De ce nu posteaza pescarii ?

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

De ce nu posteaza lumea ?

Frica de clasici ?
2
7%
Banalitati ?
2
7%
Ce stiti voi stim si noi !
1
4%
Exista deja o sursa de informatie mai prietenoasa ! Pentru noi e suficient !!
6
22%
Prea sus nivelul . Nu va regasim pe baltile pe care noi pescuim !
3
11%
Sunteti niste betivi notorii cu pretentii de pescari de crap !
0
Niciun vot
Nu va suportam - iubim alt site
2
7%
alte motive
11
41%
 
Voturi totale: 27

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

De ce nu posteaza pescarii ?

Mesaj de EX-UL »

Ce avem de facut ? Iata ca urmare sondajului se desprind citeva idei :

1. lumea deja cunoaste tot si nu mai are nevoie de amanunte si discutii suplimentare
2. tot ce era de spus s-a spus pe crap.ro . Oare ?
3. lume are frica sa scrie de teama sa nu fie luata la misto de clasici . Nu e cazul - va garantez ! Multa lume nu a inteles ca mistoul e facut intr-un grup restrins . Nimeni nu isi permite sa scrie la misto cuiva care chiar vrea niste informatii !
4. forumul este perimat din nastere si nu mai exista lucruri de lamurit . Chiar nu au nimic de adaugat cei mai buni pescari de crap din Romania , pentru restul populatiei ?

Cind am facut acest Forum am considerat ca se vor discuta chestii de esenta si de finetze ! Nu am vrut sa o iau de la inceput ! Posteaza pe el unii din cei mai buni pescari de crap din Romania . Daca parerea lor nu conteaza ma voi consola ca voi avea prilejul sa fiu printre singurii beneficiari a uno rsfaturi si trucuri de moment ! Mersi !!

Avatar utilizator
tudorgabriel
Mesaje: 145
Membru din: Dum Ian 16, 2005 19:44
Puncte: 0
Localitate: galati

Mesaj de tudorgabriel »

Mai sunt si alte motive nu numai cele care le-ai enumerat in testul tau.
Te salut :wink: :wink: :wink:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Spune-le suflete - ca de aia sunt aici - modific sondajul ! :idea:

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Nu toti pescarii au net. Nu toti pescarii vor sa-si spuna unele secrete de teama sa nu fie contrazisi de cei mai tineri

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lukyan »

Nasol moment patroane, si nici macar nu am cobit .... dar kiar si managii ca mine shtiu sa moara frumos :lol: .... Voi sa fiti sanatosi!...
Ps 1: sa nu zici ca sunt carcotash, un punct din kesionar putea fi se duce lumea la pescuit si nu mai are timp de net (sic... sa nu zic forum )... si cand te gandesti ca reusisem sa va fac mai uniti intre voi intr'un timp desi persoane apropiate voua si kiar din elita, din maretia lor sufleteasca au ales - ca intotdeauna - sa spuna adevarul adica ce nu a convenit celor care s'au exprimat cum s-au exprimat, dar nu ati apreciat asta... Hai ca deja zic prea multe si nu vreau sa fiu singurul posesor al acestui Reply scos la imprimanta ca multe altele ... Deh domnia si prostia costa !!! la mine a fost prostia la domnia ta domnia :roll: asta mergea la alt topic :lol: da in alta viata ...
Ps 2 : stiu ca nu mai am sanse sa joc la fotbal /taberei orice palinka ash aduce :wink: dar sunt multi impatimiti care mai au o gripa , o tuse.... treb sa stea prin casa... le'am dat filmarile cu domniile lor / drilluri / balti / fotbal / etc.... nici pe doctor nu'l asteptau cum ma asteptau pe mine...
Inca odata : sa fiti sanatosi fratilor...
END OF LUKYAN PERSONAL REPLY TO CRAPMANIA.RO

Avatar utilizator
patabum
Mesaje: 145
Membru din: Mar Ian 11, 2005 9:13

Mesaj de patabum »

De ce nu posteaza pescarii? Care pescari? Unde sa posteze? Aia de rapitori posteaza, cat se poate de frumos si elegant pe rapitori.ro, MA pe muscarici, etc. De ce nu posteaza pescarii pe forumul crapmania.ro? Inainte de toate pentru ca foarte putini sunt interesati cu adevarat sa acumuleze cunostiinte, sa invete, sa schimbe sau sa afle informatii pertinente despre pescuitul specializat al crapului.

