SERT Radion vs. Fremion (Urgent!!!)

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

SERT Radion vs. Fremion (Urgent!!!)

Mesaj de legio1083 »

Sert Radion si Sert Fremion par una si aceeasi lanseta din descrierile gasite pe net. Diferenta de pret e ca si nula, etc...
T re sa fie ceva ce le face distincte una de cealalta ! Doar ca ne avand ocazia sa pun mana vreodata pe ele nu pot sa-mi dau cu parerea.
Si am nevoie de ajutorul vostru , sa ma luminati putin. ideea e ca vreau sa pot arunca un plumb de 120gr fara sa-mi fie frica de integritatea batului , sa nu fie moale ca o carpa (parabolicele ma oftica) , mai degraba ceva progresiv parca ma starneste, intrucat neavand experienta in folosirea lansetelor rapide, mi-e fricca sa nu sparg capul cuiva.
Si nu in ultimul rand care dintre ele pare mai rezistenta in timp. N-am degand sa dau nucile din copac cu batul de grap dar nic sa-mi fie frica sa le treansport pe tren, spre exemplu.

Pana maine seara am timp sa ma hotarasc, si daca pana atunci nu stiu ce vreau, am pierdut si ocazia asta.........


Mersi mult!
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Stai cuminte, cauta altceva ! :wink: :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

Eventual rodion de la Camataru :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Lasa dom-le, ca in timp ce unii ziceau ca lanseaza mai departe pana si cu lingura (de ciorba de burta) tot am reusit sa-mi depasesc recordul . Si daca-mi aduc aminte, am depasit si ceva nume consacrate , chiar cu cativa metri buni. Inca inclin sa cred ca sansa a fost de partea mea. :wink:


Facem altceva: da-le-n ma-sa de lansete. Cand le-o veni vremea o sa stiu care-s pt mine.
Personal consider topicul acesta epuizat.

Numa bine, va doresc!
Legio - Patria Nostra !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”