PARTIDE DE PESCUIT MOARA VLASIEI 2

Moderator: Victoras Petcu

Încuiat
Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de popescu59 »

Cind se prinde asa e pacat sa nu se duca vorba imediat.
Felicitari celor care s+au aflat zilele astea pe MV2, si inca ceva nu este o rusine daca au fost si persoane care nu s+au omorit cu prinsul la crap. Sa nu uitam ca de citeva zile a fost gonita gheata de pe lac.

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Victoras Petcu »

Daca se intimpla un asemenea eveniment ( la 24 ore dupa ce s-a dezghetat lacul)cu atitea capturi pe o alta balta,cred ca exploda acest site,dar daca este vorba de Moara Vlasiei 2,parca la multi nu le convine !!!!! Daca acest este adevarul,imi asum raspunderea si va spun:
Asta avem,asta va dam !!!!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Andrei I »

Domnule Petcu nu "explodeaza" nimeni din acelasi motiv pentru care nimeni nu mai e socat de faptul ca Mercedes este o masina fiabiala. Suntem cu totii obisnuiti sa prindem peste pe Moara "la greu" indiferent cat de "ianuarie" este afara. Bineinteles ca e meritul dumneavoastra si toti pescarii va sunt recunoscatori pentru o asemenea balta. Repet, suntem deja obisnuiti cu capturi numeroase si deosebite pe Moara Vlasiei inca de la prima partida a anului...de aceea an de an primul concurs se tine pe MV. Este cea mai populata balta motiv pentru care si sunt capturile cele mai numeroase ...cred ca si la copca :D

Ce vreti mai mult decat faptul ca 27 de echipe de pescari de competitie s-au gandit o iarna intreaga numai la Moara fiindca acolo va fi primul concurs pe 2012!? :D

Va doresc noi si noi recorduri si lasati-i pe altii sa va laude :wink:
Milionar excentric

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Andrei I »

De curiozitate....cate tone de crap estimati ca aveti acum in balta?
Milionar excentric

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de popescu59 »

Foarte adevarat tot ce spune dl Petcu asa este cum s+a prins pe Tincabesti a sarit toata lumea mamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ce bine mamaaaaaaaaaaaa nu se mai stiau cum sa felicite .
Intradevar MV2 are multi admiratori dar si multi muscatori de c........ da multi nu asa .
Se tot ocoleste adevarul dar daca nu e toata lumea convinsa ca MV2 este nr 1 o vor recunoaste cu totii cit de curind.
Mai trebuie facut un singur mic efort pentru dl Petcu si anume sa arunce citeva bucati peste 25-30 kg si atunci cred ca vor face infarct multi pescari. Oricum spitalele nu trebuie sa someze . :oops: :oops: :oops:

dajackal
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mar 26, 2008 19:25

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de dajackal »

iar esti din alt film cu aceste comparatii intre MV2 si Tancabesti fara sa iti dai seama ca fiecare balta are plusurile si minusurile ei si sa adreseaza unor categorii diferite de pescari.

Doru Voican
Mesaje: 138
Membru din: Sâm Ian 08, 2011 10:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Doru Voican »

Aici ai punctat bine sacalule. Mai bine zis de atat nici ca nu se putea.
Nume utilizator schimbat din Doctorul in Doru Voican

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de popescu59 »

Foarte adevarat cea ce sustineti numai ca la capitolul plusuri sta foarte prost Tincabestiul.
Ce are in plus ? Ceva capturi de 20-30kg pe care sincer in anul trecut nu am vazut sa ii prinda cineva .
Exact asta am puncatat eu ca lipseste de pe MV2 dar cit de curind dl Petcu va rezolva si problema asta .
AAAAAAAAAAAAAAAAA si mai are in plus Tincabestiul un ABONAMENT de 1000 si de eu care nu ofera nimic fata de ceilati pescari , adica simplu ai abonament si trebuie sa suni sa iti faci programare sa mergi la pescuit la fel ca toti pescarii.
AAAAAAAAAAAAAAAAAAA erea sa uit Tincabestiul mai are un plus care nu prea este de luat in seama costul unei partide de pescuit este de 300 Ron adica 3 mil pe cind pe MV2 poate pescui si bogatul si saracul. Astea da diferente foarte socante.
Si ultima diferenta despre care nu pomeneste NIMENI , e vorba de zilele de sf de saptamina cind la ora 2 noaptea este coada la MV2 pina la sosea adica merg in jur de 50-60 de pescari , cind oare va fi asa ceva pe Tincabesti ?
Asta da diferenta si mai sunt si altele dar nu cred ca mai are rost sa le completam.
Erea vorba aici de cea ce scria dl Petcu ca imediat daca se prinde ceva peste undeva toata lumea scrie si se lumineaza exemplu de azi este Magura 9 s-a prins ceva peste si pac lumea e in extaz , asemnea cazuri sunt pe MV2 zilnic si vad ca nimeni nu se entuziasmeaza .

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Andrei I »

Aici nu e vorba de Tancabesti ci de Moara. O balta mai populata decat Tancabestiul (probabil cea mai mare densitate de peste raportata la suprafata), dar cu o medie a capturilor mai mica.

Unora le place Moara altora le place Lehliu sau mai stiu eu ce alta balta, la fel cum unii prefera luxul mercedes iar altii forta BMW fara ca cineva sa declare ca x e cea mai buna masina din lume.

Nu are rost aceasta polemica...cert este ca MV este o balta care an de an genereaza recorduri de cantitate, iata in acest an la 24 de ore de la dezghet fiind capturati aproape 100 de crapi! Asta e meritul patronului Victor Petcu pentru efortul de a mentine MV o balta suprapopulata!

Cat despre Tancabesti ... o super balta pe care pescuiesc mereu cu placere, intotdeuna cu incertitudinea a ceea ce ma asteapta la celalalt capat al firului. E o senzatie unica... pe care ti-o recomand si tie popescu59, doar ca sa poti emite pareri pertitente.

Inchei prin a felicita atat pe Victor Petcu cat si pe Vlad Parfene pentru 2 balti care ne merg la suflet noua pescarilor de crap!
Milionar excentric

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de popescu59 »

Andrei-- Nu te supara despre ce senzatie este vorba ? Daca este vorba despre ce simti cind ai la captul firului un somn de 38 de kg , eu am simtit asta si nu pe Tincabesti unde se stie clar despre ce este vorba , comparatia este la mine care prind asa ceva pe o balta cam salbatica fara sa ma gindesc vre-o clipa ca ma pot astepta la asemenea surprize . Si nu platesc cu 3 mil. partida sau un abonament de 1000 si de eu ca sa simt asa ceva .
Asta e senzatie cind platesti un pret rezonabil si surpriza vine la capatul firului. Nu mai spun de satisfactie.
Si inca ceva nu sunt lamurit cu aceea care platesc 3 mil pt o partida pe Tincabesti si nu prind NIMIC . Cub se simt oare acei pescari?
Pe cind la MV2 in cele mai proaste zile tot prinde oricare pescar 2-3 pesti intre 5-20 kg , o fi vre-o diferenta ?
Asta cred ca a vrut sa puncteze si dl Petcu .

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”