Shimano Aerocast vs Sonik sk4

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Remus Drobota
Mesaje: 555
Membru din: Vin Feb 11, 2011 13:52
Puncte: 0
Localitate: Galati

Shimano Aerocast vs Sonik sk4

Mesaj de Remus Drobota »

Salut, ce lanseta ar fi mai buna pentru lansari de distanta:
Shimano Aerocast 13' 3,5lb sau Sonik sk4 3.5 lb. A folosit cineva lansetele acestea, a avut probleme cu ele?
Cu care dintre mulinetele daiwa windcast z 5500 sau shimano super ultegra 10000 se potrivesc mai bine?

Multumesc
Drobota Remus-Mihai
EnjoyFishingClub

Avatar utilizator
cristi30
Mesaje: 753
Membru din: Vin Ian 21, 2011 13:07
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Shimano Aerocast vs Sonik sk4

Mesaj de cristi30 »

Daca te intereseaza doar distanta de aruncare atunci alege SK4 3,5 lb dar tine cont ca sunt fff tari si dispare din placerea drill ului,eu sunt posesor de Sk4 insa mi am luat varianta de 3 lb cea de 3,5 si chiar cea de 3,25 erau prea tari ptr mine. Arunc fara probleme cu plumbi de 115 gr si boilles sau cu plumb de 90 gr si sac solubil,la inceput insa am dat cu frica in ele deoarece sunt fff subtiri. Sezonul asta le am folosit impreuna cu Super ultegra care ,parerea mea(si nu vreau sa fiu subiectiv) sunt mult peste Daiwa Windcast(apropo ,windcast ul are piese din plastic in interior,si mai bine ai alege Entoh ul decat z5500).Oricum Windcast ul l as compara cu ultegrele modelul 5500 si nu cu modelele 10000 de la Shimano, super ultegra 10000 xsa e o mulineta mai mare ca si dimensiuni ale corpului si ale tamburului(incarcat cu fir tamburul de super ultegra are 9 cm diametru),implicit avand si o greutate mai mare -740 gr

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”