti intre 5 si 11 kg cu o frecventa destul de mare.2,3,4 pe ora.Munca, munca si iar munca. Zi si noapte.Cu 12 ore inainte de sfarsit aveam 100 de kg avans in fata lui Nitu si el tot nu se lasa..... Tot respectul ptr acest om care a incercat de unul singur pana in ultima clipa sa intoarca rezultatul !
Rezultatelle finale le stiti, am avut vreo 70 de kg avans in fata lui.
Povestea completa sper ca o veti gasi intr-un articol insotit de imagini despre noul record mondial 1016 kg.

PS Multumiri speciale lui Kulcsar Laszlo, care a avut un rol important in transmiterea acestui concurs.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Kulcsar Laszlo
Mesaje: 174
Membru din: Dum Mar 27, 2005 17:20
Puncte: 0
Localitate: Zalau
Contact:

Mesaj de Kulcsar Laszlo »

Marti a fost o emisiune de pescuit pe canalul din Ungaria - Duna Tv. Se va relua saptamana viitoare.
Din Cuprins:
- Relatari despre Lacul Maconka
- Interviu la 100 de la incepatul concursul de crap (cu d-l Lupsan)
- Scoala de pescuit la crap cu tehnici moderne
- Lacul Palotas

Reluare la 01.06.2005, miercuri de la ora 15.20 respectiv 02.06.2005, joi de la 5.30

Avatar utilizator
Kulcsar Laszlo
Mesaje: 174
Membru din: Dum Mar 27, 2005 17:20
Puncte: 0
Localitate: Zalau
Contact:

Mesaj de Kulcsar Laszlo »

Scuze

Interviu la 100 de la incepatul concursul de crap (cu d-l Lupsan)

se citeste la 100 de ore de la ....

Cristi_Mosharu
Mesaje: 248
Membru din: Lun Feb 13, 2006 13:54
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

.

Mesaj de Cristi_Mosharu »

Si acum la aproape un an, cand citesc mi-se face pielea de gaina :lol: :lol:
1016 kg....mamaaaaaaaa...sa deti recordul mondial la un concurs, este lucru mare! BRAVO SENZORII!!!

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

multumim pentru aprecieri, frate mosharule!
cristi tataie mi-a zis ca abia asteapta sa te cunoasca. zice ca esti tare!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ARHIVA”