Ciocarlia 4

Moderator: Dan Mateianu

Avatar utilizator
kepsa
Mesaje: 75
Membru din: Joi Dec 16, 2010 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ciocarlia 4

Mesaj de kepsa »

wiky scrie:pai nu era regulamentul cu 5 kg de peste ? sau sa dat drumu la liber ? sa stim si noi.

cu green lakisti ai dreptate, e multi si ..... verzi ! :? nu au in toata balta aia a lor chiroiu cat peste bagau oameni aia la porbagaj !
Chiroiu 4 - Green Lake, ca de ea este vorba, Mica Delta cum ii mai spune, este un loc special pentru toti cei care au pescuit acolo!

Avatar utilizator
Decebalus
Pescar de competitie
Mesaje: 461
Membru din: Mie Mar 16, 2011 10:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Ciocarlia 4

Mesaj de Decebalus »

kepsa scrie:
wiky scrie:pai nu era regulamentul cu 5 kg de peste ? sau sa dat drumu la liber ? sa stim si noi.

cu green lakisti ai dreptate, e multi si ..... verzi ! :? nu au in toata balta aia a lor chiroiu cat peste bagau oameni aia la porbagaj !
Chiroiu 4 - Green Lake, ca de ea este vorba, Mica Delta cum ii mai spune, este un loc special pentru toti cei care au pescuit acolo!
E o clona wiky asta...nu vezi ca are ceva cu Green Lake.
SpritZCarp

Ciocarlia4
Mesaje: 16
Membru din: Lun Sep 03, 2012 20:34

Re: Ciocarlia 4

Mesaj de Ciocarlia4 »

Decebalus scrie:
Ciocarlia4 scrie:Bravo... dl. Decebalus. Vad ca stii sa faci ,, paste & copy ,, insa ai uitat sa specifici ca aceasta fotografie ai copiat-o de pe site-ul oficial al baltii... http://www.baltaciocarliapatru.ro. Nu este o populace, spre surprinderea ta, sunt doar doi pescari cu exemplarele capturate de ei, FRATE DECEBALUS. Si acest lucru s-a intamplat intr-o PARTIDA DE PESCUIT pe Balta Ciocarlia 4. Iar eu sunt ,,fraierul,, de administrator al baltii... ce te baga pe tine in seama.
Evident ca nu este o "populace"
Evident poza e de pe site,doar nu am fabricat-o eu in fotoshop,nu-i nevoie sa mai faci reclama stim balta de la ultimul concurs desfasurat acolo
Se vede clar 5kg in taxa si alte 30x15 ron=450ron,sau poate ma insel si au platit 96 de ore cu 3 lansete 375 ron
Imi cer scuze atunci
Nu mai face singur calcule. Sunt multe elemente la mijloc pe care nu le stii. Voi axplica.

Ciocarlia4
Mesaje: 16
Membru din: Lun Sep 03, 2012 20:34

Re: Ciocarlia 4

Mesaj de Ciocarlia4 »

Vreau sa limpezesc, un pic, apele.
In primul rand rog frumos sa nu se mai vorbeasca despre Chiroiu 4, "mici delte" sau alte simpatii in acest subiect numit CIOCARLIA 4. Da? Daca vreti sa comentati despre aceasta balta deschideti subiect separat.

Daca doriti, cu mare placere in limita timpului meu disponibil, voi raspunde la orice intrebare despre Balta Ciocarlia 4. Nu-mi place sa vorbesc despre alte lacuri. Vorbim doar despre Ciocarlia 4, dupa cum se numeste si subiectul.

Iar in ceea ce priveste acea fotografie va raspund EU:
- DA, fiecare pescar are dreptul la 5 kg de crap sau cteno / 12 h achitand 75 lei.
- INSA acei domni din poza sunt 2 pescari adevarati carora le-a ars de pescuit in acele zile. Au vrut sa prinda peste si au reusit. Au achitat fiecare cate 2 bonuri de 24 ore, adica 125 lei x 2 = 250 lei de fiecare putand pescui 48 ore. Conform regulmentului Baltii Ciocarlia 4 in acet fel au avut dreptul la cate 20 kg de crap sau cteno fiecare. Au pescuit doar 42 ore si au avut in total 18 capturi ( dupa cum se vede si in ultima poza postata pe site-ul www.baltaciocarliapatru.ro ), aceste capturi cantarind 46 kg.

Asa ca... rog frumos a nu se mai trage concluzii pripite de genul: "Sa moara Gibilan ce japca", "scop stiintific", "populare", etc.

Fire intinse tuturor pescarilor si salut cu aceasta ocazie pescarii Baltii Ciocarlia 4.
Marius IONITA ( administrator ).

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Ciocarlia 4

Mesaj de Lucian Manea »

Ciocarlia4 scrie: - INSA acei domni din poza sunt 2 pescari adevarati

Domnule Ionita,

Sa nu generalizam va rog. Daca pe balta dvs. cel care pleaca cu sacul plin de peste e catalogat drept "pescar adevarat"....va faceti o mare anti-reclama (aici pe crapmania) si mai si platiti pentru a avea topic dedicat la sectiunea "balti de crap".

Numai bine,
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “CIOCARLIA 4”