Majoritatea vor sa stie:
1. unde prind tone de peste
2. latitudinea si longitudinea locatiei, montura, nada si momeala exacta care sa le permita punctul 1

Mai sunt unii care, fara nici un fel de experienta practica, emit pareri docte despre: monturi, fire, carlige, lansete, mulinete, nade, momeli, retete, urmariri, interceptari, betaine, lisine, osmoze (ring a bell?). In general aceste emisii (nocive) apar dupa aparitia ALP sau a vreunui articol mai interesant pe carp.com sau pe forumurile de afara.

Pe principiul magarului intre oi, chior in tara orbilor si hainele imparatului, se supara ca zootehnistu' pe sat cand unu cu bataturi in podu' palmei cu urme de lanseta in drill ii trage delicat de socoteala pe principiul du-te bai cu vaca la raze! Da' de citit citesc :wink: Dupa, se dau doctori in gasca lor, de le pun aia covorasul rosu cand ies pe strada...

Cam cum e si cu vanatoarea, dom' Administrator, cat a fost Bombonelu' primul vanator al tarii, te-mpiedicai de ei la tot pasul, cu arme coordonate de satelitii terestri, lunete cu detectie calorica si cate si mai cate, ca era fun (cool, trendy, etc.) sa stie lumea cum ai dat tu cu jdemilioanele in contabilitatea mamii lor. Inghesuiai vreo 1000-1500 de mistreti pe 2 ha si dupa aia trageai ca la nunta. Faceai o poza cu piciorul subjugand grumazul fiarei si Nastase (Tiriac, TZ-ulescu) in fundal sau lateral si sa te tii plecaciuni, contracte si etc-uri.

Stai linistit, ca cine vrea sa scrie, scrie, cine vrea sa citeasca, citeste, cine are vreo balta de aranjat sau vreun prieten cu magazin pune pe altii sa scrie, cine are vreo polita de platit roaga vreun ucrainian din P-ta Crangasi, si cine vrea ceva moka e prieten cu toata lumea.

Hai sa fim iubiti, ca a venit Tante Astenia si ne-apuca noaptea pe balta cat de curand :lol:

vio
Mesaje: 104
Membru din: Lun Ian 10, 2005 16:37

Mesaj de vio »

Cu tot respectul Domnule administrator :
Mai era un sondaj : " Pe cine pariati ca se califica la CM Belgia 2005 "
Ne dati si noua rezultatele va rugam frumos !
Nu de alta dar m-a sunat un prieten pe la 12.00 pm ca ar fi ceva surprize - surprize in ghilimele ......
Cu multumiri !
Viorel Rizea
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Ca sa inteleaga Lukyan cam despre ce e vorba in topicul asta ?! Fratioare din partea mea pot sa scrie pe Forum numai 2 insi , nu ma deranjeaza !!

Important este ca in viata sa cauti si sa iti explici , de ce se intimpla un fenomen ? De fapt tu filmezi mutl si lumea se vede altfel prin gaura camerei de luat vederi . Tu chiar crezi ca nu am somn de la situl asta ? :lol:


@Vio - stateai bine tata !! O sa-l pun din nou atunci mai aproape de concurs . A reclamat lumea ca nu sunt afisate echipele intregi !

vio
Mesaje: 104
Membru din: Lun Ian 10, 2005 16:37

Mesaj de vio »

Multumesc frumos !
Ma miram sa fie numai 7 echipe inscrise !
Vom vedea ...... :twisted:
Pe balta se fac pariurile ....... :mrgreen:
Viorel Rizea
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

DD
Mesaje: 120
Membru din: Mie Ian 12, 2005 16:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de DD »

Nu pot spune de ce nu scrie lumea in general. Pot spune de ce scriu eu sau de ce nu scriu eu.
Cel mai bun exemplu din punctul meu de vedere este chiar acest topic. A raspuns cineva inaintea mea (Patabum) si imi regasesc ideile in cele spuse de el. Nu are sens sa incarcam forumul cu informatie redundanta. Intreb cand am ceva de intrebat (si daca promesc raspuns este OK daca nu inseamna ca nu sunt singurul nestiutor) raspund cand consider ca pot ajuta, mai intervin pe ici pe colo pentru amuzament si cand ma consider inspirat incerc sa lansez o tema pentru dezbateri. Ideea este ca atunci cand imi aleg o tema incerc sa gasesc una care va starnii controverse, pentru ca asa pot sa apara idei si solutii inedite. Daca toate lumea este de acord pe o problema, subiectul se epuizeaza repede.
Si daca nu scriu asta nu inseamna ca nu si citesc ce se scrie.
Incet apele se vor alege si lucrurile vor intra in normal.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”