1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursuri ?

http://www.tancabesti.ro

Moderator: Lukyan

E normal sau nu ???

Da este normal.
15
13%
Nu este normal.
75
63%
Nu este normal, dar nu avem alta pista de pescuit comparabila cu Tancabestiul.
29
24%
 
Voturi totale: 119

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de popescu59 »

Am inteles acolo la Tincabesti nu pot pescuii decit oamenii de 5 stele daca nu ai 5 stele primesti clar ignore.
Adica acolo sunt acceptati doar oamenii care nu comenteaza cea ce hotareste adminstratorul e clar ca buna ziua, ai comentat ai primit bila neagra.
Deoarece am foarte mult timp liber la dispozitie prefer balta unde pot sa merg la pescuit la orice ora din zi s-au noapte.
Si inca ceva te invit la balta asta despre care iti spun eu si daca serviciile nu sunt suta la suta peste Tincabesti iti dau voie sa ma arunci in apa.
Aici fiecare loc de pescuit are amenajat casuta de dormit cu tv , fiecare loc de pescuit are amenajat foisor cu gratar disc vesela si tacimuri si daca vrei ceva special sa bei sau sa maninci in 15 min ti se aduce orice.
Daca ai si alte preferinte se rezolva fara probleme. Singura diferenta este densitatea pestelui din apa dar cum am mai spus la capitolul servicii sunt de 5 stele. si cind stai sa te gindesti ca balta este la Alexandria nu la capitala.Oricum sunt foarte multi pescari din capitala care doresc intimitate si vin cu mare placere aici.

tonny
pescar de competitie
Mesaje: 1015
Membru din: Dum Apr 11, 2010 9:44
Puncte: 0
Localitate: Alba Iulia

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de tonny »

@popescu59

Sincer va spun ca in primul rand trebuie sa ne respectam reciproc ca si pescari apoi restul.Daca spre exemplu avem amandoi abonament si eu sun inainte cu 5 minute si imi rezerv un loc apoi suni tu si vrei exact aceelasi loc,ce vina am eu ca am fost mai norocos ca tine,poate data viitoare vei fi tu cel care alege inaintea mea.
In lumea asta nu totul este cum vrem noi ca daca ar fii asa toti pescarii ar avea propriu Tancabesti :lol:

PS : Eu daca ma duc la o partida de pescuit nu o fac neaparat pe aceelasi loc de fiecare data,ba din contra aleg de fiecare data altceva,e ca si cum ai merge la un club si ai alege mereu aceeasi femeie dintr-un grup de 50 :lol:.Cred ca ai fii singurul de pe acest forum care ar alege de mai multe ori aceelasi loc de pescuit intentionat(aici scoatem concursurile din calcul unde fiecare vrea sa castige,automat sa traga cel mai bun loc de pe balta,dar asta tot de noroc tine ca doar toti au platit concursul la fel ca si abonamentul de altfel asa ca toti suntem egali tratati si mie asa mi se si pare normal :wink: )
===Toth Stefan Anton===
=All4carp=

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de popescu59 »

Eu tot anul 2011 am pescuit numai si numai pe locu acela rezervat si am spus am fost foarte satisfacut , petru ce ma duceam in alte locuri cind aici daca am pescuit numai 3-4 ore sau 48 de ore am avut satifactie . Am prins peste permanent de diferite marimi si greutati.Ma duceam sa pescuiesc in alt loc sa ma uit in balta?
Locul acesta este printre cel mai bun loc de pe acea balta asa ca nu am nici cel mai mic motiv sa ma plimb pe balta .
Cind am vrut sa ma plimb am venit la Mv2 si pe acest lac am avut foarte mari satisfactii. Captura anului 2011 pe MV2 este prinsa de mine 17.750 kg asa ca nu cred ca locul conteaza cel mai mult ci nada si momeala folosita.
Dar cel mai mult si cel mai mult conteaza sa mergi la pescuit , anul 2011 din 7 zile ale saptamini am mers la pescuit cel putin 5 zile ca am facut-o aici la noi pe plan local sau pe MV2 . Am vrut sa merg la Tincabesti si cind am vazut ca mi se cere 12 mil pe 24 ore de pescuit 2 pers . am renuntat.Si am facut niste calcule si am preferat sa merg de 4-5 ori pe MV2 decit 1 data pe Tincabesti. Chiar daca imi permit sa merg la pescuit citeva zile din saptamina nu pot spune ca sunt cotat cu 5 stele cum se cere la Tincabesti . Mi-am masurat lungul nasului si am constatat ca il am destul de mic .
In comparatie cu mult mai renumiti pescari totusi anul 2011 pentru mine a fost cel mai bun an in capturi care au fost destule si cu kg frumoase .
Doresc in 2012 fire cit mai intinse tuturor pescarilor care merg la pescuit .

tonny
pescar de competitie
Mesaje: 1015
Membru din: Dum Apr 11, 2010 9:44
Puncte: 0
Localitate: Alba Iulia

