PROPUSI ADERARE APCR IANUARIE 2008

Sectiune dedicata activitatilor , programelor , concursurilor , ideilor si initiativelor membrilor APCR din Romania precum si tuturor discutiilor legate de activitatea acestei asociatii , pana la dat de 31. 12. 2009

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei, viorel dulamita

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Nu vrea sa supar pe nimeni dar vad ca mai sunt 30 membrii ai APCR propusi pentru a devenii membrii . Cred ca usor -usor ne transformam intr-o asociatie gen "Daciada" , in care numarul conteaza si performanta mai putin .
Acum nu ca a-si avea eu cine stie ce performante , dar parca e prea multa lume in aceasta asociatie , care s-a vrut apriori elitista , cu recomandari , rezultate dovedite la concursuri , samd .
Poate mai dam deoparte din vechii membrii care nu mai activeaza ( imi fac mea culpa cu Cristi Coser ! ) , sau poate ne propunem si noi un numar maxim de membrii , pentru ca usor - usor incepi sa nu mai ai nici un merit si nici o satisfactie ca esti APCR-irst !! Esti un soi de membru de partid si atit !
O sa ma injure multi , dar asta e pozitia mea fata de asociatia din care fac parte si cred ca am dreptul sa-mi spun parerea .

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Poate mai marim cotizatia la cei care sunt deja membrii daca este nevoie de fonduri !

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Ce este mai nasol este ca din lista propusa - sunt 70 % pescari ( Maier , Nae , Bodo , Marius Barbu , Kulcsar Laszlo , Vali Bonto , samd ) care merita sa fie in APCR - cred ca pina acum am facut alegeri proaste ! Astept si parerea voastra

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Este dreptul tau Val sa-ti spui punctul de vedere. Dar fiecare membru are voie sa faca 2 propuneri. Si fiecare propus trebuie sa aiba minim 2 propuneri de la 2 membrii vechi....Apoi , la sedinta , se voteaza cine intra in APCR si cine mai asteapta....
Nu este vorba de cotizatie, ramane la fel , dar citeste mai cu atentie te rog lista si o sa vezi ca toti sunt participanti la concursuri, toti respecta crapul si-l trateaza ca atare, toti vor sa fie niste invingatori !
De aceea au ales APCR-ul !
Propunerea ta, cu membrii vechi care nu mai activeaza, este justa si va fi pe ordinea de zi la sedinta de sambata....

PS Dan Mitranescu, ai deja 2 sustinatori, deci...te asteptam sambata !Ai fi avut si "propunerea" mea, meriti din plin, dar eu deja mi le-am consumat ... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu »

Multumesc pentru propunere,sustinere si invitatie. Am sa fiu acolo .

Avatar utilizator
cp
Mesaje: 270
Membru din: Joi Mar 10, 2005 21:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cp »

La multi ani!!!!

Va salut pe toti! Membri si simpatizanti (ca mine :lol: )!

Vladut mi-a facut o deosebita onoare de a ma propune pentru APCR!

Cei care ma cunosc pot spune ca fac parte din cei 70%!

Din pacate nu pot veni la sedinta APCR din 19 ian, nu voi fi in tara!
Pentru ca nu pot participa imi cer scuze, I gotta work!!! :lol:

Vladut, am roaming-ul activat, daca se poate vorbim, chiar si in timpul sedintei! Daca nu se poate anul asta... nu e nici o suparare... mai este timp... vin odata cu parteneru'! Doi la pret de trei!!!

Respect,

Dr Cristi Popescu

Avatar utilizator
vali dumitru
Mesaje: 908
Membru din: Vin Apr 06, 2007 21:05
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vali dumitru »

Pangica intr-un fel are dreptate.
Cred ca ar trebui sa va intalniti toti membrii pe 19 ianuarie sa votati cine sa intre in APCR si cine nu. Sa va faceti putina curatenie prin asociatie sa vedeti cum stai si pe urma sa anuntati o a doua sedinta in care sa chemati noii membrii care a-ti decis voi toti ca merita sa intre in APCR.
Valentin Dumitru

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Imi pare rau ca nu poti fi prezent la sedinta Cristi, o sa vedem ce putem face.....


PS In alta ordine de idei, mai exista o propunere : Doru Dinulescu.(partenerul lui Vali Bonto, Targoviste).
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Vali
E corect ce spui, numai ca ne lovim de citeva probleme.
Una ar fi locatia. A doua si cea mai importanta timpul fiecaruia.
E greu ca toata lumea sa se poata stringe de 2 ori.
Exact acelasi lucru se va intimpla simbata.
Adica o sa discutam propunerile si se va vota pt. fiecare nou venit. Tot simbata se vor discuta si punctele din ordinea de zi.
Va fi un fel de 2 in 1 :lol: Repet din cauza timpului disponibil si a locatiei.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Mesaj de petre iulian »

MAESTRE ROSIORU am si eu o intrebare cu totul ca pe mine nu ma propus nimeni:cum se valideaza votul? 50% plus 1?

salutari si sa ne vedem in martie sanatosi la un berbecut la protap...pe mv2! :D

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “APCR-asociatia veche”