CM 2012: HAI ROMANIA!

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de Lucian SV »

Val scrie:
gabisandu scrie:
gabi scrie:ma uit la poze si imi bag p***a in ea de Romania...asa bataie de joc nu am vazut in viata mea.
auzi ma V. Oana in lotul national...pe ce criterii. mare manager...mare pescar.

AH... F UTUTI ROMANIA MATII DE CURVA ORDINARA...
Era bun daca langa lotul national era toata suflarea romaneasca. Poate sa fie langa lot Oana, tu, eu, cei mai slabi pescari din Romania sau braconierii de pe Corbu, nu conteaza. Important sa fie toti langa lot, nu sa ajute din umbra alte tari.

De acord cu ultima ta fraza dar cu referire doar la cei care ajuta azi Africa.
Daca te-ai referit la mine cumva , hai sa-ti spun cum sta treaba . Pur si simplu imi fac meseria - transportator ! Au apelat la compania mea inca de anul trecut si oameni platesc cinstit si corect factura de transport emisa . Plus depozitarea , plus manipularea , etc .
Adica este o chestie comerciala . Nu fac nimic pe degeaba , nu sponsorizez .
Nu am fost nici macar 1 secunda la Corbu - nu au ce afla de la mine . Maine ma duc si eu acolo , in calitate de spectator . In plus trebuie sa organizez reexportul echipamentului si trebuie sa vad cum il ambalez , sa mi se inchida carnetele ATA .
Din ce stiu eu Adi Zarguzon le-a vandut cobre , Dudi le-a vandut ceva nada , acum ce sa facem ? Sa nu luam un banut ?
Chiar trebuie sa ma injuri pentru chestia asta ?
Daca te refereai la altceva - tot e bine ca am precizat lucrurile astea .

Fir intins echipei nationale .
Trebuia aplicată tactica pământului pârjolit, plus bagate fetiţe de la aerport să le bage somnifere-n cafea, cauciucuri tăiate, poate nici nu se mai prezentau! :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de gabisandu »

Val scrie:
gabisandu scrie:
gabi scrie:ma uit la poze si imi bag p***a in ea de Romania...asa bataie de joc nu am vazut in viata mea.
auzi ma V. Oana in lotul national...pe ce criterii. mare manager...mare pescar.

AH... F UTUTI ROMANIA MATII DE CURVA ORDINARA...
Era bun daca langa lotul national era toata suflarea romaneasca. Poate sa fie langa lot Oana, tu, eu, cei mai slabi pescari din Romania sau braconierii de pe Corbu, nu conteaza. Important sa fie toti langa lot, nu sa ajute din umbra alte tari.

De acord cu ultima ta fraza dar cu referire doar la cei care ajuta azi Africa.
Daca te-ai referit la mine cumva , hai sa-ti spun cum sta treaba . Pur si simplu imi fac meseria - transportator ! Au apelat la compania mea inca de anul trecut si oameni platesc cinstit si corect factura de transport emisa . Plus depozitarea , plus manipularea , etc .
Adica este o chestie comerciala . Nu fac nimic pe degeaba , nu sponsorizez .
Nu am fost nici macar 1 secunda la Corbu - nu au ce afla de la mine . Maine ma duc si eu acolo , in calitate de spectator . In plus trebuie sa organizez reexportul echipamentului si trebuie sa vad cum il ambalez , sa mi se inchida carnetele ATA .
Din ce stiu eu Adi Zarguzon le-a vandut cobre , Dudi le-a vandut ceva nada , acum ce sa facem ? Sa nu luam un banut ?
Chiar trebuie sa ma injuri pentru chestia asta ?
Daca te refereai la altceva - tot e bine ca am precizat lucrurile astea .

Fir intins echipei nationale .
Nu e vorba de tine Val. Stai linistit cei care-i ajuta stiu balta si aici nu ma refer la vandut nada, cobre, transport sau alte prostii. Vorbim de info IMPORTANTE.

Hai Romania... Hai Brasovul...

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val scrie:
gabisandu scrie:
gabi scrie:ma uit la poze si imi bag p***a in ea de Romania...asa bataie de joc nu am vazut in viata mea.
auzi ma V. Oana in lotul national...pe ce criterii. mare manager...mare pescar.

AH... F UTUTI ROMANIA MATII DE CURVA ORDINARA...
Era bun daca langa lotul national era toata suflarea romaneasca. Poate sa fie langa lot Oana, tu, eu, cei mai slabi pescari din Romania sau braconierii de pe Corbu, nu conteaza. Important sa fie toti langa lot, nu sa ajute din umbra alte tari.

