Beldiman

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Beldiman

Mesaj de Vladut Mateianu »

Chiar nu stiu ! Ideea este ca sunt curios deoarece anul acesta in tara(dar mai ales in Bucuresti) au luat nastere circa 10 firme noi producatoare de nada, fiind o moda sa ai propria ta gama..... participa omul la 2-3 concursuri, poate mai ia si o cupa, gata, deja are experienta si scoate linie de nada.... :D Ca pe majoritatea nu o sa-i prinda 2013 pe piata este alta poveste, interesant este fenomenul in sine. :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: Beldiman

Mesaj de bogdanpesc »

cu adevarat interesant,e ca te faulteaza pe tine si pe inca vre-o 3 firme producatoare de bile,care chiar stiu cu ce se mananca bilele....un fel de chinezi:(
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

florian
Mesaje: 832
Membru din: Mar Feb 26, 2008 18:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Beldiman

Mesaj de florian »

bogdanpesc scrie:cu adevarat interesant,e ca te faulteaza pe tine si pe inca vre-o 3 firme producatoare de bile,care chiar stiu cu ce se mananca bilele....un fel de chinezi:(
piata este deschisa pentru toata lumea,nimeni nu faulteaza pe nimeni, selectia o face clientul,daca lumea o sa prinda peste cu aceste bile o sa le mai cumpere daca nu o sa dispara sigur de pe piata.de ce ti se pare ca tre sa stii cu ce sa manca bilele ,ca sa poti sa le faci?

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Beldiman

Mesaj de Vladut Mateianu »

asa e, nu la asta m-am referit ! crezi ca firma bmw a avut de suferit cand s-a lansat loganul in romania ? :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
popescugeorge
Mesaje: 83
Membru din: Mar Iul 31, 2012 14:46
Puncte: 0
Contact:

Re: Beldiman

Mesaj de popescugeorge »

Pescari care isi incearca norocul in lumea nadelor au fost si vor fi intodeauna. Sunt curios cine e prorpietarul care la angajat pe Victor Oana ca imagine a brandului. Nea Victore, BFM sau Red Herring nu-ti mai place? Cora sau Carefour cumpara si vinde tot ce e mai ieftin si le ofera un adaos MAAAREEEE. Ce sa insemne asta?! :D :D Nutrabaits sau Solar au 30 de ani de experienta pe piata si probabil ca au mancat multi Beldieni pe paine la viata lor.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Beldiman

Mesaj de oanavictor »

popescugeorge scrie:Pescari care isi incearca norocul in lumea nadelor au fost si vor fi intodeauna. Sunt curios cine e prorpietarul care la angajat pe Victor Oana ca imagine a brandului. Nea Victore, BFM sau Red Herring nu-ti mai place? Cora sau Carefour cumpara si vinde tot ce e mai ieftin si le ofera un adaos MAAAREEEE. Ce sa insemne asta?! :D :D Nutrabaits sau Solar au 30 de ani de experienta pe piata si probabil ca au mancat multi Beldieni pe paine la viata lor.
sunt bile care prind pe termen scurt ,poti cumpara 500 grame sa incerci pentru proba si pe urma vorbim .
Nu sunt imaginea brandului ,clubul pelicanul a fost sponsorizat la campionatul national ,nada sia facut treaba iar eu am spus adevarul despre bile .
Daca citesti mai bine la ce am scris mai sus ,i-ti dai seama ca nu am exagerat cu nimic .
sunt o alternativa cu bani foarte putini pentru lacurile cu densitate mare de peste .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

R.R. FISHING TEAM
pescar de competitie
Mesaje: 1379
Membru din: Mie Iun 24, 2009 20:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Beldiman

Mesaj de R.R. FISHING TEAM »

...Foarte tari ... :mrgreen:

Avatar utilizator
popescugeorge
Mesaje: 83
Membru din: Mar Iul 31, 2012 14:46
Puncte: 0
Contact:

Re: Beldiman

Mesaj de popescugeorge »

Cu alte cuvinte sunt niste ready made-uri. Orice boiles cu aroma multa si frumos colorat este conceput pentru a prinde peste repede. Daca vrem bile de genul asta mai toti englezi vand la 5-700 g ready made-uri care prind bine. Richworth tutti frutti, nash amber strawberry si nutrabaits tecni spice cred ca sunt mai mult decat suficiente pentru orice pescar care vrea rezultate in partide scurte. Renumele unei firme de nada se construieste pe boilesuri de calitate care sunt in stare sa prinda peste pe o perioada mai lunga de timp decat 24 de ore.

nashu xxl
Mesaje: 20
Membru din: Mie Noi 17, 2010 14:16

Re: Beldiman

Mesaj de nashu xxl »

am vazut la carrefour , niste mizerii rulate manual una nu sepoate lansa cu cobra, scumpe dar prezentate frumos ! zaceau pe raft si vor mai zace mult timp, repet, o mare mizerie... puteti verifica personal ce scriu, de firma asta nu ai cum sa scri de bine decat daca iti da de pomana(sponzorizare)

clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Beldiman

Mesaj de clabuc »

eu am folosit groundbait-urile lor si am avut rezultate chiar bune, am si niste bile dar inca nu le-am folosit intr-adevar sunt rulate cam aiurea dar o sa le incerc in sacult spomb etc

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”