Ultimul topic numit Popescu.

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Ultimul topic numit Popescu.

Mesaj de Stefan Popescu »

Ce mai faceți domnule colonel? Bine, sănătos? Cam mare agitația prin CN de crap. Apropo, al cui este acest campionat? Al României sau al lui Orhei? A, am văzut. Al AGVPSR. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Apropo, AGVPSR pe unde mai este? Văd că procesul verbal de ședință nu este semnat de AGVPS și nici de președintele subcomisiei de crap. Vă este jenă să-l semnați?
Interesantă schema să-l semneze doar participanții. Cine este până la urmă organizatorul?

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: PROGRAM PRIMA MANSA A C.N. 2012 AGVPS - 28.06 - 01.07.20

Mesaj de Stefan Popescu »

În fapt este vorba de Manșa I bis. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Cristi_Ionita
Mesaje: 307
Membru din: Mar Apr 01, 2008 10:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROGRAM PRIMA MANSA A C.N. 2012 AGVPS - 28.06 - 01.07.20

Mesaj de Cristi_Ionita »

Dle Popescu, dvs organizati anul acesta CN al Romaniei la crap? Din cate stiu eu nu, asa ca mai bine va faceti temele pentru la anul. Acum orice interventie a dvs legata de CNPC nu face altceva decat sa va stirbeasca eventualele merite din viitor.

Asa ca nu va mai gudurati cand actualii organizatori o dau in bara...
In viata sunt lucruri mult mai importante decat banii...doar ca iti trebuie o grama' de bani ca sa le cumperi.

BARICADA CARP CLUB

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: PROGRAM PRIMA MANSA A C.N. 2012 AGVPS - 28.06 - 01.07.20

Mesaj de Stefan Popescu »

Campionatele Naționale nu pot fi organizate decât de federația sportivă națională. Asta dacă un campionat national este o competiție oficială, nu o brăilă ordinară cum se face acum.
PS Meritele mele nu le puteți înțelege dumneavoastră. O să le înțelegeți mai târziu.

Avatar utilizator
Cristi_Ionita
Mesaje: 307
Membru din: Mar Apr 01, 2008 10:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROGRAM PRIMA MANSA A C.N. 2012 AGVPS - 28.06 - 01.07.20

Mesaj de Cristi_Ionita »

Bine pa!
In viata sunt lucruri mult mai importante decat banii...doar ca iti trebuie o grama' de bani ca sa le cumperi.

BARICADA CARP CLUB

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: PROGRAM PRIMA MANSA A C.N. 2012 AGVPS - 28.06 - 01.07.20

Mesaj de Madalin Dirla »

PS Meritele mele nu le puteți înțelege dumneavoastră. O să le înțelegeți mai târziu.
Poate nici nu vrem sa le intelegem,nu te mai baga in seama,lasa-i pe cei care sa pricep la pescuit sa vb.,tu esti fraf din toate punctele de vedere :lol: !!
Poate un admin sa dea cu ariel pe forum :lol: !!

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: PROGRAM PRIMA MANSA A C.N. 2012 AGVPS - 28.06 - 01.07.20

Mesaj de bogdanpesc »

