Balotesti Fieni - Laguna Verde

Moderator: Stefan Mehedintu

Încuiat
Clary28
Mesaje: 3
Membru din: Dum Ian 27, 2013 0:19

Balotesti Fieni - Laguna Verde

Mesaj de Clary28 »

O fi balta buna de pescuit desi eu nu am prins pentru ca am fost o singura data intr-o seara de octombrie 2012 si mi sa furat barcuta de plantat, mi-a fost recomandata de un prieten si am zis sa-mi incerc norocul dar am plecat dezamagit si fara navomodel, va povestesc pe scurt ca pe viitor cei care merg acolo sa fie mai atenti ca mine.
Am ajuns intr-o sera pe intuneric pe balta si m-am apucta sa plantez, la un momendat barcuta nu a mai raspuns la comenzi si a ramas pe mijlocul apei cu luminile aprinse era ora 23,30 am mers la paznici sa-i rog sa o recupereze, i-am trezit mai greu ca dormeau dar in final m-au asigurat sa stau linistit ca merg ei dupa barcuta care se apropia de malul opus.Barcuta a ajuns pe malul opus si sa oprit in stuf, necunoscand balta am apelat la paznici iar dupa 10 min a coborat o masina pe camp exact pe directia barcutei intre doau locuri de pescuit cu pescari pe ele, a oprit au luat barcuta i-au stins luminile si au plecat pe acelesi drum care venisera peste camp.In perioada asta eu am stat linistit crezand ca sunt paznicii care plecasera cu masina de langa mine casa vad ca peste 10 minute au aparut si paznicii acolo ca ulterior sa-mi zica ca nu e nici o barcuta si ca nu au vazut pe nimeni, am mers si eu la pescarii din apropierea unde mi sa furat barcuta impreuna cu paznicii si ei au zis ca au vazut masina si cand au luat barca dar au crezut ca suntem noi care o pierdusem si nu au dat prea mare importanta celor care au luat-o si asa am ramas fara barca, concluzia este ca hotul a venit la sigur si era din apropiere.

Avatar utilizator
Cosmin Ionescu
Mesaje: 447
Membru din: Vin Iul 20, 2012 15:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Balotesti Fieni - Laguna Verde

Mesaj de Cosmin Ionescu »

... Nu am prins nimic niciodata. Am fost in echipa. Nicio trasatura la 8 lansete. Parerea mea e ca balta nu merita. locatia e f. frumoasa , restaurantul si vilutele foarte ok, dar.... pentru mine alta nu a meritat. Am mai incercat si am avut acelasi rezultat. La 8 lansete sa nu vezi un tac cat de mic..... Daca au aparut si hotii e si mai nasol
Nume utilizator schimbat din ICSXX

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balotesti Fieni - Laguna Verde

Mesaj de osc1or »

si eu am fost, ce e drept o singura data, pe aceasta balta
nici eu nu am prins nimic la 8 lansete (mai eram cu un amic)
cand mi-a vazut paznicul monturile ii venea sa rada.. imi recomanda sa dau la bomba..
nici eu nu recomand
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Cosmin Ionescu
Mesaje: 447
Membru din: Vin Iul 20, 2012 15:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Balotesti Fieni - Laguna Verde

Mesaj de Cosmin Ionescu »

da. bomba cred ca e de baza . am mai auzit. nu vreau sa folosesc asa ceva.
Nume utilizator schimbat din ICSXX

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Balotesti Fieni - Laguna Verde

Mesaj de Lao »

Daca nu se prinde, cum naiba casutele sunt ocupate non stop, inclusiv malurile cu locuri bune?
Anul trecut am fost de doua ori si de fiecare data am prins. Nu mai spun ca am vazut la altii capturi notabile. Sunt doua hibe:
1.unele casute au pontonul pe mijloc si nu poti lansa cum trebuie cu lanseta, risti sa agati montura de acoperis
2. casutele prea apropiate si cum romanii nostri vor sa pescuiasca cu 20 de lansete, exista un mare procentaj sa te agati cu vecinul.

Avatar utilizator
Cosmin Ionescu
Mesaje: 447
Membru din: Vin Iul 20, 2012 15:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Balotesti Fieni - Laguna Verde

Mesaj de Cosmin Ionescu »

La casute cred vin mai mult pentru altceva. Nu am pescuit in dreptul casutelor. Ce momeli ai folosit Lao?
Nume utilizator schimbat din ICSXX

catalinvictorash
Mesaje: 56
Membru din: Vin Feb 03, 2012 9:22
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Balotesti Fieni - Laguna Verde

Mesaj de catalinvictorash »

pt cei ce vor ceva capturi pe laguna incercati ff mult uscatul atat pt ac cat si plantat o sa fiti surprinsi,intradevar balta nu este ff populata insa ara cateva ex ff frumoase,eu am fost de 3 ori la primul duplex dupa vilaa acea mare sabina chiar fata in fata cu centrala acea electrica si am luat intradevar nu prea se merita partidele scurte de cate ori am fost am avut partida de 24 cu trasaturi la 7-8 ore nemiscate intre timp.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “BALOTESTI FIENI”