echipament de crap

Aici puteti posta comentarii care nu au legatura cu pescuitul crapului. Postarile la mishto, caterinca, fabulatiile si glumele nesarate se arhiveaza in ordine cronologica tot aici:))

Moderator: viorel dulamita

Scrie răspuns
Vizitator

echipament de crap

Mesaj de Vizitator »

Care este cel mai scump echipament de crap, ma refer la bete si etc??

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Pai daca te arunci la cel mai scump e grav. Te invirti pe la 25 000 euro.
Pentru inceput zic eu ca te poti dota cu vreo 5-6mii de euro.(ca sa poti face fata unui concurs.)
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

mih_carp
Mesaje: 98
Membru din: Vin Oct 06, 2006 15:38
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de mih_carp »

cand te apuci de pescuitul la crap nu iti iei cel mai scump echipament ptr ca una la mana il faci varza in primul sezon si doi s-ar putea sa-ti iei un echipament nepotrivit ptr pregatirea ta si sa spui ca ai dat 30000 de euro degeaba. Mai intreaba pe baietii de la Senzor ,pe Vlad Pavlovici si sunt sigur ca te vor indruma in directia corecta.
Mantis&Mantis Gold RULES
Mihai Tomi
Pescar de Crap

Avatar utilizator
Zambaccian
Mesaje: 217
Membru din: Vin Mar 17, 2006 12:29
Puncte: 0
Localitate: Globe trotter

Mesaj de Zambaccian »

Iuda asta miroase a caterinca de 2 lei...
Cel mai scump echipament de crap e ala ieftin, ca tre' sa-l schimbi de cateva ori pe an. In Europa (la targ) ai tot ce-ti trebuie.

Vizitator

pt. zambaccian

Mesaj de Vizitator »

D-le Zambaccian imi pare rau, dar eu n-am facut misto cand am intrebat de echipament, imi cer scuze daca asta ati inteles din ce am intrebat, cred ca nu v-ati nascut pescar.

Avatar utilizator
Zambaccian
Mesaje: 217
Membru din: Vin Mar 17, 2006 12:29
Puncte: 0
Localitate: Globe trotter

Mesaj de Zambaccian »

@Iuda
Mie mi-au parut cam "abrupte" intrebarile tale, asta de aici + alea de la celelalte topicuri...d-aia am reactionat asa. Daca am gresit, scuze si numai bine.

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Mesaj de Moose_master »

Pt Iuda,

sugestie : in primavara , du-te la primul concurs de crap ... ca spectator. du-te si observa ce si cum (scule, nade, efort etc). apoi decizi daca te mai apuci de investitie sau nu. si daca da, macar vei avea o idee pe viu si nu citita de prin forumuri. tu pui niste intrebari care nu sti daca sa le consideri glume sau nepricepere. nu tre sa te superi ca baietii te iau cam tare , dar este greu sa raspunzi in cateva cuvinte la intrebarile care necesita ore de discutii.parerea mea !

Moose
APCR Canadian Branch

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: echipament de crap

Mesaj de petre iulian »

iuda scrie:Care este cel mai scump echipament de crap, ma refer la bete si etc??
mai bine gandestete ce-i oferi pestelui in apa ca pe mal oricum nu vede ce echipament ai !! poti sa dai si cu 4 "bice" ca daca-i dai cu ce trebuie ai sanse sa-l scoti pe mal pe domnul crap! :shock: degeaba bagi mii de euroi daca nu -i oferi pestelui o "masa copioasa" ! :wink:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Ca pe vremuri ...”