Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri/comunicate

Moderatori: petre iulian, George-Alexandru

Încuiat
Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de petre iulian »

maine (2 IANUARIE ) ora 16 la L"Incontro (Titan) Strada Postavarul 92, sector 3

harta aici http://www.lincontro.ro/?p=contact



Ma gasiti acolo toti cei care vor sa adere in clubul Green Lake ...binenteles ca astept si restul membrilor la un spritz .
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Neacsu Mircea
Mesaje: 517
Membru din: Joi Mar 24, 2011 19:56

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de Neacsu Mircea »

Lista cu membrii clubului Green Lake

ALDEA MIHAI -
ALIN jANTEA -
Alex Dumitru
Andrei Stanica
Campureanu Liviu
Cristescu Alexandru-ARSINEL
Cazacu Bogdan C.
Cramer Ciprian
Domnica Ciprian
Dragnea Eugen
Dragnea Alex
Dumitru Florin
Dumitroiu Alexandru -
Eduard Moca
Florin Pocris
Florin Sudor
Ghita Adrian-
Grecu Florin
George Alexandru
Georgescu Nicolae
Gabi Enache
Govoreanu Marius ( Catalin ) -
Ionescu Tiberiu A.
Iulian Petre
Ionescu Marian Mihai
Mitrea Radu Mihai
Matei Marius
Matei Ciprian Catalin
Minzala Muraru
Marina Popescu
Marzea Marian
Neacsu Mircea C
Nita Sorin
Nedelea Viorel
Paul Popescu :
Pate Florin -
Petre Vasile
Sebastian Andone
Serban Daniel
Stoica Dan
Stoenescu Alex.
Trofim Cristian
Voiasciuc D. Paul
Valer Russu mail-
Vali Bosman



Cererile de inscrierile se fac la inscrieri@chiroiu4greenlake.ro sau greenlakeclub@yahoo.com

Nu o spunem noi,o spun altii.
Probabil cel mai Bun si Frumos Club din Romania !
Vice Campion National 2014

Avatar utilizator
Neacsu Mircea
Mesaje: 517
Membru din: Joi Mar 24, 2011 19:56

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de Neacsu Mircea »

Matei Ciprian Catalin actualizare Lista membrii
Vice Campion National 2014

Avatar utilizator
Neacsu Mircea
Mesaje: 517
Membru din: Joi Mar 24, 2011 19:56

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de Neacsu Mircea »

Lista cu membrii clubului Green Lake

ALDEA MIHAI -
ALIN jANTEA -
Alex Dumitru
Andrei Stanica
Campureanu Liviu
Cristescu Alexandru-ARSINEL
Cazacu Bogdan C.
Cramer Ciprian
Domnica Ciprian
Dragnea Eugen
Dragnea Alex
Dumitru Florin
Dumitroiu Alexandru -
Eduard Moca
Florin Pocris
Florin Sudor
Ghita Adrian-
Grecu Florin
George Alexandru
Georgescu Nicolae
Gabi Enache
Govoreanu Marius ( Catalin ) -
Ionescu Tiberiu A.
Iulian Petre
Ionescu Marian Mihai
Mitrea Radu Mihai
Matei Marius
Matei Ciprian Catalin
Minzala Muraru
Marina Popescu
Marzea Marian
Neacsu Mircea C
Nita Sorin
Nedelea Viorel
Paul Popescu :
Pate Florin -
Petre Vasile
Sebastian Andone
Serban Daniel
Stoica Dan
Stoenescu Alex.
Trofim Cristian
Voiasciuc D. Paul
Valer Russu mail-
Vali Bosman



Cererile de inscrierile se fac la inscrieri@chiroiu4greenlake.ro sau greenlakeclub@yahoo.com

Nu o spunem noi,o spun altii.
Probabil cel mai Bun si Frumos Club din Romania !
Vice Campion National 2014

Avatar utilizator
Neacsu Mircea
Mesaje: 517
Membru din: Joi Mar 24, 2011 19:56

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de Neacsu Mircea »

O parte din performantele membrilor clubului Green Lake

Vice Campion National 2014

Avatar utilizator
Neacsu Mircea
Mesaje: 517
Membru din: Joi Mar 24, 2011 19:56

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de Neacsu Mircea »

Iata ca a inceput sezonul de pescuit competitii si primele rezultate au inceput sa apara in cadrul clubului . Primul concurs al anului a fost Cupa Primaverii -Moara Vlasiei unde trei echipe Green Lake au participat .Un concurs de traditie, unde in fiecare an se intalnesc aproape toti pescarii cu nume greu din competitii . Echipele noastre au fost formate din Stefan Minzala -Tibi Ionescu -Adi Bucur .....Dan Stoica ,Dragnea ,Robert -si ....Ciprian-Iulian -Neacsu (pompy ). In aceas perioada a fost si Cupa APS -Greaca Cercani unde am avut 5 echipe . 8 echipe in total repartizate la doua concursuri eu zic ca arata marimea si valoarea acestui club si dorinta de afirmare .

