Carptrotter

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Carptrotter

Mesaj de ionut72 »

1)Pentru topicul platit al dlui. Petcu :
- sa fie destinat celor care au opinii strict pozitive(sa fie inscris in titlu)
- orice comentariu negativ sa fie sters fara "somatie"(prin regulament
:D :D
Si asta sa fie valabil doar pentru Moara, sau cum?

Pen' ca, eu unul, nu-s convins ca ceilalti parteneri crapmania ar marsa la un astfel de regulament care permite doar opinii pozitive in topicurile dedicate! :wink:
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Carptrotter

Mesaj de Dan Mateianu »

E ultima avertizare. ati devenit iar offtopic.

CimpoeruM
Mesaje: 328
Membru din: Lun Noi 21, 2011 6:25
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: Carptrotter

Mesaj de CimpoeruM »

popescu59 scrie:Domnilor subiectul este super ok fara cuvinte , dar eu as veni cu o intrebare simpla si la obiect , citi dintre cei care criticam pe aici ne permitem un pescuit de citeva zile pe acele minuni din pozele afisate ??? Hai acum sa va vad care doreste sa dea 1000- 1500 de euro nu lei pentru 4 zile de pescuit pe o astfel de minune???Findca aici bat cheltuielile pentru a pescui 4 zile pe acele lacuri pentru noi .Va spun eu undeva la 2-3 la suta isi pot permite sa arunce acesti bani pe fereastra , in conjunctura cind cu banii astia iti poti face 2-3 abonamente anuale pe cele mai bune balti de la noi , chiar daca nu poti pescuii cind doresti tot esti in avantaj.Asa ca cele expuse au fost si ramin doar vise pentru majoritatea dintre noi .E bine ca este iarna si putem visa frumos, si uite asa a mai trecut 1 luna din iarna mai avem cam 50-60 de zile si ne revedem pe balta .
Varsta Nae,varsta.Citeste mai atent,altfel te faci de kko,cred oamenii ca esti pupacios !

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Carptrotter

Mesaj de RSC »



nu comentez - il las pe Popincurescu59 :lol:
"Keep it simple!"

CimpoeruM
Mesaje: 328
Membru din: Lun Noi 21, 2011 6:25
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: Carptrotter

Mesaj de CimpoeruM »

RSC scrie:http://www.youtube.com/watch?v=6ehdRxzM ... =endscreen

nu comentez - il las pe Popincurescu59 :lol:
Ce faci ? le dai idei patronilor sa intinda cabluri peste balta ?
n-ar fi rau,asa se poate planta fara barcheta,deci ,taxa mai mica,adrenalina mai multa !

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Carptrotter

Mesaj de Victoras Petcu »

ionut72 scrie:
masa nada momeala etc nu costa ??
Nae, pai p'astea de ce le pui la socoteala? In Romania nu costa? Cazarea in Romania nu costa (doar ca nu e oferita ca facilitate decat in foarte putine cazuri)? Singurul lucru care e in plus e transportul. Altfel nu e obligatoriu sa ajungi pana in Olanda sau Franta. Uite aici (la 650- 700km) Nagykallo.

Deci drumul inseamna cam 100 euro. Taxa e de 75 de eur/zi, deci, la o partida de 6 zile, mai inseamna inca 450 euro. In total 550 de euro. Impartit la 3 persoane (3 pescari e cel mai bine, poti imparti foarte bine perioadele de pescuit si timpul de odihna) inseamna cam 180 de euro/persoana 6 zile (timp berechet pentru o strategie complexa si schimbarea ei in caz ca nu da rezultate si fara teama ca vecinu' arunca un munte de porumb uscat la cativa m de monturile tale), adica cca. 130 de lei/24h/pescar!! Pentru care primesti: balta (cu diverse structuri) si peisaje super, stand-uri (cu ponton, barca, saltea de primire si umbra) indeajuns de "aerisite" (cca.80 m intre standuri), intimitate maxima (nici nu vezi nici nu auzi nici vecinii si nici paznicii), casuta cu 4 paturi suprapuse (elimini din bagaj cortul si paturile), frigider, cuptor cu microunde, terasa acoperita de cca.11 m. patrati, (cum iti place tie :lol: ), dusuri, bufet, 6 lansete pe stand si, mai ales, peste mult si mare (nu sunt crapi mai mici de 5 kg si sunt destule capturi over20 pe sezon)!

