Despre CN si CM, by AV

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Încuiat
Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Cristi Y »

pai stai ca si cu calificatul asta este o problema , ca sa vorbesc in nume personal la anul vreau sa particip la calificari

am doua posibilitati , pe relatia agvps sau pe relatia federatie dar pana una alta cea care are certificarea ca ma va duce la mondiale este agvps-ul

pana nu vad ca cips-ul renunta la agvps si acrediteaza frps-ul nu prea vreau sa pierd timp si bani ca apoi sa ma lase federatia " la vatra" asa cum a facut anul asta dupa ce le-a promis si celor de la crap , spinning , feeder , stationar si nu sa intamplat cu nici una dintre discipline
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de andrei vladeanu »

Cristi Y scrie:pai stai ca si cu calificatul asta este o problema , ca sa vorbesc in nume personal la anul vreau sa particip la calificari

am doua posibilitati , pe relatia agvps sau pe relatia federatie dar pana una alta cea care are certificarea ca ma va duce la mondiale este agvps-ul

pana nu vad ca cips-ul renunta la agvps si acrediteaza frps-ul nu prea vreau sa pierd timp si bani ca apoi sa ma lase federatia " la vatra" asa cum a facut anul asta dupa ce le-a promis si celor de la crap , spinning , feeder , stationar si nu sa intamplat cu nici una dintre discipline
de acord.
in cazul asta, repet, hai sa discutam ce ai de facut pentru a merge in 2014 la calificari pe linie agvps.
The One Team

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Cristi Y »

andrei vladeanu scrie: in cazul asta, repet, hai sa discutam ce ai de facut pentru a merge in 2014 la calificari pe linie agvps.

nu stiu exact care este sistemul optat pentru 2014 , miercuri vin in tara pentru un concurs in delta si ma voi interesa

daca exista un sistem hotarat de agvps pt anul 2014 si-l stie cineva rog sa ma lumineze
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de miyagi »

andrei vladeanu scrie:eu cred ca devine importanta decizia congresului CIPS din aprilie. cine reprezinta pescuitul in Romania?

lucrurile trebuie sa ia - intr-un final - o turnura legala.

dar pana atunci haideti sa luam pe rand.

1. campionatul agvps.

care sunt, in acest moment, conditiile legale si regulamentare de participare pentru un grup de pescari care doreste sa faca parte din lotul national al Romaniei?
Pot sa propun si eu un raspuns aici Andrei?
Urban culture.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de andrei vladeanu »

cornel.s scrie:
andrei vladeanu scrie:eu cred ca devine importanta decizia congresului CIPS din aprilie. cine reprezinta pescuitul in Romania?

lucrurile trebuie sa ia - intr-un final - o turnura legala.

dar pana atunci haideti sa luam pe rand.

1. campionatul agvps.

care sunt, in acest moment, conditiile legale si regulamentare de participare pentru un grup de pescari care doreste sa faca parte din lotul national al Romaniei?
Pot sa propun si eu un raspuns aici Andrei?
imi pare rau, nu. ai alte zeci de topicuri. am anuntat de la inceput.
multumesc pentru intelegere.
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de andrei vladeanu »

bun.
haideti cu sistemu'
cum se fac calificarile agvps in 2014?
The One Team

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Cristi Y »

andrei vladeanu scrie:eu cred ca devine importanta decizia congresului CIPS din aprilie. cine reprezinta pescuitul in Romania?

eu cred ca fraza asta pune in stand-by raspunsul la intrebarea pusa de tine mai sus , cu toate ca , aplicand un principiu al logicii , Matteoli a afirmat prin adresa trimita federatiei cum ca pentru 2014 organizarea CM a fost atribuita agvps
crezi ca in aprilie vor lua decizia de a exclude din structurile lor agvps riscand o ruinare a CM ??? eu nu !
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Val »

Eu cred ca pina la a vedea ce implica CN din anul acesta si mergind subiectul AGVPS , trebuie sa lamurim dintr-un bun inceput care este calea oficiala de comunicare a acestei instituti cu noi pescarii afiliati sau nu .
Ce tinem de buna ? Postari pe crapmania a unuia si altuia care mai participa la sedinte convocate de azi pe maine la sediul AGVPS ? Asta sa fie canalul oficial de comunicare ?
Ati vazut voi in ultima vreme vreun comunicat de preasa de la AGVPS ? Vreo comunicare pe pagina acesteii instutii ? Vreun convocator oficial , ceva ?
Poate nu sunt singurul caruia mi se pare ca exista un soi de misticism , de soapta spusa la ureche , in dialogul asta intre toate cluburile implicate si AGVPS . Aici este clar ca ma refer la sectiunea crap , nu la intreaga institutie .
Daca stabilim calea de dialog , poate putem intreba si ce urmeaza , planul si datele termen pentru realizarea CN de la anul , responsabili , propuneri , samd . Dar pe cine intrebam si unde ?

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Cristi Y »

Val scrie:Daca stabilim calea de dialog ,
a incercat cineva sa stabileasca calea asta ???? nu stiu , intreb doar ...
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de gabisandu »

In fiecare an sistemul a fost votat si acceptat cu cateva luni inainte de a incepe campionatul.
Pe de alta parte, in ultimi doi ani sistemul a ramas acelasi (datorita faptului ca toate etapele se desfasoara pe aceeasi balta), s-a schimbat doar numarul de etape.
Se pare ca anul urmator majoritatea loturilor agreeaza un campionat cu doua etape.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”