MOARA VLASIEI 2007

Moderator: Victoras Petcu

Încuiat
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

MOARA VLASIEI 2007

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ieri, 15 februarie 2007, am fost impreuna cu Tatae, Maestru, Florentin Iuga ,Iorgos si Cornel Serbu pe balta Moara Vlasiei 2. Cerul a fost innorat, dar nu a plouat.Apa, in jur de 7-8 grade.

CONCLUZII:

1. De mancat,crapul a mancat bine, chiar foarte bine ! Din pacate ,momentan mananca doar crapii introdusi in toamna, cei cu greutati intre 2.5 si 5 kg. Cei mari, introdusi cu mai mult timp in urma, inca nu au inceput sa umble dupa hrana !!!!!!!!!!!
2.Momela care a functionat cel mai bine este buchetul de viermusi in diverse combinatii cu o boaba de porumb, un boiles sau un pufulet ! Si neaparat cu arc naditor.
3.La crapii care se hranesc momentan, nu a functionat boilesul simplu, asa ca eu care am pescuit exclusiv la boiles , nu am avut nici o trasatura ! Am incercat si cu solubile, si cu bile pe baza de alcool, si squid & octopus, degeaba. Se pare ca mi-am cam fortat norocul, totusi era 15 februarie... :cry:
4.Restul baietilor au prins intre 9 si 20 de bucati fiecare..... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

toni
Mesaje: 149
Membru din: Mar Mar 22, 2005 9:44

Mesaj de toni »

pilhane, duminica pe 11, am fost si eu impreuna cu mugurel si cu victor.
am luat si eu si victor la la boiles simplu, fara viermusi pe ac sau pe hair rig .... bile de squid cu fructe, tinute de asta toamna in visinata .....
victor a luat 3 pesti si eu unu la bile, iar eu nu am bagat boiles decat 2 ore, de la 2 la 4 .....
si mugurel a avut vreo 2 trasaturi clare la carnati de'a lu' nea cornel, cica dipuite in tuica, dar a ratat .....

pe plumb am avut mamaliga amestecata cu niste red herring, coco poa' sa confirme ....

si se vorbea ca s-a mai luat la bile pe garla ....

Avatar utilizator
Razvan Gheorghe
Mesaje: 999
Membru din: Lun Oct 23, 2006 11:23
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Razvan Gheorghe »

Salutare.O sa merg si eu duminica acolo sa vedem ce se intampla.Mai vine cineva sa dam cativa crapi afara pe mal? :lol:
RAZVAN GHEORGHE
CarpBait Fishing Club
ViceCampion Național 2020
Campion National 2022
http://www.carpbait.ro

Imagine

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Mesaj de petre iulian »

o.k.
Ultima oară modificat Sâm Feb 17, 2007 7:31 de către petre iulian, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
Razvan Gheorghe
Mesaje: 999
Membru din: Lun Oct 23, 2006 11:23
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Razvan Gheorghe »

Iulian....dau la viermusi si rame.....si de ce nu mamaliga....... :lol: :lol: :lol:
RAZVAN GHEORGHE
CarpBait Fishing Club
ViceCampion Național 2020
Campion National 2022
http://www.carpbait.ro

Imagine

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

nea vladule se pare ca nu prea te pricepi la pescuitul cu boilies sau nu ai o reteta buna... ai vazut ca pescarii priceputi au prins si la boiles ? adica nea toni, numai ca el a castigat niste concursuri la viata lui !
mai incearca , cine stie ? :roll:

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

@yeti
Cand faci o gluma, pune si un zambaret, sa ne râdem si noi (ex. :lol: )
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
bogdan adrian
Mesaje: 165
Membru din: Mie Dec 13, 2006 15:05

Mesaj de bogdan adrian »

@ VLADUT la juvenili aia intre 2,5 si 5kg ni le plac alcoolul :shock: din contra produsele macerate, in perioada asta ceva de genul intre dulce si sarat :(

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Florentin

am impresia ca yeti nu prea glumea, dar cred ca face aprecieri dupa criterii stiute numai de el :lol:

in rest, fratilor, pe moara vlasiei. crapul mananca boilies doar accidental. Ca sa manance constant, cred eu ca ar trebui sa se mai incalzeasca afara si pescari ca Vladut, Toni, Adi Firimita sa se sacrifice si sa insiste incontinuare cu bile
Cornel Serbu
Friends Carp Team

toni
Mesaje: 149
Membru din: Mar Mar 22, 2005 9:44

Mesaj de toni »

nu's ce vrea nenea yeti , da nici nu ma intereseaza .....

eu am vrut sa spun ca se prinde si la boiles, nu sa "mi-o masor" cu vladutz .... mai am eu ceva ani de pescuit pana sa ma gandesc sa-i dau peste nas lu' pilhanu cu ceva .... cam greu sa pun problema asa cand acu max 2 ani vladutz imi scria pe cartonase la magazin ABC-ul fabricatiei de boiles ....

asa ca prietene paros, oricine ai fi, relax :D :D :D ....

in alta ordine de idei, se pare ca victor face niste bile .......... iar eu am o visinata de 15 ani ..... belea dip .....

si o sa merg in weekend din nou, si o sa dau numa la boiles, si va tin la curent ....

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”