AGVPS in pericol !

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Ma scuzati ca intervin, dar oare cine nu vrea sa castige bani ? Credeti ca mai sunt oameni care sa faca ceva dezinteresati ? Ca se gandeste cineva la noi, la pescarii de rand ?
Ca am ajuns sa fim batjocoriti pe unde ne ducem, ba de patronii de balti, invariabil niste tigani grasi cu bani sau de paznicii agvps-ului care sunt blat cu braconierii cu plase si le elibereaza zona.
Asa ca de ce as avea eu incredere in niste vorbe ?

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Pai tocmai aici e problema Chirica. Mai e nevoie de inca unul care sa-i intreaca pe toti ceilalti ?
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

chirica scrie:invariabil niste tigani grasi cu bani
Afirmatia asta-i foarte interesanta si ne ofera perspective fel de fel."Tigania" ca comportament, scuzati cacofonia, nu mai este de mult specifica unei etnii.
Si eu cunosc "cativa" tigani, si grasi si cu bani, dar spre rusinea mea cunosc mult mai multe alt persoane care desi nu-s nici tigani si nici grasi se compoart mai rau ca ei.

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

Nu cred ca ne putem prevala de lipsa de incredere ca ar mai fi cineva dezinteresat, pentru a ne justifica apatia in care ne scufundam. Din pacate (sau din fericire), in momentul acesta nu ma pot lauda ca reprezint vreo asociatie (v-am simtit deja sarcasmul, nu-i nevoie sa-l si exprimati) si nici vreun anume grup de interese. Reprezint asadar, cum se spune, "societatea civila". Va intreb deci, e cineva dispus la actiune? Adera cineva la ideea de coeziune? Eu pun emisiunea la dispozitia cui vrea si are suportul necesar din partea asociatiilor care conteaza, pentru a face publica si a dezbate oferta. Vine iarna lunga si tot n-avem altceva mai bun de facut.
Astept formarea unui grup de initiativa. Propuneri? Cine se abtine de la dezbatere sa nu caraie mai tarziu.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

mih_carp
Mesaje: 98
Membru din: Vin Oct 06, 2006 15:38
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de mih_carp »

Se aude ca AGVPS-ul merge incet dar sigur spre dizolvare. Cred ca in viitorul foarte apropiat trebuie facut ceva, schimbat ceva in folosul pescarilor sportivi, dar cum spunea si Florentin trebuie niste oameni hotarati care sa puna punctul pe I si in care pescarii au incredere. Daca nu se va acctiona repede si transparent patrimoniul AGVPS va intra pe mainile celor care"ne conduc" inca si atunci degeaba se va mai inceerca ceva.
Mantis&Mantis Gold RULES
Mihai Tomi
Pescar de Crap

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Florentine
Probabil esti o persoana mai sensibila. Eu nu am simtit nici un sarcasm.
Apatie ? nici vorba. Anul acesta tu ne-ai fost aproape si ai vazut cit de incarcat si greu a fost programul. Acum insa se apopie iarna. Vom avea timp si de probleme organizatorice.
Am un plan si iarna aceasta ma voi cupa de el. Toate la timpul lor.
Ma bucur ca te avem in continuare linga noi si mai mult pui si emisiunea la dispozitie.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Corect.
Din partea mea, sunt dispus sa cheltuiesc timp si bani ptr aceasta actiune. Din pacate nu este nevoie de decizia unei persoane fizice ptr a actiona, ci de forta unei asociatii puternice ptr a forma acest grup de initiativa.
De aceea voi propune acest lucru in cadrul viitoarei sedinte APCR si in functie de parerile colegilor de asociatie, a conducerii acesteia si a presedintelui Rosioru vom demara actiunea.
Sper sa avem sprijin si din partea altor asociatii. :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@dan
Asa e , ai dreptate. Nu numai ce-i negrii sunt de vina. Sunt si destui blonzi care se comporta ca tiganii.Si din pacate , sunt implementati destul de bine in toate mediile sociale, chiar si in toate subteranele pescuitului din tara.
Dar nu avem ce face din pacate, trebuie sa-i suportam pe langa noi. Dar oare pana cand !?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”