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de tonny »

Feleicitari pentru rezultatele tale si pentru CMMC de pe MV2 pe anul 2011 si iti doresc ca si anu asta sa ai macar asemenea rezultate.
Pana la urma fiecare face ce vrea cu banii lui si pescuieste cum vrea si unde vrea asa ca trebuie sa respectam placerea fiecaruia.Fir intins pe 2012 tuturor
===Toth Stefan Anton===
=All4carp=

Avatar utilizator
mihasca_doru
Mesaje: 154
Membru din: Lun Iul 04, 2011 20:35

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de mihasca_doru »

popescu59 scrie:Am inteles acolo la Tincabesti nu pot pescuii decit oamenii de 5 stele daca nu ai 5 stele primesti clar ignore.
Adica acolo sunt acceptati doar oamenii care nu comenteaza cea ce hotareste adminstratorul e clar ca buna ziua, ai comentat ai primit bila neagra.
Deoarece am foarte mult timp liber la dispozitie prefer balta unde pot sa merg la pescuit la orice ora din zi s-au noapte.
Si inca ceva te invit la balta asta despre care iti spun eu si daca serviciile nu sunt suta la suta peste Tincabesti iti dau voie sa ma arunci in apa.
Aici fiecare loc de pescuit are amenajat casuta de dormit cu tv , fiecare loc de pescuit are amenajat foisor cu gratar disc vesela si tacimuri si daca vrei ceva special sa bei sau sa maninci in 15 min ti se aduce orice.
Daca ai si alte preferinte se rezolva fara probleme. Singura diferenta este densitatea pestelui din apa dar cum am mai spus la capitolul servicii sunt de 5 stele. si cind stai sa te gindesti ca balta este la Alexandria nu la capitala.Oricum sunt foarte multi pescari din capitala care doresc intimitate si vin cu mare placere aici.
........domnul meu tu de ce te duci la pescuit sa manaci mici si ceafa de porc la gratar si sa te uiti la telenovele?ar mai lipsi niste lautari si ar fi meniul complet!!!singura diferenta este densitatea de peste,banuiesc ca si capturile,dar la cum gandesc unii nici pesti sa nu fie ca avem casuta cu televizor,nu?ia calculeaza cati bani dai intr-un an de zile acolo sau unde te duci si iti spun sigur ca depasesti 1000 de coco...,singura chestie nasoala este ca tre sa ii dai toti gramada,in rest e acelasi lucru!!!!!aprope 90% din concursurile din anul 2012 sunt in timpul saptamanii.....iar in ceea ce priveste balta nu mai face comparatii cu alte balti de la noi(inafara de una,care oricum e mai scumpa) ca faci o mare gresala!!!!sa nu mai vb ca o balta de pescuit sportiv trebuie sa fie cat mai naturala (plauri,stuf,salcii,fauna...etc) nu cu discuri,gratare,cipercute si alte porcarii!!!!!!!
Pescarul contează mai mult pe lăcomia peştelui, decât pe propria-i inteligenţă

Avatar utilizator
Dan D.
Mesaje: 152
Membru din: Mar Mar 27, 2012 16:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de Dan D. »

IGNORANTA........asta'i concluzia!
La banii astia pescuiesti in Ungaria..Cehia...ai parte de capturi frumoase,peisaj...si mai ales de OAMENI
cu educatie si bun simt....echilibrati,nu de ignoranti si frustrati de la noi.
Personal imi plac discutiile legate de pescuit,nu comentez,dar acum nu m-am putut abtine,sunt dezgustat
vis a vis de atitudinea d-lui in cauza,am auzit pe viu aceste conditii de pescuit si culmea...prietenul meu si-a facut abonament,chiar daca dupa plecare,(in masina) culmea....a regretat.
Stiu ca nu sunt in asentimentul unora dar........o simpla parere.

PS:Pana la urma sunt banii vostri munciti,nu accepti orice...de la oricine...un simplu sfat cu permisiunea dvs.
Nume utilizator schimbat din DENYSA

dajackal
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mar 26, 2008 19:25

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de dajackal »

DENYSA scrie:La banii astia pescuiesti in Ungaria..Cehia...
si faci 10 ore dus-intors ...

Vezi ca exista balti super bune in Franta unde poti sa mergi si oamenii sunt super si acolo - mai ales frantuzoaicele :)

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de Lukyan »

Am aflat si eu zilele trecute ca sunt moderator cu drepturi depline si mi-am bagat si eu nasul. Am raspunsuri pentru toate intrebarile voastre desi unele discutii de mai sus le-am pus pe seama iernii si atat.
De azi o sa fiu cat de des pot aici la sectiunea baltilor de la Tancabesti si va asigur ca ma voi ocupa ca intre voi si administratia de la Tancabesti sa existe un dialog indreptat spre constructie.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “TANCABESTI”