Despre CN si CM, by AV

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Încuiat
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de andrei vladeanu »

de ce voi cei implicati in fenomen (cluburi cu cis, fara cis, asociatii, grupuri de prieteni, etc, care pot intra f usor in legalitate), anume cei care faceti an de an competitia nationala de crap, nu va ganditi la o serie de revendicari?

anume cum v-ar conveni sa stea lucrurile din punct de vedere organizatoric (gen - cn moca, buget pt lot, sprijin pentru cluburi, competitie nationala pentru tineret, pe loturi sau la individual, modul de alegerea al arbitrilor, al conducatorilor, al comisiilor, INDEPENDENTA pe partea de competitie, etc, etc,)

acestea pot fi centralizate si se poate ajunge la un numitor comun. daca va este rusine sau teama mi le puteti da pe privat.

apoi, ramane de vazut daca federatia, prin persoana presedintelui, se obliga sa le onoreze. prin contract ferm si angajamente scrise si de o parte si de cealalta.

nerespectarea obligatiilor, de partea cluburilor ar atrage dupa sine suspendari, iar din partea presedintelui, SCAUNUL.

repet, este o tema pentru cazul in care CIPS zice in aprilie - MTS & federatie.

ps din punctul meu de vedere asa ar trebui sa stea lucrurile si dincolo, la agvps, la lucrarile de care zice vladut.
The One Team

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de RSC »

...
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Cristi Y »

andrei vladeanu scrie:de ce voi cei implicati in fenomen (cluburi cu cis, fara cis, asociatii, grupuri de prieteni, etc, care pot intra f usor in legalitate), anume cei care faceti an de an competitia nationala de crap, nu va ganditi la o serie de revendicari?

anume cum v-ar conveni sa stea lucrurile din punct de vedere organizatoric (gen - cn moca, buget pt lot, sprijin pentru cluburi, competitie nationala pentru tineret, pe loturi sau la individual, modul de alegerea al arbitrilor, al conducatorilor, al comisiilor, INDEPENDENTA pe partea de competitie, etc, etc,)

acestea pot fi centralizate si se poate ajunge la un numitor comun. daca va este rusine sau teama mi le puteti da pe privat.


:lol: :lol: :lol:

Andrei , pastreaza-ti in continuare demnitatea , mai ramane sa implori sa se alature cineva conceptului tau :D :D

andrei vladeanu scrie: nerespectarea obligatiilor, de partea cluburilor ar atrage dupa sine suspendari, iar din partea presedintelui, SCAUNUL.

la una din justificarile nerespectari promisiunile facute ( suspendarea CN Doripesco ) , nu de mult , presedintele a justificat sec " pentru ca asa am vrut eu " .... DIN SCAUN !!!
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:
acestea pot fi centralizate si se poate ajunge la un numitor comun. daca va este rusine sau teama mi le puteti da pe privat.

in ce calitate va autopropuneti mediator intre pescari si federatie !!!!!!!!!!!!!!!!

binenteles ca acest mesaj va fi sters pentru atac la mediator .........
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de andrei vladeanu »

Cristi Y scrie:
andrei vladeanu scrie:de ce voi cei implicati in fenomen (cluburi cu cis, fara cis, asociatii, grupuri de prieteni, etc, care pot intra f usor in legalitate), anume cei care faceti an de an competitia nationala de crap, nu va ganditi la o serie de revendicari?

anume cum v-ar conveni sa stea lucrurile din punct de vedere organizatoric (gen - cn moca, buget pt lot, sprijin pentru cluburi, competitie nationala pentru tineret, pe loturi sau la individual, modul de alegerea al arbitrilor, al conducatorilor, al comisiilor, INDEPENDENTA pe partea de competitie, etc, etc,)

acestea pot fi centralizate si se poate ajunge la un numitor comun. daca va este rusine sau teama mi le puteti da pe privat.


