Pentru sfertodocti (si nu numai)...

Aici puteti posta comentarii care nu au legatura cu pescuitul crapului. Postarile la mishto, caterinca, fabulatiile si glumele nesarate se arhiveaza in ordine cronologica tot aici:))

Moderator: viorel dulamita

Avatar utilizator
patabum
Mesaje: 145
Membru din: Mar Ian 11, 2005 9:13

Pentru sfertodocti (si nu numai)...

Mesaj de patabum »

Dragii mei,

In primul rand scuze ca nu prea mai am timp sa dau cu destu-n taste...

Apoi, pentru ca sunt atat de orgolios si nu-mi plac jumatatile de masura...

Whoopi! Ar exclama un cititor neavizat! Nea'Patabum a ajuns in halul ala ca, daca-i arati un avion ii cauta cuibul...

Ba, zic eu si nu cu glasul stins!

In urma cu ceva ani, lansam o intrebare (e drept, nu pe acest forum, ca nu prea exista) privind montura 360 de grade.

Uite si link-ul pentru urmasii lui Iuda:

http://www.crap.ro/forum/phpBB2/viewtopic740.html

Ca stersera unii de-si ic administratori sau mai stiu eu cum anume mesaje, n-am de ce sa ma meaculpez... Soarta cruda!

Acu' cateva zile imi cazura ochii, absolut intamplator, pe articolele din AlP. Ete, ba, ca nea'Cutare o recomada calduros... Si prinde cu ea... Si e o noua moda... Ce zici, nea (ma)Caroon(e)? Ca-ti dadeai cu presu(s)pusul?

Ce-mi veni, zici, cititorule? In nici un caz versetul sacru. Ala cu ce-ti doresc eu tie, cititorule (cei ce nu stiu, sa nu se oboseasca, e pentru aia sariti de 35 de ani!).

De ce ne place noua sa luam ceva numai de la aia de au o anume imagine publica?

Nu-i urmarea celor 44 de pahare, ca inca nu le-am gatat pe toate? E doar o abrodare pragmatica...

Hai sa fim iubiti, ca belelele curg garla!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Esti tare chiparosule ! :lol:

mih_carp
Mesaje: 98
Membru din: Vin Oct 06, 2006 15:38
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de mih_carp »

@ patabum,
Esti tare dar ai si dreptate.
Cum dreq e posibil ca un tip care in 2004 nu prea stia cu ce se mananca pescuitul la crap si punea cele mai aberante intrebari pe ambele saituri de specialitate,in martie 2007 sa ajunga sa ne invete pe toti si mai ales pe cei carora le punea intrebarile sale tampite?Respectivul, care nu s-a potolit cu intrebarile pana pe la jumatatea lui 2005, daca este intrebat in zilele noastre despre o montura sau nada, te ia pe departe ,ca stai sa vezi si stai asa sa te invete el ce si cum.
Pacat ca o revista pe care o credeam buna si impartiala a ajuns sa publice articole pe favoritisme.
Mantis&Mantis Gold RULES
Mihai Tomi
Pescar de Crap

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

ast nu-i montura pe care o folosea Ardi (olandezul cu muschi, de-i profesor de fitnes) la Sarulesti, de fapt Sandulita, acum cativa ani ???
Cornel Serbu
Friends Carp Team

mih_carp
Mesaje: 98
Membru din: Vin Oct 06, 2006 15:38
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de mih_carp »

Ba da nea' Cornel aia e. Si a scos ceva monstruleti cu ea. :D
Mantis&Mantis Gold RULES
Mihai Tomi
Pescar de Crap

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Ardi Wertcampf folosea rotating rig... Bila jos, inel de otel mic , fir legat de inel un stopper-doua dupa caz, carlig al carui ochet era "strapuns de firul de forfac si iar un stoper. Forfacul debicei mai lungut. Pe Darvari n-a dat lafel de mult randament ca Drop-dawn spre exemplu (in testele facute de Adi) insa in primavara asta am inteles ca pt a lucra bine Rotrating rig-ul ar trebui sa aiba un forfac ceva mai lung decat in md normal.
Montura 360 grade am vazut-o pe balta la Vali si apoi am gasit-o si in AvP, o luna-doua mai tarziu, prezentata de Townley. Mi se pare complicata si pana acum n-am incercat-o . Seria 5 fox trecut prin ochetul unui vartej cu anou...etc.
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

costi, vezi dom'le ca e o montura intraga, mai sus care-i exact ca a batavului, dar intr-adevar p-aia o da un paianjen si nu leul de mai sus :lol: sau acolo, de mai jos...
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
patabum
Mesaje: 145
Membru din: Mar Ian 11, 2005 9:13

Mesaj de patabum »

cornelserbu scrie:... si nu leul de mai sus :lol: ...
8)

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Nea Cornele, faci ce faci, iar imi dai sah-mat... :lol:
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Patabume, faci ce faci(de fapt tu nu faci nimic :D ) si iar ajungi in mijlocul unui plagiat... :o :lol:
Am auzit ca si nea Daiwa 2007 de pe crap.rom ti-a copiat un articol si acum l-a publicat acolo...
PS De cate ori revad emisiunea Infopescar despre Portugalia, cu citatul de la tine, imi dau lacrimile...si ma gandesc la tine ! Si-ti multumesc in gand ptr vorbele frumoase !
PS 2 Pe cand o vizita pe la noi ? APCR -ul a pus ceva deoparte ptr copii de care ai tu grija... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Ca pe vremuri ...”