Stefan Popescu scrie:Campionatele Naționale nu pot fi organizate decât de federația sportivă națională. Asta dacă un campionat national este o competiție oficială, nu o brăilă ordinară cum se face acum.
PS Meritele mele nu le puteți înțelege dumneavoastră. O să le înțelegeți mai târziu.
Domnule Popescu,braile ca aceasta se fac si la stationar si la rapitori si la u22 si la seniori si la juniori si la feminin si la masculi ,fiti pe faza ce dracu,Ce nu inteleg eu ................de ce nu organizati dvs toate aceste competitii si toti sporivii din aceste discipline care investesc timp ,bani,nervi,talent in sportul asta si care isi doresc o federatie reprezentativa va da mu...e pe toate forumurile si oriunde va mai prinde,nasol,,,,dupa cupa baracuda pe ce ape ale frumoasei noastre patrii ati mai fost?....macar spectator la cate un concurs,oficial,braila sau cum o fi fost el,vedeti ca de 1 iunie au fost multe concursuri de copii, care nu au dat cotizatia ,spaga ,sau cu vreti dvs sa o numiti ,la federatia celebra si inexistenta, De altfel,dvs ati organizat anul asta multe concursuri si probabil nu ati avut timp sa veniti la evenimentele astea de neaveniti
Nu e timpul pierdut
Veniti la Corbu si explicati la sedinta de deschidere, ce dobitoci sunt cei prezeti si cata intelepciune,legalitate,competenta,organizare,profesionalism...etc...poseda federatia si noi o sa ne inchinam la guru si o sa urmam sfaturile dumneavostra.Primul pas va apartine,VENITI LA CORBU ,SA NE LUMINATI
Personal va invit la finala de stationar pe echipe{(pe banii mei )ca sa nu fie vorbe} la o locatie draga dvs DORIPESCO,prin septembrie,fiti pe faza...si acolo se decerneaza TITLUL DE CAMPION NATIONAL....ar fi pacat sa lipsiti
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: PROGRAM PRIMA MANSA A C.N. 2012 AGVPS - 28.06 - 01.07.20

Mesaj de bogdanpesc »

Inca ceva,vedeti ca e criza mare de arbitrii la stationar si la feeder(sunt varza)
as vrea si eu sa fiu arbitru dar si concurent....se poate?....AM CV.... de doua ori campion national la stationar pe echipe si o data la feeder ...se pune?...DACA NU mai am multe la concursuri private castigate si multe de 2-3 la diferite alte etape nationale sau alte clasari la mondiale...deh ,concurez de mic
problema mea e alta,ce profesori o sa am la instructajul de obtinerea diplomei de arbitru de pescuit?,in ce ramura de pescuit?si ce competente au acei profesori?...vreau NUME
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: PROGRAM PRIMA MANSA A C.N. 2012 AGVPS - 28.06 - 01.07.20

Mesaj de Stefan Popescu »

Madalin Dirla scrie:
PS Meritele mele nu le puteți înțelege dumneavoastră. O să le înțelegeți mai târziu.
Poate nici nu vrem sa le intelegem,nu te mai baga in seama,lasa-i pe cei care sa pricep la pescuit sa vb.,tu esti fraf din toate punctele de vedere :lol: !!
Poate un admin sa dea cu ariel pe forum :lol: !!
Până la urmă, nu o să aveți încotro și va trebui să vă prezentați cu basca în mână și scuzele de rigoare.
bogdanpesc,
Eu nu pot organiza competiții decât după obținerea tuturor autorizațiilor prevăzute de lege. Altfel cum ne-am deosebi de actuala stare de fapt? Ideea este ca pescuitul sportiv să nu se mai facă pe banii pescarilor, ci a celor care vor să facă structuri sportive autentice. Ce este acum este apă de ploaie. Sunt convins că pescarii serioși știu precis la ce mă refer.

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: PROGRAM PRIMA MANSA A C.N. 2012 AGVPS - 28.06 - 01.07.20

Mesaj de George Andreescu »

Stefan Popescu scrie:Până la urmă, nu o să aveți încotro și va trebui să vă prezentați cu basca în mână și scuzele de rigoare.
bogdanpesc,
Eu nu pot organiza competiții decât după obținerea tuturor autorizațiilor prevăzute de lege. Altfel cum ne-am deosebi de actuala stare de fapt? Ideea este ca pescuitul sportiv să nu se mai facă pe banii pescarilor, ci a celor care vor să facă structuri sportive autentice. Ce este acum este apă de ploaie. Sunt convins că pescarii serioși știu precis la ce mă refer.
Sunteti patetic, domnule Popescu. Orice club serios obtine CIS-ul in 3 saptamani, dumneavoastra vad ca nu va ajung nici 3 ani. Lasati sa se vada ca mai aveti putin si muriti de grija banilor pescarilor din Romania, de ce nu incercati sa alergati pana la epuizare ca sa spuna lumea ca muriti de drum lung ? :)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”