CEAUNE FONTA,DISCURI,PLACI,GRATARE etc TOTUL pt PESCUIT

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, Cristi Matei

Încuiat
Avatar utilizator
Mihai B
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 88
Membru din: Joi Ian 19, 2012 12:55

Re: CEAUNE FONTA,DISCURI,PLACI,GRATARE etc TOTUL pt PESCUIT

Mesaj de Mihai B »

freespirit scrie:Salut, pe mine m-ar interesa un ceaun de 10 l din fonta, fara email, un trepied de 100 cm de inox si nu stiu daca ai, un gratar(doar grila) din inox, 52x26 cm, cu bara mai groasa, eu am unul, la gratarul meu, care s-a cam deformat si vreau sa gasesc inlocuitor! Trepiedul se pliaza? Cum este prinderea dintre ceaun si trepied, ca nu am vazut in poze, cu lant?
Ceaun de 10 l fonta tratat termic il gasesti aici http://www.grataredegradina.ro/ceaune/c ... gory_id=25

ceaun de 10 l fonta cruda adica netratat,ne emailat ca forma identic cu cel tratat termic este 199 ron fara capac iar daca vreti si capac acesta costa 59ron

trpied de inox de 1 m este 79ron il gasesti aici http://www.grataredegradina.ro/accesori ... gory_id=39
Trepiedul nu se pliaza
Eu v-as recomanda acest trepied care se si pliaza si e ste mult mai rezistent http://www.grataredegradina.ro/index.ph ... Itemid=109

Pt grill-uri de inox avem doar modelele acestea http://www.grataredegradina.ro/gratare/ ... -inox.html
http://www.grataredegradina.ro
Totul pentru un gratar reusit.

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CEAUNE FONTA,DISCURI,PLACI,GRATARE etc TOTUL pt PESCUIT

Mesaj de freespirit »

M-am uitat direct pe site si ceaunul de 10,8 l, cu greutatea de 7 kg, din fonta simpla, costa 121,50 lei, nu 199 lei, nu inteleg!?!?
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

mitza72
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 33
Membru din: Vin Ian 06, 2012 17:43
Puncte: 0
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: CEAUNE FONTA,DISCURI,PLACI,GRATARE etc TOTUL pt PESCUIT

Mesaj de mitza72 »

freespirit scrie:M-am uitat direct pe site si ceaunul de 10,8 l, cu greutatea de 7 kg, din fonta simpla, costa 121,50 lei, nu 199 lei, nu inteleg!?!?
Eu v-am recomandat ce-i mai bun,dumneavostra decideti.
Cel la care v-ati uitat dumneavoastra este facut in China iar cel care vi l-am recomandat eu este facut in Croatia.
Diferenta foarte mare de calitate si normal si de pret

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CEAUNE FONTA,DISCURI,PLACI,GRATARE etc TOTUL pt PESCUIT

Mesaj de freespirit »

Daca se poate sa puneti si un link cu ceaunul de 199, pentru ca nu l-am vazut!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CEAUNE FONTA,DISCURI,PLACI,GRATARE etc TOTUL pt PESCUIT

Mesaj de freespirit »

freespirit scrie:Daca se poate sa puneti si un link cu ceaunul de 199, pentru ca nu l-am vazut!
P.S. Fac si eu o precizare, in China se fac lucruri de calitate discutabila la preturi mici si lucruri de calitate ridicata la preturi pe masura. Nu am prejudecata cumparatorilor de lucruri ieftine si proaste(dupa cum nu toate lucrurile ieftine sunt si proaste), doar ca la noi piata dicteaza cererea de lucruri ieftine si proaste!
P.P.S. Eu nu am de unde sa stiu(doar daca exista un ambalaj, sau daca este stantat producatorul si tara de origine, nici asa nu am nicio certitudine) unde sunt sau nu produse diverse obiecte, iar ca sa ma bazez doar pe ce mi se spune, am auzit destule ca sa mai cred ceva fara sa vad, ori acel produs nu apare pe site!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

mitza72
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 33
Membru din: Vin Ian 06, 2012 17:43
Puncte: 0
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: CEAUNE FONTA,DISCURI,PLACI,GRATARE etc TOTUL pt PESCUIT