.........prima zi in standul nostru

Toata iarna m-am tot gandit la acest concurs si la diferite feluri de abordare si in sfarsit a venit ziua cea mare si impreuna cu Pompy si Ciprian venit pe ultima suta de metrii in echipa ne/am luat inima-n dinti si am `atacat increzatori acest concurs . Stiam ca o sa fie un concurs foarte dificil si greu pentru ca la fiecarere 24 ore trebuia sa ne mutam pe alt stand si era destul de greu .Am avut noroc cu domnul Valer care ne/a dat autorulota si calvarul stransului -intinsului a fost mult mai usor .Din toamna am zis ca anul asta eu bag mana la extrageri asa ca ,cu riscul sa ma injure tot concursul coechipierii am tras standul A6 adica ponton 6 . In toamna fugeam de acel loc stiind ca nu prea poate face fata altor locuri din sectorul A, dar trebuia sa scoatem tot ce putem de pe acest stand .Ca sa fie si mai dificil in grila nostra de 9 echipe care ne bateam pe fiecare sector am cazut cu Dan Mitranescu si echipa lui care erau taticii baltii ,am cazut cu Maestrul Maty care detine si el destule locuri 1 pe acesta balta si cu alte echipe tari . Eu cred ca a fost grila ce/a mai grea.... ! Ca sa fie si mai interesant in dreapta noastra vecin era Dan Mitranescu la aceasta mansa . Cum strategia era facuta din iarna am inceput concursul cu lansete aruncate la diferite distante intre 30 si 120 metrii . Am `plecat direct pe naditoare cu mamaliga fara nici o aroma si pe carlige plastice si pop-upuri de 6 si 8 de fructe de la Quest Baits .In cateva minute a venit primul peste in 50 metrii al doilea la 120 metrii si am intrat intr-un ritm constant . Chiar daca in dreapta noastra si in stanga nostra la doua standuri au nadit greu cu catapulta eu am decis sa nu nadim deloc greu. Stiind ca zona pontoanelor tine si peste mare am facut un pat de bile solubile pregatit pentru noapte .Au fost unele discutii pe acesta tema dar am zis sa mergem pe strategia facuta de mine si gandita toata iarna . Trasaturile erau anemice si m/au dus cu gandul ca nu se hraneste inca bine pestele si sa nu riscam sa/l saturam noi pana sa ajunga la montura . Naditoarele erau incarcate cu mamaliga bine inchegata asa cat sa nu cada nimic de pe naditor . Pe deasupra mamaligii pusa pe nadiror , din cand in cand lipeam pelete de fructe de la Quest Baits ca sa nadim si cu ceva care se dizolva repede si doar il `amageste pe peste dar puneam si minipelete Micro Feed care se dizolvau foarte greu si le dadea o preucupare pestilor fara sa/i saturam . Pe patul de bile am folosit tot naditorul dar imbracat in pasta solubila dar lipeam pe pasta jumatati de bile solubile de 12 si 14 ca sa intretinem patul .Pe firul de par am pus o bila solubila de 12 cu un pop-up de 10 alb cu aroma de cocos de la Bogdan Dragan. In dreapta nostra Mitraneascu dadea recital cu driluri duble si triple dar nici noi nu stateam pe loc . Cand a venit noaptea deja stiam zona fierbinte dar era foarte departe asa ca ne astepta o noapte grea . Am folosit fire de 0,19 si carlige mici de 8 asa ca fiecare drill era o adevarata provocare pentru noi mai ales ca media capturilor crestea pe patul de bile destul de constant reusind sa prindem si peste de 14 kg ,12 kg ,10 kg ...nouari ,optari . Noaptea am pescuit pe doua paturi de nada respectiv pe bile la pestii vechi ai baltii si la mamaliga cu pelete dulci de fructe pentru cei noi bagati in toamna si primavara .Am folosit un fir de inaintas nou cumparat de la Silviu Toma si eram cam reticient cu acest fir cand il vedeam asa subtire si matasos si cum eu rup firele in lansari nu prea ma lasam prea tare pe lansete si nu prea aruncam unde trebuia ca distanta . Ciprian facea lansarile cele mai lungi asa ca el a aruncat cu lanseta toata mansa 1 . Sincer habar nu aveam cum putea sa arunce asa mult si eu asa putin dar asta conta mai putin .Dimineata cum a aparut lumina trasaturile au incetat de tot si parca pescuiam pe alta balta . La cantarul de dimineata am dat 35 de pesti si cu ce prinsesem si la cantarul de seara am ajuns la 270 kg . Pana la finalul primei manse nu am reusit sa mai prindem nimic ceva ore bune si credeam ca o sa ne fie fatal .Pana la urma am ocupat locul 2 la finalul mansei 1 si am plecat bucurosi la extragerea urmatoare ...

