Ghiolul Mare - Jud. Constanta

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Marinarul
Mesaje: 919
Membru din: Mie Oct 05, 2005 10:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Ghiolul Mare - Jud. Constanta

Mesaj de Marinarul »

Voi ajunge in zona in 2-3 zile si as vrea sa stiu daca a inceput pescuitul acolo pe anul asta .
Sper ca cineva din C-ta sa ma poata ajuta .
Multumesc !

iulian staicu
Mesaje: 186
Membru din: Lun Ian 10, 2005 15:20
Puncte: 0
Localitate: constanta

Mesaj de iulian staicu »

din motive legate de proprietate si/sau administrare nu este permis inca pescuitul pe lacul Siutghiol.
din cite stiu inca nu a inceput sezonul la crap prin vecinatatea Constantei , ceva sanse cred ca sunt mai bune la Lunca , aproape de Jurilofca.
alte informatii pe www.epescuit.ro


iulian

Avatar utilizator
Marinarul
Mesaje: 919
Membru din: Mie Oct 05, 2005 10:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Siutghiol

Mesaj de Marinarul »

Am fost la Siutghiol si am incercat sa vad care e miscarea . Nu ma gandeam inca la carp datorita frigului si a temp apei dar am zis ca a inceput carasul sa ciugule . Insa s-a lasat greu de tot , practic inca nu poti sa spui ca a inceput pescuitul . Poate in 3-4 saptamani daca se mai incalzeste . Si intr-adevar este problema cu administrarea lacului inca incerta .
Asteptam caldura si clarificarea cu taxa / abonament etc.
Fire cat mai intinse tuturor !

Avatar utilizator
Marinarul
Mesaje: 919
Membru din: Mie Oct 05, 2005 10:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Ghiolul Mare (Lacul Siutghiol) - C O N S T A N T A

Mesaj de Marinarul »

Constantenii ma pot ajuta : vreau sa stiu daca s-a deschis pescuitul in lacul Siutghiol (Ghiolul Mare) si daca raspunsul e afirmativ , pe ce baza se poate pescui in acest an : taxa zilnica ca anul trecut , abonament etc .

Deosebite multumiri celor care imi vor raspunde .

Fire incordate !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”