Ceas de Lux-"Graf von Monte Vehro"-"KÖNIGSWERK

Anunturi de vanzare, cumparare sau inchiriere orice altceva in afara articolelor de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
remus_cta
pescar de competitie
Mesaje: 1330
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 16:20
Puncte: 0
Localitate: constanta
Contact:

Re: Ceas de Lux-"Graf von Monte Vehro"-"KÖNIGSWERK

Mesaj de remus_cta »

cu tot respectul dar ceasul ala de "lux"mai mult de 3 luni nu rezista.
cand vrei un ceas elegant in bani acceptabili care se aproprie de termenul lux, sub un hamilton sau un frederique constant nu exista altceva.si alea sunt ceasuri de 800-1000 de dolari bucata.asa ca termenul lux langa un ceas de 100 de euro este o asociere cel putin nefericita :lol:
nu ma contrazice pentru ca stiu ce inseamna ceas adevarat si stiu ce inseamna o panarama facuta pe vapor de gigi bucatarul.
nu vorbesc ca un profan, vorbesc ca cineva care are un frederique constant si un longines deci stiu ce inseamna un ceas adevarat care are in spate un nume si o traditie de 100-200 de ani .

spor la vanzare dar eu nu as vinde aici asemenea ceas, cine il va cumpara de la tine va avea probleme cu el in foarte scurt timp si te vei certa cu un alt pescar pentru o panarama.incearca okazii.ro :lol:
Floyd Patterson a fost culcat la podea de 7 ori intr-o runda
dupa meci a zis:"ei spun ca am fost boxerul care a fost culcat la podea cel mai mult....dar eu le spun ca sunt si cel care s-a ridicat de cele mai multe ori..."

APS TOMIS

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Ceas de Lux-"Graf von Monte Vehro"-"KÖNIGSWERK

Mesaj de florin pocris »

nu toata lumea are mii de euro sa isi ia ceva mai calitativ!
persoana care le vinde are multe modele,si quartz,si cu mecanism myota,si automatice...eu doar am postat un anunt!
eu am un ceas de la el si nu am probleme cu el ,si a trecut cam 1 an de cand l-am luat!
oricum produsele au garantie 2 ani de la producator(daca se defecteaza ceva la ele se trimit in tara de import-Germania-la constatare si reparare.)

Avatar utilizator
remus_cta
pescar de competitie
Mesaje: 1330
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 16:20
Puncte: 0
Localitate: constanta
Contact:

Re: Ceas de Lux-"Graf von Monte Vehro"-"KÖNIGSWERK

Mesaj de remus_cta »

lulupescar scrie:nu toata lumea are mii de euro sa isi ia ceva mai calitativ!
perfect adevarata afirmatia ta,dar in mod normal iti iei de banii pe care ii ai ce consideri ca e mai bun.eu in banii aia decat sa imi iau un bling bling care nu ma reprezinta mi-as lua un fossil .
acum fiecare cu gusturile lui.
spor la vanzare
Floyd Patterson a fost culcat la podea de 7 ori intr-o runda
dupa meci a zis:"ei spun ca am fost boxerul care a fost culcat la podea cel mai mult....dar eu le spun ca sunt si cel care s-a ridicat de cele mai multe ori..."

APS TOMIS

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Ceas de Lux-"Graf von Monte Vehro"-"KÖNIGSWERK

Mesaj de gabi1 »

Bai LULULE,tu ai chinezi in gazda!!Observ ca ti'ai deschis magazin virtual pe CRAPMANIA cu fel de fel de mizerii la preturi de CALEA VICTORIEI,chiar ai ajuns la disperare??!! :lol: :lol: Apropos, papuci tibetani fara talpi,prezervative din mat de pisica si chiloti cu gluga cind bagi??!! :lol: :lol: :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Ceas de Lux-"Graf von Monte Vehro"-"KÖNIGSWERK

Mesaj de petre iulian »

Lasati baiatu un pace !!
Incearca sa faca si el un ban si nu da in cap la nimeni . Cine vrea cumpara ,cine nu ......

si tu "lulu" daca ai ceva de vandut gen 5 tipuri de cutite deschide tata un singur topic ca este din aceeas "categorie " si este mai usor de urmarit si/ti faci si un bine ca le vede pe toate vrand -nevrand . :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Ceas de Lux-"Graf von Monte Vehro"-"KÖNIGSWERK

Mesaj de gabi1 »

IULIAN,problema este nu ca face un ban ci maniera de prosteala a unor oameni cu care se considera "COLEG"!! Este ca si cum ar cumpara bete de la Dragoane si le'ar prezenta ca fiind japoneze sau england!! :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Ceas de Lux-"Graf von Monte Vehro"-"KÖNIGSWERK

Mesaj de clabuc »

eu am cumparat cateva chestii (de pescuit:) )de la lulupescar si baiatul chiar e ok. Probabil nici el nu stie despre ce e vorba cu ceasurile astea. Oricum greseala e ca nu verifica inainte de a posta aici unde e totusi vorba de o comunitate de prieteni .... http://ceasuridemana.ro/konigswerk.html

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Ceas de Lux-"Graf von Monte Vehro"-"KÖNIGSWERK

Mesaj de gabi1 »

@Clabuc,pai vezi mai tata si pe ceasuri de mina sunt speculanti care vind mizerii chinezesti dar macar au un minim de bun simt,nu incearca sa se "pricopseasca" la prosteala!!Compara si tu tupeul lor cu cel a "colegului LULUPESCAR" RUSINE!!!.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Ceas de Lux-"Graf von Monte Vehro"-"KÖNIGSWERK

Mesaj de petre iulian »

clabuc scrie:eu am cumparat cateva chestii (de pescuit:) )de la lulupescar si baiatul chiar e ok. Probabil nici el nu stie despre ce e vorba cu ceasurile astea. Oricum greseala e ca nu verifica inainte de a posta aici unde e totusi vorba de o comunitate de prieteni .... http://ceasuridemana.ro/konigswerk.html
---------

pai vad ca este 469 pe acest site 8) http://ceasuridemana.ro/ceas-barbatesc- ... 04364.html
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Ceas de Lux-"Graf von Monte Vehro"-"KÖNIGSWERK

Mesaj de Cristi Y »

CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Bazar Diverse”