C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA

Aici vor fi prezentate cluburile de pescuit din Romania.Fiecare club in parte isi poate anunta infiintarea, obiesctivele, precum si lista de membrii.q

Moderator: viorel dulamita

Scrie răspuns
Dani Hentiu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Aug 31, 2005 20:02
Puncte: 0
Localitate: Deva
Contact:

C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA

Mesaj de Dani Hentiu »

CLUBUL ''FREE CARP'' DEVA este un club infiintat recent si are ca obiectiv in 2010 de a organiza concursuri de pescuit la crap in zona ardealului si nu numai, dar are ca principal obiectiv dezvoltarea si perfectionarea pescuitului la crap in regim sportiv si de competitie in sistem C&R. Pentru anul 2010 clubul isi propune organizarea de concursuri si sesiuni deschise de pescuit la crap atat pentru membrii clubului, cat si pentru cei din exterior ce impartasesc aceasi pasiune cu noi .In programul competitional 2010 majoritatea concursurilor organizate de noi vor avea taxa mica de participare deoarece dorim sa promovam concursurile de pescuit la crap iar participarea sa fie accesibila tuturor celor care iubesc pescuitul sportiv.Dar totodata si descoperirea de noi talente in acest domeniu. Respectam celelalte cluburi dorind participarea si colaborarea in organizare de competitii si promovarea pescuitului sportiv.In acest moment membrii clubului sunt urmatorii pescari:


1.POPA MIHAI RADU
2.VALEA MARIUS
3.ANGHEL ALEXANDRU
4.JURJUMAN PAUL VLAD
5.MICLEA ALIN SEPTIMIU
6.POPA ALIN
7.PANCU MIRCEA
8.SIMON IOAN
9.DOSTETAN CONSTANTIN
10.DAN IOAN
11.GIURCA STEFAN
12.HENTIU DANIEL
13.PÂRVU TRAIAN IOAN
14.NEGRILA DORIN CORNEL
15.BOCAN LUCIAN FLORIN
16.COTAN MINUS LIVIUS
17.PLOSCARIU IOSIF EUSEBIO
18.AVRAM CRISTIAN SEBASTIAN
19.SUTEU OVDIU ION
20.CAZACU CRISTIAN
21.RUS ANDREI IONUT
22.KOVACS ROBERT
Fişiere ataşate
1.jpg
(128.91 KiB) Descărcat de 895 ori

Avatar utilizator
cata bh
Mesaje: 267
Membru din: Dum Feb 12, 2006 18:56
Puncte: 0
Localitate: Oradea
Contact:

Re: C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA

Mesaj de cata bh »

@dani

In obiectivele voastre nu intra si participarea in 2011 la CN ?
Daca crezi ca experienta noastra in organizarea competitiilor la crap poate sa iti fie de folos te rog
sa ne spui si va vom ajuta cu placere .
Catalin Prichici
''Absolut knowledge shut the door on progressive day-to-day learning'' Simon Horton

Dani Hentiu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Aug 31, 2005 20:02
Puncte: 0
Localitate: Deva
Contact:

Re: C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA

Mesaj de Dani Hentiu »

@cata

Ba da, este unul din obiectivele noastre, dealtfel in data de 15-18 aprilie avem prima mansa de calificari in cadrul clubului pe Topolovat, urman sa mai avem inca 4 manse pe diferite alte balti pentru a ne asigura ca trimitem la cn 2011 cel mai bun lot pe care il putem strange.
Multumesc, s-ar putea sa organizam una din manse pe Cetariu si daca ne simtim nevolnici la vre-un aspect o sa apelam la amabiltatea dvs.

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA

Mesaj de cipica »

Felicitari pentru initiativa!!!!!!
Asa de multi pescari de crap in Deva si eu nu am cunoscut nici unul? Vin destul de des pe acolo...

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA

Mesaj de Cristi Y »

cipica scrie:Felicitari pentru initiativa!!!!!!
Asa de multi pescari de crap in Deva si eu nu am cunoscut nici unul? Vin destul de des pe acolo...
Pai cand te mai duci sa ai si sculele cu tine si sa faci un pescuit pe la Cincis , vin si eu :wink:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Dani Hentiu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Aug 31, 2005 20:02
Puncte: 0
Localitate: Deva
Contact:

Re: C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA

Mesaj de Dani Hentiu »

cipica scrie:Felicitari pentru initiativa!!!!!!
Asa de multi pescari de crap in Deva si eu nu am cunoscut nici unul? Vin destul de des pe acolo...


Suntem multi pescari in general :) , dar specializati la crap cred ca suntem doar la inceput si doar in devenire, la urma urmei abia ne-am adunat sub culorile unui club de la care dorim progresul.....sa speram ca si reusim sa strangem pescari din ce in ce mai capabili si ambitiosi.
Sugestia cu Cincisul este un buna daca iti place pescuitul in ape care nu se incadreaza in denumirea ''carpodroame'', dar care are exemplare frumoase, din pacate putine.

Avatar utilizator
seby_pie
Mesaje: 84
Membru din: Mie Sep 30, 2009 4:30
Puncte: 0
Localitate: DEVA
Contact:

Re: C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA

Mesaj de seby_pie »

Lista Membrilor CSP "FREE CARP" DEVA
http://freecarp.ro/forum/viewtopic.php?f=17&t=85
CSP"FREE CARP"DEVA

Avatar utilizator
seby_pie
Mesaje: 84
Membru din: Mie Sep 30, 2009 4:30
Puncte: 0
Localitate: DEVA
Contact:

Re: C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA

Mesaj de seby_pie »

Inafara de citeva intilniri amicale si de pregatire intre membri Clubului sau in colaborate cu XTR ROYAL ,anul acesta a fost dedicat doar etapelor interne (5) in vederea stabiliri unui lot care sa reprezinte anul viitor Clubul la Campionatul National.
Activitatile pentru etapele interne , pregatirea membrilor si multe alte aspecte de organizare interna, ne-au facut sa nu avem timp pentru implicarea in alte competitii organizate in Tara , insa de anul viitor acestea vor intra si in atentia noastra.
CSP"FREE CARP"DEVA

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA

Mesaj de cipica »

Free Carp, bem o cafea?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ALTE CLUBURI”