:lol: :lol: :lol:

Andrei , pastreaza-ti in continuare demnitatea , mai ramane sa implori sa se alature cineva conceptului tau :D :D

andrei vladeanu scrie: nerespectarea obligatiilor, de partea cluburilor ar atrage dupa sine suspendari, iar din partea presedintelui, SCAUNUL.

la una din justificarile nerespectari promisiunile facute ( suspendarea CN Doripesco ) , nu de mult , presedintele a justificat sec " pentru ca asa am vrut eu " .... DIN SCAUN !!!
nu implor pe nimeni. incerc doar sa expun niste idei. fiecare face ce vrea.

tataie, iar cu asta inchei, nu ma intereseaza ce a zis si cine a zis. repet, consider ca a trecut vremea guvernarii de forum a pescuitului.

eu vreau sa lucram cu contracte si juristi. si vreau sa se ramana sau sa se zboare de pe scaune dupa LEGE si nu dupa FORUM, ca pana acum.

sper ca sunt bine inteles.
The One Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Vladut Mateianu »

chiar andrei, tu ce ai de castigat de ii faci lobby fomistului de le federatie ?

sau doar vrei sa te razbuni pe agvps ptr ce ai patit acum 2 ani ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de andrei vladeanu »

oanavictor scrie:
andrei vladeanu scrie:
acestea pot fi centralizate si se poate ajunge la un numitor comun. daca va este rusine sau teama mi le puteti da pe privat.

in ce calitate va autopropuneti mediator intre pescari si federatie !!!!!!!!!!!!!!!!

binenteles ca acest mesaj va fi sters pentru atac la mediator .........

nu, acest mesaj nu va fi sters pentru ca are legatura cu subiectul si nici nu este vreaun atac gratuit. ci chiar o intrebare foarte buna si rezonabila.

in nicio calitate. de altfel, nu este vreo functie, ci doar un demers al meu la care lumea poate rezona sau ba. fiecare face ceea ce crede de cuviinta.
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:
andrei vladeanu scrie:
acestea pot fi centralizate si se poate ajunge la un numitor comun. daca va este rusine sau teama mi le puteti da pe privat.
in nicio calitate. de altfel, nu este vreo functie, ci doar un demers al meu la care lumea poate rezona sau ba. fiecare face ceea ce crede de cuviinta.
si daca veti primi clasicul raspuns ''C'ASA AM VRUT EU ''...........!!!!!!!!!!

mesaj sters pentru ca ''asa am vrut eu ''........
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Cristi Y »

andrei vladeanu scrie:tataie, iar cu asta inchei, nu ma intereseaza ce a zis si cine a zis. repet, consider ca a trecut vremea guvernarii de forum a pescuitului.

ba da Andrei , conteaza mult cine ce zice , pentru ca , asa cum spuneai mai deunazi prin ceea ce spune cineva isi contureaza profilul moral , profil cu care castigi increderea pescarilor , asta cand ții cont de pescari

la razboi nu te duci cu generalii ci cu soldatii


andrei vladeanu scrie:sper ca sunt bine inteles.

de mine da , doar suntem prieteni vechi , nu ? :D
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de gabisandu »

Eu va propun sa ridicam putin capul si sa privim mai departe, adica in afara granitelor Romaniei. Multi incearca sa dea CIPS-ului o aura gen FIFA. Sa fim seriosi. CIPS-ul este doar o asociatie privata (nerecunoscuta de vreun for international, recunoscuta doar de noi) care are ca membrii persoane fizice si asociatii din mai multe tari, nimic mai mult.
Daca la nivel mondial se infiinteaza alte 2 asociatii de acest gen? Ce facem? Alte doua federatii? Nu inteleg lupta asta de a avea foruri peste foruri. La nivel national competitia ar trebui sa fie de tip OPEN, sa poata participa orice pescar doar cu buletinul.

Se va birocratiza si acest "sport", prin tot felul de asociatii, federatii, comisii si ce dracu se va mai face. Vor ramane pe dinafara pescari buni. Noi dorim sa participam voluntar si fara ingradiri la o simpla "braila", numita CN. O mana de oameni, tin mortis sa "organizeze" pescuitul din Romania si nimeni nu intelege ca noi cei multi nu ne dorim asta. Vrem doar sa pescuim intr-un amarat de concurs si atat.

Cel mai mare rau pentru pescuitul de competitie s-a facut cand s-au bagat persoane paralele cu acest sport. Fie ca e vorba de AGVPS sau Federatie. Da pe noi, cei multi, ne intreaba cineva ce ne dorim??? Si ca de fiecare data, in Romania, pul.mea este pusa sa aleaga intre doua rele. Nu va amagiti, ambele variante sunt la fel de proaste pentru pul.me.

P.S.- Se consuma atata energie si timp de catre cei 2 pretendenti la organizarea CN de parca s-ar pescui cu boiliesuri de aur. Important este ca ambii o fac benevol, din dragoste pentru noi si fara castiguri personale. In orice caz rezultatul este previzibil, noi vom plati, noi vom fi jigniti si tot noi vom fi dati in judecata. Fir intins...

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”