bancuri

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: bancuri

Mesaj de matei1971 »

Se intalneste Bula cu un prieten. Bula il intreaba :
- Ce faci maine ?
- Pai, merg cu fiul meu sa lansam un zmeu. Dar tu ?
- Ceva asemanator!! Facem o excursie la munte cu soacra-mea!
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: bancuri

Mesaj de gabi1 »

Spărtură în conducta care aprovizionează litoralul cu piţipoance, zeci de panarame deversate pe cîmp

Şoc şi groază astăzi pentru locuitorii din Buceşti, Ialomiţa, după ce principala conductă care aprovizionează litoralul românesc cu bagaboante a explodat, deversînd zeci de femei uşoare, îmbrăcate sumar, pe ogoarele şi în casele oamenilor.

“Am auzit o explozie puternică şi cînd am ieşit să văd ce se întîmplă, aveam toată ograda plină de femei semi-dezbrăcate, pe tocuri cui, care îşi făceau poze una alteia cu telefoanele mobile”, spune Marian Cuescu, 42 de ani, tractorist. “Vă spun sincer, pe mine nu mă deranjează foarte mult să fiu adîncit în femei pînă la brîu, dar a început nevastă-mea să ţipe la mine, să punem mîna pe lopeţi şi să le dăm afară, că ne intră viitura de bagaboante în casă”.

Sosit de urgenţă la faţa locului, Dumitru Păsăroi, directorul companiei care asigură aprovizionarea cu sîni, buci şi craci a litoralului, spune că pagubele puteau fi mult mai mari. “Conducta asta vine tocmai din Moldova, apoi trece prin căminele din Grozăveşti şi apoi ajunge la Mamaia. Are foarte multe coturi şi din cînd în cînd se mai nimereşte cîte o panaramă cu fundul mare care se înţepeneşte pe ţeavă. Aşa a fost şi pînă acum. Am intervenit imediat pentru că ne-a sunat domnul Mazăre panicat şi ne-a spus că nu-i mai curg piţipoance la robinet. De aia nici pierderile nu sînt foarte mari. Maxim 20-30 de bucăţi. Dar nu-i nimic, le momim cu telefoane şi maşini scumpe, le prind băieţii cu lasso-ul, le urcăm în dube şi le ducem aşa, legate fedeleş”.

Construită la începutul anilor ‘90, pentru a asigura un nivel acceptabil de curvăsărie în cluburile de pe litoral, conducta de bagaboante Labucco este deseori victima hoţilor de fericire, care găuresc ţeava şi iau bagaboantele acasă, ca să se bucure singuri de ele. Apoi sfîrşesc tragic, luîndu-le de neveste.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Larry82
Mesaje: 169
Membru din: Joi Iun 09, 2011 16:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: bancuri

Mesaj de Larry82 »

:lol:
"Mergi plin de încredere în direcţia pe care ai stabilit-o. Sigur, realizările vor veni."
Anghel Saligny

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: bancuri

Mesaj de doru_croc »

Şocat de isprava unor indivizi din Carcaliu, care au ars în sobă picturi de milioane de euro, semnate Picasso, Matisse sau Gaugain, premierul Victor Ponta a declarat că va repara personal prejudiciul de imagine suferit de ţara noastră. Potrivit unor surse de la Palatul Victoria, premierul ar fi comandat deja pânze şi toner, pentru a recrea operele distruse de găinarii tulceni.

“Se ştie că domnul Ponta este un geniu polivalent, un da Vinci contemporan, aşa că reproducerea acelor pânze distruse n-o să-i creeze mari probeme.
Ne-a cerut poze cu lucrările arse, le-a examinat atent şi a declarat:
- La viaţa mea, am reprodus eu altele şi mai şi! La grădiniţă, de pildă, pictasem deja doi Grigoreşti şi un Iser, iar la gimnaziu îl plagiam aşa de bine pe Rafael că nici măcar profa de desen nu mai ştia care-i copia şi care-i originalul”, ar fi declarat premierul, potrivit surselor respective.
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: bancuri

Mesaj de doru_croc »

The Transformer - Back to Iasi
Fişiere ataşate
Tramsformer_1.jpeg
Tramsformer_1.jpeg (88.6 KiB) Vizualizat de 570 ori
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

mircea62
Mesaje: 920
Membru din: Vin Sep 04, 2009 9:32
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: bancuri

Mesaj de mircea62 »

doru_croc scrie:The Transformer - Back to Iasi
BIG LIKE! - la mai multi !
Mircea B.

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: bancuri

Mesaj de doru_croc »

Anunt matrimonial 2013:
Fişiere ataşate
Untitled.jpg
Untitled.jpg (59.9 KiB) Vizualizat de 531 ori
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: bancuri

Mesaj de matei1971 »

doru_croc scrie:Anunt matrimonial 2013:
De curiozitate ai incercat sa il rezolvi?
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: bancuri

Mesaj de gabi1 »

matei1971 scrie:
doru_croc scrie:Anunt matrimonial 2013:
De curiozitate ai incercat sa il rezolvi?
Incearca Matei,poate aflam extrasul de cont al federalului, chestia cu nr. telefon e vrajeala....
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: bancuri

Mesaj de matei1971 »

gabi1 scrie:
matei1971 scrie:
doru_croc scrie:Anunt matrimonial 2013:
De curiozitate ai incercat sa il rezolvi?
Incearca Matei,poate aflam extrasul de cont al federalului, chestia cu nr. telefon e vrajeala....
Nici aici nu ma lasati cu federalul vostru?
Stiu ca e vrajeala cu numarul!
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”