De acord cu ultima ta fraza dar cu referire doar la cei care ajuta azi Africa.
Daca te-ai referit la mine cumva , hai sa-ti spun cum sta treaba . Pur si simplu imi fac meseria - transportator ! Au apelat la compania mea inca de anul trecut si oameni platesc cinstit si corect factura de transport emisa . Plus depozitarea , plus manipularea , etc .
Adica este o chestie comerciala . Nu fac nimic pe degeaba , nu sponsorizez .
Nu am fost nici macar 1 secunda la Corbu - nu au ce afla de la mine . Maine ma duc si eu acolo , in calitate de spectator . In plus trebuie sa organizez reexportul echipamentului si trebuie sa vad cum il ambalez , sa mi se inchida carnetele ATA .
Din ce stiu eu Adi Zarguzon le-a vandut cobre , Dudi le-a vandut ceva nada , acum ce sa facem ? Sa nu luam un banut ?
Chiar trebuie sa ma injuri pentru chestia asta ?
Daca te refereai la altceva - tot e bine ca am precizat lucrurile astea .

Fir intins echipei nationale .

nu cred ca se referea la asta. este normal ca strainii sa apeleze la serviciile noastre, doar sunt in Romania ! si noi am apelat cand am fost pe afara ......

dar imaginea unuia ca tata nitu imbracat in treningul ungariei nu mi-a lasat nici mie un gust placut....

PS senzor are stand la targ in constanta, majoritatea concurentilor au CUMPARAT cate ceva de acolo, asta nu inseamna ca ajut alte nationale sa ne bata ! :wink: :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de Val »

Este Ok , credeam ca am inebunit cu totii . Cit despre balta , eu nu o stiu deloc , am vazut numai poze . Asa ca la capitolul asta sunt acoperit :lol:
In plus am mai dat si eu din casa lor , celor din Brasov . Nu era un secret ca au trimis 1 tona de nada Dynamite si pina la urma pescuiesc cu Carping .

Ma rog , ce conteaza este fir intins echipei nationale .

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de miyagi »

gabi scrie:tara care prin sistemele ei permite sa se intample lucrurile dupa alte criterii in afara de cele compatibile cu conditia umana nu poate fi mandria mea.
e ca o mama care dupa ce-si naste copilul il arunca la ghena...si ea e mama, dar cu totul altfel.

asa ca patriotismul se manifesta din convingere nu din fatarnicie. ma lupt sa exist in Romania si nu am parasit-o. si nici nu am s-o fac.
incerc sa merg pe drumul drept...vreau sa fie liniste si sa nu ne dam in cap. dar cu muistii eu nu ma fac frate, chiar daca sunt romani.
Gabi sti de ce a aparut in folclorul romanesc proverbe de genul " ...da-i mintea cea de pe urma"?!
Ca sa priceapa tot orbul de ce tu te manifesti asa, sau de ce omul imbracat in treningul Greciei, mai ieri, iar acum al Ungariei ( care nu-si permite o atitudine ca a ta ca s-ar manifesta poate ca la fel sau mai "sincer" ) si dupa ce va pricepe sa faca ceea ce stie mai bine.
Eu am strigat din start, Hai ENERGY! nu si Hai Romania. E munca lor, stiinta lor, chinul lor si daca vor s-o imparta cu tara, sa se lase vanduti, sa fie cumparati ca tara asta de KKT, dupa cum spui si tu, mananca si traieste pe urma sarmanilor, suge tot de la tine, indiferent de cat de tare te ti, va fi problema lor.
Un om cu caracter tine totdeauna capul sus si pieptul in fata. Daca nu e valabil nimeni nu-l mananca de popou si trece prin viata ca tigrul prin apa. Fara sa lase vreo urma.
Pastreaza-te cum esti si gandeste cum simti si totul e perfect. Nu esti singurul.
p.s. Suntem o tara plina de Iude. A demonstrat-o istoria antica, medievala si din pacate si cea contemporana. Nu mai trebuie demonstrat nimic in sensul asta.
Lasati omul sa spuna lucrurilor pe nume, FATARNICILOR.
Urban culture.

Avatar utilizator
Pasa
Mesaje: 350
Membru din: Vin Feb 19, 2010 14:30

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de Pasa »

gabi scrie:foarte frumos ...felicitari.
Hai Romania...hai Oana, ...
hai combinatorii...
politele au fost platite...ajutorul din mansa finala nu a fost in zadar...

ma uit la poze si imi bag p***a in ea de Romania...asa bataie de joc nu am vazut in viata mea.
auzi ma V. Oana in lotul national...pe ce criterii. mare manager...mare pescar.

AH... F UTUTI ROMANIA MATII DE CURVA ORDINARA...
AMR Hai Romania !!!!!!!!! 8)
A.V.P.S. SOIMUL
BRONZUL NATIONAL 2010

Sorel
Mesaje: 318
Membru din: Joi Mai 14, 2009 17:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de Sorel »

Sunt un pescar de crap ROMAN si sunt uimit de ce vad aici pe forum ....daca anii trecuti ROMANIA a facut ce a putut la Campionatul Mondial acum ROMANIA este la un pas sa faca istorie si "crema " pescuitului la crap din ROMANIA se balacareste si se injura in cel mai josnic mod ...

