sfat alegere lansete

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: sfat alegere lansete

Mesaj de razvan u. »

viorel dulamita scrie:
Razvan Ulmeanu scrie:Nu cred ca pescuieste cineva cu frana de la mulineta stransa.
... :roll: cind plantezi(lansezi) in "buza" stufului cum ai frina la mulineta :wink: :lol: ...
Ba pardon. Dupa ce il indepartezi 2-3 metri de plaur, slabesti frana ca e drill..... :wink:
e vorba in topic de rupt gura la peste in drill.
C. S. PELICANUL

xpgk07
Mesaje: 6
Membru din: Mar Feb 15, 2011 13:25

Re: sfat alegere lansete

Mesaj de xpgk07 »

Multumesc f mult pt sfaturi.In legatura cu (rupt gura pestelui in drill) am vrut sa spun ca,as dori si o lanseta care sa-ti lase placerea unui dril.Asa ca mai astept pareri-n continuare.

Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: sfat alegere lansete

Mesaj de Sorin Daringa »

xpgk07 scrie:as dori si o lanseta care sa-ti lase placerea unui dril.
Ia-ti un feeder...si apoi mai vb.
Nu cred ca cele 2 sa-ti ofere o asa mare placere in dril.Acuma depinde si cat de mari vrei s-i prinzi si cat de depart evrei sa ajungi.Nu prea impaci si capra si varza....Fir intins
Imagine

inferno
Mesaje: 886
Membru din: Lun Dec 13, 2010 15:25
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: sfat alegere lansete

Mesaj de inferno »

indiscutabil maver :D

Avatar utilizator
Madalin 88
Mesaje: 733
Membru din: Mar Iul 06, 2010 14:01

Re: sfat alegere lansete

Mesaj de Madalin 88 »

Sal...am fost ieri la aruncari cu maverul si pot sa iti zic ca este o bijuterie de lanseta ....am aruncat cu plumbi de 100 de grame fir 0.25 si mulinete okuma pl865 ....si am reusit aruncari intre 100 si 120 de m ...si eu prefer betele rigide si sincer am ramas impresionat de maver ca are o actiune foarte bune si mai mult ca sigur o sa simti si pestele in drill...bine ar fii daca ai gasii un magazin care sa iti permita sa iesi la niste aruncari cu ambele lansete ...daca ai drum pe la buzau ...te rezolv eu de maver decizia iti apartine
Prinde,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!!!
FIELDTESTER SENZOR PLANET
www.snz.ro

xpgk07
Mesaje: 6
Membru din: Mar Feb 15, 2011 13:25

Re: sfat alegere lansete

Mesaj de xpgk07 »

Sal...am fost ieri la aruncari cu maverul si pot sa iti zic ca este o bijuterie de lanseta ....am aruncat cu plumbi de 100 de grame fir 0.25 si mulinete okuma pl865 ....si am reusit aruncari intre 100 si 120 de m ...si eu prefer betele rigide si sincer am ramas impresionat de maver ca are o actiune foarte bune si mai mult ca sigur o sa simti si pestele in drill...bine ar fii daca ai gasii un magazin care sa iti permita sa iesi la niste aruncari cu ambele lansete ...daca ai drum pe la buzau ...te rezolv eu de maver decizia iti apartine.

Multumesc foarte mult Madalin88 pt amabilitate.Chiar am sa-ti urmez sfatul.


Multa sanatate pe anul acesta si la multe fire intinse :wink:

Avatar utilizator
Madalin 88
Mesaje: 733
Membru din: Mar Iul 06, 2010 14:01

Re: sfat alegere lansete

Mesaj de Madalin 88 »

Nu ai ptr ce ..oricand cu placere ....multumesc la fel si tie ;)
Prinde,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!!!
FIELDTESTER SENZOR PLANET
www.snz.ro

Avatar utilizator
Madalin 88
Mesaje: 733
Membru din: Mar Iul 06, 2010 14:01

Re: sfat alegere lansete

Mesaj de Madalin 88 »

Ce mai pot sa iti zic ca varianta de 3.9 m se echilibreaza perfect cu okuma pl 865 ....punctul de incarcare al lansetei este de 105 gr ....si poti sa te lasi pe ea fara nici o problema ...sa vedem duminica vitoare poate mai iesim si o sa fac si niste poze deoarece tura asta am uitat aparatul acasa
Prinde,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!!!
FIELDTESTER SENZOR PLANET
www.snz.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”