CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
lorenzo_n
Pescar de competitie
Mesaje: 306
Membru din: Dum Apr 15, 2012 4:45
Puncte: 0
Localitate: navodari

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de lorenzo_n »

Vladut Mateianu scrie:Englezii sunt de CACAT ! :twisted: Am mai zis-o si o repet : ei au inventat carpfishingul, dar romanii le dau oricand lectii de pescuit la crap.... :wink:
Nu Vladut, doar ca au alt stil de pescuit, si cu ce au venit la noi( echipa) cam lasa de dorit.. Au si ei valorile lor.. Am fost pe balta si am vazut.. Se credeau pe baltile lor, aruncau aproape, nadeau cu seminte.. Intrun tirziu au dat cu cobra si cred ca si bunica dadea mai bine.. Nu a fost pe placu lor balta.. Dupa cum stiti s a pescuit pe distanta ceea ce i a depasit.. Nu mai vb de bile, asta e .. Deci nu sunt de cacat doar ca nu s au adaptat situatiei.. S au crezut superiori, increzatori cand au venit si au plecat... Respect Campionilor..

Catalin Bujita
Mesaje: 157
Membru din: Joi Dec 15, 2011 20:15
Puncte: 0

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de Catalin Bujita »

lorenzo_n scrie:
Vladut Mateianu scrie:Englezii sunt de CACAT ! :twisted: Am mai zis-o si o repet : ei au inventat carpfishingul, dar romanii le dau oricand lectii de pescuit la crap.... :wink:
Nu Vladut, doar ca au alt stil de pescuit, si cu ce au venit la noi( echipa) cam lasa de dorit.. Au si ei valorile lor.. Am fost pe balta si am vazut.. Se credeau pe baltile lor, aruncau aproape, nadeau cu seminte.. Intrun tirziu au dat cu cobra si cred ca si bunica dadea mai bine.. Nu a fost pe placu lor balta.. Dupa cum stiti s a pescuit pe distanta ceea ce i a depasit.. Nu mai vb de bile, asta e .. Deci nu sunt de cacat doar ca nu s au adaptat situatiei.. S au crezut superiori, increzatori cand au venit si au plecat... Respect Campionilor..
in concluzie .... au fost de cacat :lol:

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de gabisandu »


bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de bogdanpesc »

din cata engleza stiu eu(putina cei drept) nu am auzit nici un cuvintel negativ la adresa organizarii sau a echipei Romaniei,mai mult decat atat au fost numai comentarii de lauda.

cinste lor CAMPIONILOR

mi-a facut placere sa revad imagini si comentarii de asta vara :wink:
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de Albert »

gabisandu scrie:Pentru cine este curios:
http://youtu.be/_V49niJvG9o
http://youtu.be/taFjWKjLh6Q
Exceptional filmul. Intrebarea e: de ce nu exista asa ceva si din perspectiva echipei Romaniei? Pan' la urma despre asa e vorba: promovare si deschidere.Cu asa ceva aduci lume aproape de fenomen nu prin balacareli pe forumuri si articole de 3 randuri prin reviste.
E primul material pe care-l vad/citesc ce m-a facut sa inteleg ce s-a intamplat la Corbu.
Felicitari inca o data alor nostri.

Daniela
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 315
Membru din: Lun Oct 08, 2012 13:25

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de Daniela »

Pentru Albert:
Pe http://www.facebook.com/CorbuLake si http://www.crapimari.roam postat mai multe filme si fotografii realizate cu ocazia CM 2012 de la Corbu, daca doriti le puteti accesa.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de Albert »

Multumesc Danilea, stiu de site-uri si forumuri.Dar ceva frumos, organizat si impachetat avem? Oricine poate face diferenta intre filmul Korda si ce gasesti pe link-urile alea.
In fine, a trecut. Ati investiti enorm, bravo voua, dar ati avut parteneri media plus ca o echipa care sa faca ce-au facut englezii costa cam cat un ponton.Pacat ca nu ati speculat momentul.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”