Mi se pare incredibil ....urmaresc de ceva ani forumul si ma distrez cand vad ca interesele materiale primeaza intotdeuna in fata pasiunii...dar de data asta chiar ati depasit orice limita ....cum poate un pescar incepator care vrea sa se apuce de acest sport ( sa investeasca in scule si nada- adica tot de la voi) sa aiba ca exemple niste oameni ca voi ????


Stiu ca interesele materiale si orgoliile personale o sa fie mereu pe primul loc, sunt convins ca nu o sa se schimbe nimic dar tot ce pot sa spun este : SA VA FIE RUSINE !!!!

Va spune un pescar pentru care numele voastre au fost importante, care a citit articole scrise de voi , a cumparat nada de la voi ca faceti treaba buna din acest punct de vedere dar ca oameni sunteti 0 poate ca timpul imi va da dreptate ....

Avand in vedere ca nu am nici un interes , nu sunt vreo clona ( am vazut ca sunteti in stare sa faceti si clone) , avand in vedere ca puteti sa-mi bagi pule unde vreti ( e cel mai simplu mod de reactie ) va spun inca o data ca ati putea sa va luati de mana si sa va duceti dracu cu toate postarile si cacaturile pe care le faceti ....

Hai ROMANIA !

TAMPA D
Mesaje: 145
Membru din: Lun Iul 04, 2011 6:51
Puncte: 0
Localitate: Cluj - Napoca

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de TAMPA D »

FELICITARI PT CE AI SCRIS AI DREPTATE

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de popescu59 »

Hai Romania , Hai baieti hai. Adica hai BRASOVUL ca acesta echipa nu cuprinde cei mai buni pescari de crap din Romania. Multi dintre cei mai buni sunt acasa la tv si calculatoare.
Stau citesc si ma minunez , natia asta care ne numim romani nu ne poate schimba nimeni da nimeni si nimic .
S-a hotarit Rudeanu trebuie sa ii taiem capul, de ce ??? de ce??? Ca face nada si momeala competitiva pe plan national trebuie omorit .
Daca noi toti care pescuim pe lacurile din tara noastra am vazut ca produsele Carping sunt bune de ce echipa nationala nu foloseste aceste produse, de ce le foloseste Africa de Sud ???
Daca intradevar este un lot national asa cum ne laudam de ce sa nu folosim tot ce avem mai bun in tara ??? Stiti de ce cu totii fiindca mentalitatea noastra este asa cum este . Observ ca se folosesc cam tot ce e prin fotbal , incurajari , injuraturi si mai toate tacticile din fotbal si bine inteles si mentalitatea. De ce sa bage Steaua in teren pe cutare ce daca e bun jucator nu il bagam ca a jucat la Rapid . Am luat in calcul nu doresc asa ceva dar din ce se vede cam asa bate vintul, daca Africa de sud ia locul 1 pe cine omorim ??? Noi cei din galerie trebuie sa gasim vinovatii si imediat ii vom gasi , vinovatul nr 1 Rudeanu , vinovatul nr 2 Tata Nitu vinovatul nr 3 vintul vinovatul nr 4 soarele . Astia suntem noi Romanii toti da toti suntem la fel si gasim imediat scuze puerile de 2 bani . Daca va cistiga Africa de sud vom cistiga si noi pescarii romani vom cistiga un producator de nada si momeala care ar dovedi inca o data ca produsele lui sunt cele mai bune de pe piata noastra . Deci pina la urma il mai omorim pe Rudeanu ??? Pentru cine desfosoara o ativitate privata nu il va blama pe Rudeanu ci din contra il vor felicita , pentru cine este bugetar suta la suta Rudeanu ii taiem capul. Cind vom avea o echipa nationala lucrurile vor fi altele , cind intradevar vor fi selectionati pescarii cei mai buni din tara indiferent de clubul sau locatia acestuia , NU o echipa nationala de la un singur club , cind acesti producatori de nada si momeala isi vor stringe miinile in sprijinul echipei nationale atunci din start echipa noastra echipa Romaniei va fi cistigatoare a CM fara probleme.
Sper totusi ca baieti nostri vor cistiga CM sper ca inca o data vom dovedi ca natia asta de roman este foarte rezistenta si lupta pina la ultima picatura de singe .
HAI BAIETII HAI BRASOVUL trebuie sa dovediti altfel va fi omorit Rudeanu , Tata Nitu si alti.

Nu exista alt loc pe podium pentru echipa Brasovului decit locul 1 .

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de gabisandu »

popescu59 scrie:Hai Romania , Hai baieti hai. Adica hai BRASOVUL ca acesta echipa nu cuprinde cei mai buni pescari de crap din Romania. Multi dintre cei mai buni sunt acasa la tv si calculatoare.
Da-mi voie sa te contrazic. Cei mai buni pescari anul asta sunt pescarii de la Energy. Nu este niciun dubiu.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”