Abonament la familie

http://www.tancabesti.ro

Moderator: Lukyan

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Abonament la familie

Mesaj de Lukyan »

Din seria dedicata marii familii de pescari din tara si din strainatate :

Oamenii care vorbesc cu ochii !

Episodul 1

Abonament la familie

Da, am scris bine… “abonament la familie” si am sa va spun si de ce ….

In aceste zile, mai precis spre seara bine, la sfarsit de capricioasa luna Martie atat cu soare de sa faci plaja dar si cu ninsoare si viscol, ei bine, la Tancabesti, primim o vizita blitz, cu nimeni altcineva decat …. cu …. nu aveti cum sa ghiciti…:

cu familia Papuc, dna Veronica si dl. Catalin Vasile,

Imagine

impreuna cu o cumnata si un cumnat.

Au intrat impreuna cu Vlad Parfene toti dintr-o suflare, de ziceai ca dumnealor au stat inauntru si eu am venit de afara si astfel ca dintr-o data biroul Office a devenit neincapator, desi la competitii avem loc 5-6 arbitri si inca 3-4 pescari.
DSC07256crop.jpg
DSC07256crop.jpg (133.35 KiB) Vizualizat de 1174 ori
DSC07257.jpg
DSC07257.jpg (189.88 KiB) Vizualizat de 1174 ori
Daca nu mai tineti minte, este familia de pescari sportivi de crap – cea mai joviala si mai bine-dispusa pe care am intalnit-o in ultimii ani.

La ultima editie de anul trecut “Help for Children Editia a 6-a”, de pe Pontonul 5, au scris cu mine de faţă ca fotograf, unul dintre acele frumoase momente de apropiere cu Maria Sa Crapul.

Dna Papuc a scos pe ponton la saltea un frumos crap comun, si apoi, prin fotografiile cu momentul de prezentare a pestelui in brate, eliberarea acestuia, apoi la festivitatea de premiere cu toti pescarii si cu donarea sumelor stranse catre copiii pentru care s-a organizat competitia, aceasta familie a ramas legata de lacurile Tancabesti, cred si sper ca pentru mult timp de acum incolo :

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Galerie foto completa :

Link direct : http://tancabesti.ro/index.php/abonament-la-familie/#

Dupa ce ne-am imbratisat si ne-am urat cele bune de revedere, am stat cateva momente la un pahar de vorba.

Amintiri, voie buna si aceasta familie, plina de şarm si cu atata caldura cum rar am vazut, au venit in noapte sa…. sa isi faca abonament pe anul 2013 la Tancabesti!

Oameni care au si vin mereu echipati la ei din nastere parca, cu o intreaga atmosfera de har si un propriu univers, in care te prind indiferent de vointa ta si nu iti mai ramane decat sa te minunezi ca oameni deosebiti dar atat de normali iti pot bucura sufletul cateva secunde cat sa ai la ce sa te gandesti zile, luni sau ani.

Oameni cu suflet mare, oameni cu dragoste de natura, oameni care vorbesc mult cu ochii si cum rar ai ocazia sa intalnesti, familia Veronica si Catalin Papuc au fost intr-o seara de martie, la noi, la Tancabesti, in vizita.

Si de acum, cu abonament… la familie .

Imagine

Sunt oameni de care cuvintele mari nu se lipesc fiindca aceste cuvinte mari nerostite vin singure dinspre dumnealor, le simti si nu iti mai ramane decat sa te bucuri ca acesti oameni exista.

Multumesc familiei Papuc ca exista si ca am avut ocazia sa ii intalnesc.
Resize of Header-familia-Papuc.jpg
Resize of Header-familia-Papuc.jpg (44.79 KiB) Vizualizat de 1174 ori
Articol integral pe :

Link direct :

http://tancabesti.ro/index.php/abonament-la-familie/#

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “TANCABESTI”