PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de barbumarius »

Loturile alea pe care vrei sa le descalifici tu sau d-l Oana au influentat clasamentul pt. ca uni i-au avut vecini iar altii nu
Va sugerez sa uitati aceste anulari, descalificari si cum vreti sa le mai ziceti pt. ca in scurt timp de cate ori nu ne convine ceva o sa anulam pt. ca asa e moda.

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de Viorel M »

Nu fac parte din niciun club, n-am nicio legatura cu CN-ul, totusi sper ca nu deranjez pe nimeni daca fac o propunere:

In cazul neparticiparii anumitor cluburi in ultima mansa, sa se ia in considerare, pe fiecare sector, kilogramele lor din mansa 2. Deci, a nu se confunda, kilogramele sa se pastreze, nu si punctele. Punctele se vor recalcula si vor servi ca reper pentru calcularea punctelor echipelor participante.

Balta e aceeasi, diferenta de timp nu e prea mare, nu vad o problema f mare in a se considera ca ar fi prins in mansa 3 acelasi nr de kilograme ca in mansa 2.

Din punctul meu de vedere, este singura varianta prin care rezultatele din mansele 2 si 3 ar avea aceeasi importanta, indiferent de numarul echipelor participante in mansa 3.

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de barbumarius »

Alooooooo, d-l Orhei, functia aia pe care o aveti va obliga la ceva?
Poate ne spuneti si noua din timp daca mai e cazul sa facem nada si pregatiri pt. ultima etapa.

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de RSC »

barbumarius scrie:Alooooooo, d-l Orhei, functia aia pe care o aveti va obliga la ceva?
Poate ne spuneti si noua din timp daca mai e cazul sa facem nada si pregatiri pt. ultima etapa.
nu-l deruta si specifica functia la care te referi, ca are mai multe...
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
DAVID NICU
Mesaje: 482
Membru din: Sâm Ian 31, 2009 20:26

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de DAVID NICU »

gor965 scrie:Nu vi-i se pare ca din start penalizati rezultatul loturilor obtinut in mansa a 3-a ?
Indiferent ca un lot face 1-1-1 voi vreti sa-l inmultiti cu 1,5 ...de ce ? Nu conteaza cate loturi sunt in mansa a 3-a, oricum punctajul ptr. un anumit loc difera de la o mansa la alta, mai important e anularea rezultatelor celor care nu se prezinta ! Abandonul sau descalificarea unui lot(uri) nu are de ce sa duca la penalizarea altor loturi !




unde este suferinta asta mare,atata timp cat pt fiecare lot prezent la finala 1 punct este egal cu 1,5 ,daca intr-o etapa au fost puse in joc ex 80 puncte mi se pare corect ca si in etapa urmatoare sa se joace cu acelasi nr de puncte indiferent de nr participantilor atita timp cat puncte sunt miza jocului.
BARICADA CRAP CLUB TEAM DAVID

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de barbumarius »

Ziceam de functie nu de grad.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14751
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de gor965 »

barbumarius scrie:Loturile alea pe care vrei sa le descalifici tu sau d-l Oana au influentat clasamentul pt. ca uni i-au avut vecini iar altii nu
Va sugerez sa uitati aceste anulari, descalificari si cum vreti sa le mai ziceti pt. ca in scurt timp de cate ori nu ne convine ceva o sa anulam pt. ca asa e moda.
Eu mi-am exprimat o parere, nu am dat vre-o sentinta judecatoreasca !
Asa cum spui ca loturile alea au influentat in prima mansa clasamentul, e normal sa-l influenteze si in mansa a 2-a ... ca sa fie corect pana la capat ! Altfel, orice alt artificiu matematic, gen penalizari cu nu stiu ce coeficient, e pur arbitrar si nu tine cont de faptul ca unii au avut vecini loturi care mai departe nu mai participa !

p.s.
La fotbal cand o echipa este descalificata sau se retrage din campionat, clasamentul se modifica !
p.s.2
Tot ce s-a decis pana acum in CN-ul asta a fost pe fuga si fara o analiza completa a sistemului de desfasurare. S-au ''rezolvat" doar problemele ivite in prim plan si nu s-au analizat toate posibilele probleme ce pot aparea in viitor !
Va doresc fire intinse si numarul maxim de loturi pe balta !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de miyagi »

DAVID NICU scrie:
gor965 scrie:Nu vi-i se pare ca din start penalizati rezultatul loturilor obtinut in mansa a 3-a ?
Indiferent ca un lot face 1-1-1 voi vreti sa-l inmultiti cu 1,5 ...de ce ? Nu conteaza cate loturi sunt in mansa a 3-a, oricum punctajul ptr. un anumit loc difera de la o mansa la alta, mai important e anularea rezultatelor celor care nu se prezinta ! Abandonul sau descalificarea unui lot(uri) nu are de ce sa duca la penalizarea altor loturi !




unde este suferinta asta mare,atata timp cat pt fiecare lot prezent la finala 1 punct este egal cu 1,5 ,daca intr-o etapa au fost puse in joc ex 80 puncte mi se pare corect ca si in etapa urmatoare sa se joace cu acelasi nr de puncte indiferent de nr participantilor atita timp cat puncte sunt miza jocului.
Aici este baza. Aceste puncte nu trebuie sa se piarda. Daca se vor valorifica se va obtine si rezultatul algoritmului.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de miyagi »

barbumarius scrie:Loturile alea pe care vrei sa le descalifici tu sau d-l Oana au influentat clasamentul pt. ca uni i-au avut vecini iar altii nu
Va sugerez sa uitati aceste anulari, descalificari si cum vreti sa le mai ziceti pt. ca in scurt timp de cate ori nu ne convine ceva o sa anulam pt. ca asa e moda.
Nu e vorba de moda Marius ci de principii si conditii. Poate ca mai mult de conditii decat de principii pentru ca e vorba de materializarea finalei CN-ului. Eu m-am contrazis de vreo cateva ori cu Gore pana cand am observat ca chiar daca nu-ti ofera o metoda intotdeauna are vorbele la el. Mai bine te apuci de pescuit decat de analiza cu George 8) .
Altfel spus apuca-te de nada ca altii o au deja gata si nu-i mai influenta pe cei mai slabi de inger.
Exista un capital pus in joc. Cu ala trebuie lucrat si speculat la maxim. Nu uitati ca britanicii au inventat specula si de-aia ne-o trag. Daca nu ei verii din sudu` africii.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de miyagi »

Si eu il sustin pe George in teorii. Trebuie fugit cat mai departe de punctarea pe cantitate sau de sistemul clasic de evaluare. Deasta pierdem noi mereu ca nu stim sa ne facem strategiile functie de sistemul de punctare.
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”