Concursul de aruncare le distanta

Topicuri vechi, unele pot fi o lectura placuta...

Moderator: gor965

Avatar utilizator
sandu p
Mesaje: 175
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 20:24
Puncte: 0

Mesaj de sandu p »

TOT apcr arunca cu 3,30?
CARP IS NOT CRAP.

Avatar utilizator
CORNEL IACOB
Mesaje: 182
Membru din: Lun Ian 10, 2005 18:16

Mesaj de CORNEL IACOB »

Lanseta o pun eu(Nash Extreme Pursuit) dar ar trebui o mulineta Daiwa Basia sau Entoh...are cineva din Asociatie?
CORNEL ''ACQUA'' IACOB
SENZOR CARP TEAM
Asociatia Pescarilor de Crap din Romania

Avatar utilizator
totis
Mesaje: 74
Membru din: Mie Sep 21, 2005 11:25
Puncte: 0
Localitate: giurgiu
Contact:

Mesaj de totis »

incercati cu o tica abyss. este f buna pentru aruncari la distanta
Octavian Urdea
ASOCIATIA PESCARII GIURGIUVENI

Avatar utilizator
mark twain
Mesaje: 84
Membru din: Vin Feb 25, 2005 11:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de mark twain »

unde gasesc si eu regulamentul de aruncari la distanta ?? nu stiam ca e schimbat fata de cel de anul trecut!
Sever
Clubul de Pescuit Crap "Pelicanul"

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

oanavictor scrie: LA CONCURSUL DE ARUNCARI FIECARE CONCURENT VA VENI CU LANSETA LUI,NU MAI LUNGA DE 4 METRI,CU INAINTAS DE MAXIM 8 METRI SAU FARA ,PLUMB PANA LA 125 GRAME ,GROSIMEA FIRULUI CAT SI MULINETA RAMANE LA APRECIEREA CONCURENTULUI .
FIECARE ARE DREPTUL LA 4 ARUNCARI .
VLAD PAVLOVICI ESTE INVITAT SA PARTICIPE CA INVITAT DE ONOARE REPREZENTAND REVISTA AVENTURI LA PESCUIT
POT PARTICIPA ABSOLUT TOTI CONCURENTII ,RUNNERII,ARBITRII ,CAT SI REPREZENTANTII SPONSORILOR .


LA CONCURSUL DE BOILLIES FIECARE CONCURENT VA VENI CU COBRA PROPRIE ,BOILLIESUL PROPRIU,ARE DREPTUL LA 10 ARUNCARI INTR-UN CERC CU DIAMETRUL DE 2 METRI .
POT PARTICIPA ABSOLUT TOTI CONCURENTII,RUNNERII,ARBITRI CAT SI REPREZENTANTII SPONSORILOR
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
mark twain
Mesaje: 84
Membru din: Vin Feb 25, 2005 11:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de mark twain »

multumesc Mircea! slabe sanse de castig la distanta! am incercat cateva aruncari saptamana trecuta si am reusit 140 metri, plumb 120 gr, fir 0,30, century sp,! am auzit ca se fac aruncari record cu lanseta lui nea Cornel de 3,30! slabe sperante sa ma abonez la ea dupa ce s-a intamplat anul trecut! nu cred ca mai risca!dar ce s-a intamplat cu concursul de aruncari cu lanseta la punct fix??
sever
Clubul de Pescuit Crap "Pelicanul"

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

La modul cel mai serios - Lamiglasul lui Maestru chiar arunca bine de tot , chiar daca are numai 3.30 . Poti merge linistit cu ea la un concurs de aruncari - tinind cont ca a inregistrat distante de 140-150 metri , cu forfacul montat si cu plumb de 120 grame . Martori - Vio , Bobi , Toni , Adi Dulau , etc - incercarile s-au facut pe Peris .
Cu o mulineta mai hoata si cu fir de 0.20 , se duce bine de tot . Dar nu e nimic suprinzator din moment ce americanii au construit-o pentru surf marin .

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Lanseta asta echipata cu o mulineta basia detine recordul de aruncare la distanta. Americanul fabrica o singura dimensiune(3,30m.) si poate arunca de la 1oz. la 5oz.(aproximativ 30g.-160g.)

@Sever
Nu-ti face probleme te ajuta fratele tau. Ce daca rupi lansete. :lol: Mai risc una. Pe care o vrei? :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
mark twain
Mesaje: 84
Membru din: Vin Feb 25, 2005 11:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de mark twain »

nea cornele,
mai bine spui pretul dinainte, apoi adaugi tva ! cred ca fug toti si ramai fara musterii!
sever
Clubul de Pescuit Crap "Pelicanul"

burada adrian
Mesaje: 65
Membru din: Vin Ian 28, 2005 15:44
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de burada adrian »

@Val

sigur vin la concursul de casting,dar este posibil sa concurez cei din
''ADRIAN BURADA CARP TEAM'' :wink:
ADRIAN BURADA - SI ...AJUNGE

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ARHIVA”