Mesaj de mitza72 »

freespirit scrie:
freespirit scrie:Daca se poate sa puneti si un link cu ceaunul de 199, pentru ca nu l-am vazut!
P.S. Fac si eu o precizare, in China se fac lucruri de calitate discutabila la preturi mici si lucruri de calitate ridicata la preturi pe masura. Nu am prejudecata cumparatorilor de lucruri ieftine si proaste(dupa cum nu toate lucrurile ieftine sunt si proaste), doar ca la noi piata dicteaza cererea de lucruri ieftine si proaste!
P.P.S. Eu nu am de unde sa stiu(doar daca exista un ambalaj, sau daca este stantat producatorul si tara de origine, nici asa nu am nicio certitudine) unde sunt sau nu produse diverse obiecte, iar ca sa ma bazez doar pe ce mi se spune, am auzit destule ca sa mai cred ceva fara sa vad, ori acel produs nu apare pe site!
Acest produs a fost importat recent de cateva zile.Acesta este motivul pentru acest produs nu a fost postat inca pe site-ul nostru.
Tinand cont de litrajul care l-ati dorit eu v-am recomandat cel mai bun si mai bine vandut produs de acest gen.Deoarece nu sunt finalizate inca pozele pt site,am si precizat ca ceaunul de 10 l crud este identic ca forma cu cel tratat termic.
V-am facut totusi niste poze din magazinul noustru de prezentare
2012-08-07 11.51.27.jpg
2012-08-07 11.51.27.jpg (125.34 KiB) Vizualizat de 1924 ori
2012-08-07 11.51.33.jpg
2012-08-07 11.51.33.jpg (77.03 KiB) Vizualizat de 1924 ori
Diferenta intre cel chinezesc si cel croat este de calitate a fontei,finisajul fontei si la cel croat aveti posibilitatea de a cumpara si capac de fonta.

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CEAUNE FONTA,DISCURI,PLACI,GRATARE etc TOTUL pt PESCUIT

Mesaj de freespirit »

Multumesc, intre cel din poza si cel tratat termic, parca mai repede l-as lua pe al doilea, ca diferenta nu-i prea mare! Ramane sa ma hotarasc cand fac pasul!
P.S. Legat de grila de inox pentru gratar cu dimensiunile de 52x26 cm, nicio sansa sa aveti, macar unde as mai putea sa caut!?
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CEAUNE FONTA,DISCURI,PLACI,GRATARE etc TOTUL pt PESCUIT

Mesaj de freespirit »

P.P.S. Pentru ceaunul tratat termic aveti si capac, la ce pret?
P.P.P.S. Din ce material este confectionat trepied-ul pliabil? Am inteles ca trepied-ul din inox nu se pliaza telescopic(la nivel de picioare), dar se pot apropia picioarele unul de altul, sa se poata strange in sul?
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
Mihai B
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 88
Membru din: Joi Ian 19, 2012 12:55

Re: CEAUNE FONTA,DISCURI,PLACI,GRATARE etc TOTUL pt PESCUIT

Mesaj de Mihai B »

freespirit scrie:P.P.S. Pentru ceaunul tratat termic aveti si capac, la ce pret?
P.P.P.S. Din ce material este confectionat trepied-ul pliabil? Am inteles ca trepied-ul din inox nu se pliaza telescopic(la nivel de picioare), dar se pot apropia picioarele unul de altul, sa se poata strange in sul?
1.Exista capac dar nu e tratat termic.Puteti insa sa vi-l tratati(asezonati) dumneavoastra acasa.Se incalzeste capacul in cuptor,se unge cu un strat fin de ulei vegetal dupa care se pune dinnou in cuptor la temperatura cea mai mare si se tine pana devine negru.Se repeta aceasta operatiune pana se obtine asezonarea dorita.Pretul capacului este de 59 ron.
2.Trepiedul pliabil are picioarele din teava patrata daca nu gresesc de 15x15 iar capul de trepiedului este de fonta.Este un produs furnizat tot de cei carte produc ceaunele.
La orice trepied vandut de noi,picioarele se aduna unul linga altul
http://www.grataredegradina.ro
Totul pentru un gratar reusit.

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CEAUNE FONTA,DISCURI,PLACI,GRATARE etc TOTUL pt PESCUIT

Mesaj de freespirit »

Am inteles, trebuie un tip anume de ulei vegetal, este mai bun vreunul, anume, gen de masline, de cocos sau altceva, ori toate se comporta la fel in acest proces de sezonare?
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “ARHIVA BAZAR”