.......a doua zi in standul nostru


Cu emotii mari m/am dus sa extrag locul din sectorul B si/mi doream undeva la inceputul sectorului . Regulamentul era ca se extragea in ordinea inversa a locului obtinut in urma primei manse asa ca noi cu locul doi am avut penultima bila de extras . Bag mana fermecata si extrag standul B1 si plecam fericiti pe stand . Cand ajung acolo stupoare sa vad ca pe B2 era Mitranescu asa ca mi/a taiat fericirea de moment . Eram constient ca o sa fie greu de tot si am zis atunci ca daca reusim sa scoatem un loc 2-3 atunci suntem buni . Doream sa cad pe locurile de inceput de B -uri fara sa apuc sa vad ce se prinsese pe ele si cand am vazut ca cel dinainte reusise un loc 5 cu 66 de kg am inceput sa devin suspicios .Eram ca in menghina in acel stand cu Mitranescu in dreapta care se apropia de gardul primarului si in stanga cu Claudiu de la Energy Brasov pe ultimul A care inchidea destul de bine malul . Noi aveam in fata golful de langa gard adica un hau de 200 metrii . Noroc ca mai pescuisem pe acel loc si stiam ca trebuie sa prindem la 100 metrii pe partea dreapta a standului . Pe stanga si departe nu aveam nici o sansa ca inchidea malul Claudiu si dupa cateva ore am renuntat sa mai pescuim pe stanga standului si ne/am mutat pe dreapta cu toate 4 lansete . Cum nu prea aveam loc de doua paturi de nada am inceput pe aceas strategie cu naditoare ,fir de 19 ,pop-upuri de 8 dar schimbam des lansetele ca sa nadim locul din 100 de metrii . Ne/am dus pe camp am masurat 100 metrii si am pus semne sa aruncam in acelas loc . Pana seara nimic nici o trasatura si deja eram nelinistit dar nu am schimbat nimic din strategie . Lansetele le schimbam la maxim o ora si tavaleam bine naditorul cu mamaliga in pelete de fructe ca sa nadim cu ele impreuna cu micro-pelete care sa le dea preucupare sa stea mai mult pe patul de nada . Nu am nadit cu nimic alceva chiar daca Mitranescu a aruncat exact ca in prima mansa in jur de 25 de bulgari cu catapulta .La un moment dat ma gandisem sa nadesc cu spombul pelete si micropelete cu gandul ca peletele se dizolva repede si nu-i satura si micropeletele o sa/i tina ocupati pe patul nostru dar am renuntat la idee cu gandul ca avem nevoie de pelete si la concursul urmator si sa pastram si pentru ele . Cum s/a inserat au inceput sa vina si primele trasaturi pe patul de pelete dar erau destul de rare . Parca aveau ceas ca fiecare trasatura venea la 40-50 minute dupa ce aruncam lanseta .Cu asa ritm nu am reusit pana dimineata sa prindem decat 16 pesti adica 85 kg dar suficient sa terminam pe locul 3 pe acest sector . Pana acum eram in grafic si cu 5 puncte mergeam increzatori mai departe cu sanse reale sa castigam ceva dar constienti ca locul 1 era cam departe de noi ca Mitranescu terminase de doua ori pe locul 1 si avea 2 puncte .

