Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
stan madalin
Mesaje: 280
Membru din: Mar Iul 06, 2010 13:56
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de stan madalin »

Fruntea sus OVIDIUS !!! Noi știm cine sunteți !!! Felicitari Iohan si Dan Badarcea !!!
Catch & Release

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de Val »

Nu stiu daca trebuie sa o pun pe seama lipsei de noroc istoric dovedita a acestei natii , strict vorbind acum generata de loteria de la Montargil . Cert este ca niciodata cind am avut nevoie de un peste , pe unde dracu o fi fost ala in balta nu a venit la romani ......
Am vorbit cu sud africanii si au declarat - sumtem bine , este OK , dar totul a fost a bull...ht , a lotery , our most worst nightmare , samd .....
Cu englezii nu am vorbit , dar locul 10 pentru ei acum , e deja un loc bun ... ))) , s-ar putea sa le fi placut balta ....))))
Am tinut si legatura cu Vali Vesa , acelasi lucru era de inteles , 1-2 pesti te pot face sa ajungi la varf .... daca nu ii prinzi punctabili .... asta este .
Diferenta intre iad si rai este data de 1,51 kg de crap prins . Crunt si demoralizator pentru un adevarat pescar de crap , cum cred ca au fost toti romanii care au pescuit pe Montargil ...
Nu cred ca nada face diferenta ...din moment ce pe un secor te bati la locul 1 si pe altul nu prinzi nimic .
Cred ca hazardul isi spune cuvintul ...din pacate al dracului noroc nu e de partea nostra niciodata .. si devenim mioritici ...

Felicitari echipei Romaniei si un drum bun spre casa .

Ceea ce conteaza este ca indiferent de componenta si de pescari - Romania este o forta a pescuitului mondial , si istoria spune ca mai mereu din 2003 si pina acum locurile 1-7 sunt tinta atinsa ! Ceea ce nu este putin lucru ! Daca ne ofticam la locul 5 pe natiuni , ce sa mai spuna africanii care dupa 4 titluri mondiale , pe aceasta balta ocupa locul 20 in Portugalia dupa ce anul trecut au venit pe 13 sau 14 ?

acidutzu
Mesaje: 415
Membru din: Mar Sep 18, 2012 20:20
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de acidutzu »

Val scrie: Ceea ce conteaza este ca indiferent de componenta si de pescari - Romania este o forta a pescuitului mondial , si istoria spune ca mai mereu din 2003 si pina acum locurile 1-7 sunt tinta atinsa ! Ceea ce nu este putin lucru ! Daca ne ofticam la locul 5 pe natiuni , ce sa mai spuna africanii care dupa 4 titluri mondiale , pe aceasta balta ocupa locul 20 in Portugalia dupa ce anul trecut au venit pe 13 sau 14 ?
Are cineva, exista o evidenta, a celor XV editii a Campionatelor mondiale de pescuit de crap, de fapt a clasamentelor?
PS: nu stiam ca Portugalia a organizat pana acum 4 editii. Sper ca cea recent incheiata sa fie ultima!
"Invingatorii nu pierd niciodata"

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de Vladut Mateianu »

Asteptam cu interes si relatarile celor care au fost acolo, cum au pescuit, cu ce, cat avea apa , etc. Detalii tehnice, cred ca intereseaza pe toata lumea... :wink:

Capul sus baieti, in sport nu castigi intotdeauna.... Sa ajungeti cu bine acasa si de la anul, de la capat... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie: Capul sus baieti, in sport nu castigi intotdeauna.... Sa ajungeti cu bine acasa si de la anul, de la capat... :wink:
asa vladut, ai perfecta dreptate.

numai ca ai grija la vorbe ca te duci saptamana asta la sedinta la agvps si vorbesti de funie in casa spanzuratului. :D

lasa sportul, zi si tu in "intrecerile tovarasesti" nu castigi intotdeauna... :D
The One Team

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de miyagi »

andrei vladeanu scrie:
Vladut Mateianu scrie: Capul sus baieti, in sport nu castigi intotdeauna.... Sa ajungeti cu bine acasa si de la anul, de la capat... :wink:
asa vladut, ai perfecta dreptate.

numai ca ai grija la vorbe ca te duci saptamana asta la sedinta la agvps si vorbesti de funie in casa spanzuratului. :D

lasa sportul, zi si tu in "intrecerile tovarasesti" nu castigi intotdeauna... :D
Deja vorbesti ca Fane. Daca te-ai dus acolo schimba macar PR-u`.
Urban culture.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de andrei vladeanu »

cornele, eu mai vorbesc dar si ascult. lucru pe care nu-l pot spune si despre tine.
The One Team

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de Sionut »

Felicitari Romania, felicitari Ovidius.
Sigur vom castiga din nou la anul !!!
CS APS

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de miyagi »

Lasa Gras` ca si eu ascult, da` acuma mai mult ce-mi place. Fiecare alege cum vrea. Eu ti-am spus parerea mea. Tu poti sa te superi pe mine caz in care n-ai facut-o deja si vedem noi ce-o fi mai tarziu.
Ideea e ca poti mult mai mult :wink: .
Urban culture.

Avatar utilizator
magnum
Mesaje: 172
Membru din: Vin Mar 09, 2012 16:44
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de magnum »

Felicitari Romania!!!
Felicitari Ovidius!!!
CATCH & RELEASE

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”