Drepturi de autor...

Aici puteti posta comentarii care nu au legatura cu pescuitul crapului. Postarile la mishto, caterinca, fabulatiile si glumele nesarate se arhiveaza in ordine cronologica tot aici:))

Moderator: viorel dulamita

Avatar utilizator
patabum
Mesaje: 145
Membru din: Mar Ian 11, 2005 9:13

Drepturi de autor...

Mesaj de patabum »

Uite, bre, de frica sa nu pierd prea mult din nebunia vietii dormind, ma trezesc dimineata devreme. Soarta cruda si nemiloasa imi da cu degetetu'n telecomanda si ma uit si eu ca broasca-n teava la o emisiune ce se termina en fanfare cu citate din clasici in viata!!!

Bai domnule producator, mega-producator si ce oi mai fi matale pe mosia ce-ti apartine, am avut privilegiul sa cunosc un geniu in viata, de la care, printre altele, am primit un sfat impresionant:

... nea' Cutare, daca furi, fura cinstit, nu te apuca sa faci imbunatatiri!

Intelege muschiul circumvolut al personalitatii dumitale? Io n-am nimic impotriva ca ai luat de pe forum ce-am scris fara acordul meu, ca doara traim la Romanica si postul ala pentru care produci oricum din asta traieste, insa sa afirmi cu patos si angajament proletar ca imi citesti mesajul cu acordul meu, asta mi se pare prea de tot!!!

Stiu ca bugetul matale e sublim dar lipseste cu desavarsire, cred ca era greu sa iei numarul meu de telefon de la Cornel Rosioru, sau Vladut, sau Val, sau oricare altul... Inteleg costurile uriase implicate de o convorbire intr-o retea de telefonie mobila, si eu plang de multe ori dupa ce termin una. Dar avem si mesaje private, si stiu ca functioneaza! Moca, asa cum place domniei tale!

Ei, fir-ar a dracului de smecherie, s-a intalnit hotul cu primavara? Sau mergem pe principiul multi vede putini cunoaste? Ce-i al meu e al meu, ce-i al tau e al nostru?

Astept lamurirea aceastei situatii!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Ce s-a ciordit frate Patabum ? :lol:

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Cataline,
Ai dreptate, dar cred ca exagerezi un pic.
Respectivul producator a gresit ca nu a vorbit cu tine. Dar sigur nu a avut intentii rele. E un baiat prea fin ca sa-si permita magarii.
Materialul a fost facut in pripa si zic eu, totul a fost din cauza grabei.
Important e ca a dat bine. :lol: Mie cel putin mi-a placut.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Sharky
Mesaje: 435
Membru din: Dum Ian 09, 2005 11:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Sharky »

:?: :?: :?:
Dan Petre aka Sharky

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Despre ce vorbiti bai ? Poate afla si gloata ? :lol: :lol:

Avatar utilizator
patabum
Mesaje: 145
Membru din: Mar Ian 11, 2005 9:13

Mesaj de patabum »

cornel rosioru scrie:Cataline,
Ai dreptate, dar cred ca exagerezi un pic.
Respectivul producator a gresit ca nu a vorbit cu tine. Dar sigur nu a avut intentii rele. E un baiat prea fin ca sa-si permita magarii.
Materialul a fost facut in pripa si zic eu, totul a fost din cauza grabei.
Important e ca a dat bine. :lol: Mie cel putin mi-a placut.
Cornele, nu exagerez deloc. Problema mea nu e de ce a folosit ce am scris eu ci de ce nu a intrebat inainte. Stii mai bine ca altii ca de cate ori ma suni stau si in popou si in cap si rezolv fara sa cer nimic, nici macar multumiri, pentru ca asa mi se pare firesc. Din partea mea putea sa-mi citeasca scrisorile de dragoste, daca imi cerea voie in prealabil. Nu intentia conteaza, ci fapta. Cel putin asa e la mine in scenariu. Nici acum nu-i tarziu. Uite, bai chiorule, strambule, naspariule, imi cer scuze, n-am avut timp, dupa aia m-am luat cu treaba si am uitat, te deranjeaza?


@ Val:

La Infopescar, emisiunea aia de pe 0 TV, nea'Çutare ala a terminat emisiunea cu postul meu pentru bajetii, cand cu intoarcerea portugala. No problemo daca nu zicea ca face chestia asta cu acordul meu. Nici macar nu stiu cum arata!!!

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Cataline,
A incheiat cam asa: Am sa-l citez ..............sper sa nu se supere...........iar dupa montaj a plecat in delta.
Cind va citi ce ai scris sigur va gasi o modalitate sa rezolve problema. Din cite stiu citeste ce scriem noi aici, dar nu stiu daca e logat.
Vreau sa spun ca e un om de onoare. Altfel nu ma bagam in discutie.

Pe Val trebuia sa-l lasi sa se perpeleasca. :lol: :lol: :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Emisiunea e buna dar realizatorul nu ie pescar se vede si emisiunea sufera.Pacat ca nu mai e Fir intins pe antena 1.

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Da ce Radu Silea era pescar? :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

Scuze!
Pentru faptul ca nu am citit ce s-a mai postat pe forum de vreo trei saptamani.
Pentru ca nu m-am inscris pana acum, sa intru in dialog cu voi.
Si pentru ca am suparat pe cineva de pe acest forum.

@patabum

Trec peste invectivele ce ar transforma si melcul in taur, punandu-le doar pe seama sentimentelor pe care le ai fata de OTV. Dincolo de toate astea, da-mi voie sa admir inca o data sensibilitatea vorbelor din mesajul pe care l-ai adresat ECHIPEI. Mi-am permis sa citez partial din textul tau (de altfel, un simplu comentariu intr-un spatiu public, care nu presupune drepturi de autor, nefiind opera literara sau cu valoare comerciala), tocmai pentru ca m-a impresionat profund. M-a impresionat pentru ca am trait in Portugalia, alaturi de baieti, toate acele frustrari ale nesansei de a rata podiumul. Nu vad de ce iubirea, incurajarea, imbarbatarea, consolarea prietenilor, ar avea nevoie de copyright pentru a fi raspandite. Sunt cele mai frumoase sentimente omenesti. Dincolo... e jungla. Eu nu mi-asi ierta niciodata momentul de furie in care asi arunca cu noroi intr-o persoana pe care nu o cunosc, despre care nu stiu mai nimic. Desi Cornel incerca (multumesc!) sa-mi scuze "graba", am sa repet exact formularea folosita : "Cu voia domniei sale si a dumneavoastra, prieteni..." Figura de stil folosita, se referea la solicitarea atentiei, nicidecum la cererea acordului de a te cita, tie si celor catorva mii de telespectatori. Independent de toate aceste explicatii, daca totusi te mai simti lezat moral, voi incheia asa cum am inceput : SCUZE!
P.S. Pentru daune materiale iti stau oricand la dispozitie la Senzor Club.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Ca pe vremuri ...”