"ionut72", cind pleci in concediu varianta ta poate fi valabila, oricum M.V.2, este un lac pentru pescarii care nu au timp suficient ca sa pescuiasca ! :wink:
Ultima oară modificat Vin Feb 01, 2013 20:19 de către Victoras Petcu, modificat 1 dată în total.
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Carptrotter

Mesaj de Victoras Petcu »

Nu stiu cum este " iarba " prin Olanda, dar observ ca pe cite unul il face sa creada ca el este "buricul pamintului" !!!!! :lol:
Victoras Petcu

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Carptrotter

Mesaj de ionut72 »

petcuvicto scrie:
ionut72 scrie:
masa nada momeala etc nu costa ??
Nae, pai p'astea de ce le pui la socoteala? In Romania nu costa? Cazarea in Romania nu costa (doar ca nu e oferita ca facilitate decat in foarte putine cazuri)? Singurul lucru care e in plus e transportul. Altfel nu e obligatoriu sa ajungi pana in Olanda sau Franta. Uite aici (la 650- 700km) Nagykallo.

Deci drumul inseamna cam 100 euro. Taxa e de 75 de eur/zi, deci, la o partida de 6 zile, mai inseamna inca 450 euro. In total 550 de euro. Impartit la 3 persoane (3 pescari e cel mai bine, poti imparti foarte bine perioadele de pescuit si timpul de odihna) inseamna cam 180 de euro/persoana 6 zile (timp berechet pentru o strategie complexa si schimbarea ei in caz ca nu da rezultate si fara teama ca vecinu' arunca un munte de porumb uscat la cativa m de monturile tale), adica cca. 130 de lei/24h/pescar!! Pentru care primesti: balta (cu diverse structuri) si peisaje super, stand-uri (cu ponton, barca, saltea de primire si umbra) indeajuns de "aerisite" (cca.80 m intre standuri), intimitate maxima (nici nu vezi nici nu auzi nici vecinii si nici paznicii), casuta cu 4 paturi suprapuse (elimini din bagaj cortul si paturile), frigider, cuptor cu microunde, terasa acoperita de cca.11 m. patrati, (cum iti place tie :lol: ), dusuri, bufet, 6 lansete pe stand si, mai ales, peste mult si mare (nu sunt crapi mai mici de 5 kg si sunt destule capturi over20 pe sezon)!

"ionut72", cind pleci in concediu varianta ta poate fi valabila, dar M.V.2,este un lac mai mult pentru pescarii care nu au timp suficient ca sa pescuiasca ! :wink:
De acord! Sunt balti care nu se adreseaza aceluiasi tipar de pescar, eu am vrut doar sa subliniez raportul "valoarea taxei/facilitati pe care le ai pentru acea taxa"!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Carptrotter

Mesaj de ionut72 »

Nu stiu cum este " iarba " prin Olanda
Iti spun eu: e supercalitativa! Si are multe alte calitati: e relaxant psihic si muscular, pain-killer (analgezic), somnifer, laxativ. Ar trebui legalizata de urgenta! Legalizarea ei e una dintre actiunile ce dovedesc ca olandezii sunt, de departe, cel mai "mare" popor din Europa.

Scuze de off-topic!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Carptrotter

Mesaj de RSC »

petcuvicto scrie:Nu stiu cum este " iarba " prin Olanda, dar observ ca pe cite unul il face sa creada ca el este "buricul pamintului" !!!!! :lol:
Stimati moderatori,

Daca o singura data mai imi dati MP ca sa il las in pace pe Petcu inseamna ca nu sunteti normali :lol: :lol: :lol: Aveti inca o dovada ca el zgandare, deci lasati tonul imperativ la adresa "noastra" ... :lol:

ps: si poate mai stergeti vreun mesaj de aici ca v-o luati :lol:
"Keep it simple!"

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”