Alegere mulinete

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Bogdan_novice
Mesaje: 9
Membru din: Vin Mar 21, 2008 7:38
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Alegere mulinete

Mesaj de Bogdan_novice »

In primul rand Salutare, pt ca este primul meu post pe forum, desi va urmaresc de ceva vreme :D

Si trecand la subiect! Vreau sa-mi achizitionez 4 mulinete de crap, iar 2 caracteristici as vrea sa fie bait-runnerul si tamburul mare ( din cate ma pricept este mai bun pentru lansari), iar bugetul nu este unul ft mare... asa ca intr-o oarecare proportie m-am decis asupra Powerline (PL-865) de la Okuma. Pentru o mica diferenta as alege alte mulinte dar...nu stiu ...

Vre-o parere despre alegerea facuta?

Multumesc frumos!
Mare si Des :)

Daniel Verdete
Mesaje: 286
Membru din: Lun Ian 17, 2005 9:38
Puncte: 0
Localitate: Mioveni - Arges

Mesaj de Daniel Verdete »

@ Bogdan,

Am avut 4 mulinete Okuma Powerline PL-865 si nu m-au incantat deloc! In primul rand nu mi-a placut cum aseaza firul, iar in al doilea rand tamburul nu este atat de mare pe cat pare in poze (ma refer la latimea lui) - este in schimb foarte adanc. Mult mai bune mi-i s-au parut Oryx-urile, dar din pacate, nu au bait-runner.

Parerea mea este sa mai studiezi si apoi sa faci o alegere.
Daniel Verdete

Bogdan_novice
Mesaje: 9
Membru din: Vin Mar 21, 2008 7:38
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Bogdan_novice »

astea-s toate parerile? :?
Mare si Des :)

IULIAN C
Mesaje: 78
Membru din: Mar Mar 25, 2008 8:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de IULIAN C »

Bogdan_novice scrie:astea-s toate parerile? :?
Daca toata lumea spune ca fuge de chinezarii,pe mine bugetul m-a fortat sa-mi iau ceva in iarna asta de care toata lumea fugea:Banax Helicon 5600 Nf.
Ei bine,acum dupa ce le-am folosit din 1martie si pana acum,desi o perioada foarte scurta,deci nu prea relevanta...pot spune ca pt noi,astia cu bugetul mai "firav" sunt peste asteptari!
Eu cel putin,acum ceva vreme aveam o f mare problema cu alte mulinete,anume ca scapam frecvent firul in interiorul mulinetei,se infasura pe ax.....de-aici incolo va imaginati si voi ce si cum!
La banax nu se mai intampla,k au "rochita" aia speciala.
Au baitrunner,dar cel mai important,tamburii chiar sunt destul de mari
Mie 3 tamburi mi-au "halit"o rola intreaga de fir sufix tritanium de 0,28!
Sincer sa fiu,chiar nu ma mai intereseaza ca nu sunt facute in Korea ci in China!
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”