..............a treia zi in standul nostru


Ultima extragere si ce/a mai importanta acum era si ca si in a doua mansa i/mi doream sa cadem in primele C-uri ca se prinsese mai bine . Cu o mansa inainte 4 echipe terminase cu 0 pesti si primul loc se castigase cu 4-5 pesti asa ca locul extras era important . Mai erau 3 bile cand am bagat mana fermecata si trag standul C2 si sar in sus de bucurie ca am tras la inceput de sector . Mergem noi la stand cand in stanga noastra stupoare pe C1 era maestrul Maty ..... incepem noi sa scoatem lansetele cand in dreapta nostra pe C3 vine Mitranescu ....Am inlemnit sa/l vad a treia oara in dreapta nostra dar si cu Maty in stanga nostra chiar ca era prea mult pentru noi .Bucuria s/a transformat in tristete cu gandul ca suntem prinsi la mijloc intre pescarii care-i consideram din start cei mai periculosi . Eram contient ca din dreapta nu avea cum sa vina pestele de la padure ca erau multe echipe si/l filtrau asa ca trebuia sa facem `gard sa nu treaca peste de noi spre Mitranescu . Nea Maty a inceput sa faca `gard de nada de la 20 de metrii de mal pana in malul alaturat . La inceput a aruncat cu bulgari cu catapulta si pe urma a inceput din naditoare sa traga dungi de nada . Am avut noroc ca in dreptul nostru era un golf si nu prea ajungea nea Maty sa arunce pana langa mal dar se apropia la 3-5 metrii . Tunarul echipei Ciprian pe un vant de nu puteai sa stai in picioare a reusit sa arunce monturile la o palma de malul alaturat . La fel ca in celelalte manse nu am nadit cu bulgari si am folosit aceas strategie cu pelete lipite de momitor . Exact ca in celelate manse cum s/a inserat am inceput sa prindem peste dar Maty prindea mai bine . In dreapta nostra Mitranescu inca nu prindea asa ca ne era si frica sa scoatem lansetele sa le schimbam sa nu treaca pestele la el . Atunci ne/am decis sa nu scoatem lansetele din apa decat daca trage la ele . O decizie buna a fost ca toata noaptea am avut inchis malul cu lansetele si nu trecea nimic de noi in dreapta . Ciprian a avut niste lansari de exceptie la o palma de mal si daca cadea montura la un metru o scotea si o arunca inapoi pana nimerea sa loveasca malul . De multe ori pentru ca nu aveam sarma in apa in fata noastra arunca montura pe malul opus in iarba si o tragea usor pana cadea in apa . E simplu daca acul il bagi intr-um mini saculet cu cateva pelete .....asta ca sa nu se agate acul de iarba .Cu aceata strategie am reusit pana dimineta sa prindem 10 pesti dar cum s/a luminat nimic nu a mai tras exact ca in celelalte manse . Dupa cantarul de dimineata a vazut ca Maty a avut 6 pesti si Mitranescu un peste dar pana la final mai erau 6 ore . Dupa ce ne/a adus clasamentul si am vazut ca suntem pe locul 1 la general au inceput emotiile . Am facut calcule si daca Mitranescu prindea un singur peste se complica situatia si daca reusea sa mai prinda inca unul aveam sansa sa nu mai castigam nici un loc . Ultimele 5 ore pentru noi au trecut de parca statea timpul in loc si ne uitam la ceas si parca arata aceas ora . Orice peste se prindea in sectorul nostru putea da peste cap clasamentul dar Mitranescu era tinta noastra . Nu am mai scos nici o lanseta din apa constienti ca daca scoatem vre-o lanseta poate nu mai reusim sa aruncam in acelas loc si facem o portita de scapare a pestelui . Numaram orele ,numaram minutele ....si ca sa treaca mai repede timpul si sa sting emotiile in ultima ora am inceput sa ma pun pe baut . 3 zile nu am avut bautura in stand dar acum de emotie am baut intr/ o ora o sticla de vin de 2 litrii . Orice miscare in standul lui Mitranescu era atent supravegheata si cand schimba lansetele trasaltam de emotie ca i/a tras ceva .Pana la urma nu a mai prins nimic si am terminat pe locul 1 pe sector. Cu locul 2 pe A ,locul 3 pe B si locul 1 pe C am reusit sa facem 6 puncte care ne/a adus locul 1 la general . O rasturnare de situatie care nu/mi vine sa cred nici acum .

Pana la final am reusit sa consumam/pierdem 16 role de fir de 0,19 (300 metrii fiecare ) ,34 de carlige/forface, in jur de 30 naditoare ,23 mamaligi -Baboierul (1,200 kg fiecare ),4-5 kg kg de bile si pasta -Bogdan Dragan ,4-5 kg de Pelete MAXIMUM ACTION Fruity Trifle -Quest Baits ,2-3 kg de Micro Feed-Fruity Trifl-Quest Baits ,un borcan Pimple Pops
de 6-8 -Fruity Trifle/ Quest Baits.


Multumim sponsorului Qeast Baits pentru nada oferita cu ,care am facut zic eu unele diferente :ympeace:
Multumim sponsorului Bogdan Dragan pentru boiliesuri si pop-urile castigatore la crapii overten
Vice Campion National 2014

Avatar utilizator
claudiue
Mesaje: 734
Membru din: Mar Iul 24, 2007 15:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de claudiue »

Felicitari pt castigarea concursului!

Dar sa lasi aproape 5 kilometrii de fir in apa, 34 de carlige cu momeala atasata si enspe plumbi...o fi bine pt balta? Pt pesti? Pt ceilalti pescari?

Si asta doar de la o echipa... :(

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de petre iulian »

se fac inscrieri in club incepepand cu luna decembrie
numarul total al membrilor a fost limitat la o suta .
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
sandu p
Mesaje: 175
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 20:24
Puncte: 0

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de sandu p »

primiti si "fugari"? :D
CARP IS NOT CRAP.

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de petre iulian »

sandu p scrie:primiti si "fugari"? :D
--------

daca nu se incadreaza la punctul doi si anume :
`-sa nu aiba la activ acte de indisciplina` .... sunt bine veniti :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “CLUBUL GREEN LAKE”