top 5 mix-uri pe 2011!

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: top 5 mix-uri pe 2011!

Mesaj de Vladut Mateianu »

Genes Florin scrie:Vlade eu cred ca te obosesti.
mai era un topik in care vb de pretul ingredientelor.
:wink:
Cred ca ai dreptate. Am observat si pe alte forumuri ca singurul lucru de care nu duce Romania lipsa sunt carcotasii ! :D Si nu ma refer doar la pescuit.... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
claudiue
Mesaje: 734
Membru din: Mar Iul 24, 2007 15:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: top 5 mix-uri pe 2011!

Mesaj de claudiue »

Vladut Mateianu scrie:
claudiue scrie:Nu prea are legatra CM-ul cu productia de boiles si mai ales cu conceperea retetelor.

Desi stiu ca nici eu nu merit sa imi raspunzi, de ce recomanzi mai sus sa se asocieze mix-ul senzor de top 1016 cu pesmet, faina de soia si ttx? Ii faci o reclama proasta sau divulgi reteta?
Pai de tine era vorba...sau erai logat cu "clona" ? :D Mixul 1016 este un mix complex. De aceea si pretul ridicat, nu am sustinut niciodata ca este un mix ieftin. Asa ca are puterea sa mai inglobeze din ingredientele de volum ieftine , concentartia de proteina fiind suficienta astfel incat mixul rezultata dupa amestecare sa fie un mix ok.
Stii sigur ca eu si Alin suntem doua persoane diferite, deci chestia cu clona pica :). Stiu doar ca ai ceva cu mine si de asta am considerat ca nu imi raspunzi.

Intr-o postare veche...fff veche ( ca deh, am cont de mult pe aici si memoria), cineva din Senzor a spus ca 1016 este un Monster Pursuit putin modificat. De ce atunci , folosindu-le reteta sau ideea ca sa se obtina cel mai mediatizat mix al brandului, englezii nu sunt buni? Ingredientele din mix-urile comercializate sunt fabricate in Romania sau in Anglia ? Ca parca numai unul este Robin Red original si este de la Hait's.
Am inteles de la cunoscuti ca 1016 este o bila ff buna care prinde bine de tot. Eu nu o cumpar din principiu... Dar nu asta discutam aici, dar nici sa consideram ca noi suntem inventatorii apei calde parca nu e OK.

Sunt carcotas pe banii mei, indiferent ca vb de taxe de balta sau boiles achizitionat, deci poate mai gasesti si alte argumente pentru combaterea ideilor si criticilor.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: top 5 mix-uri pe 2011!

Mesaj de Vladut Mateianu »

alinteodor79 scrie:
Hai ca incepem sa ne intelegem. Daca Senzor reuseste sa produca niste mixuri bune la pret foarte mic-10 ron/kg, oare Solar nu poate acelasi lucru, mai ales ca am un feeling ca lucreaza cu cantitati mult mai mari.
Eu nu am zis ca mixurile ieftine sunt si bune ! Mare atentie. Sunt mixuri de care poti sa te folosesti ca baza de plecare ptr pescarii pretentiosi, dar poate fi folosit si ca atare...

Concentrtia de proteina la 1016 este sufienta ptr a putea fi lungit mixul... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: top 5 mix-uri pe 2011!

Mesaj de Vladut Mateianu »

claudiue scrie:
Stii sigur ca eu si Alin suntem doua persoane diferite, deci chestia cu clona pica :). Stiu doar ca ai ceva cu mine si de asta am considerat ca nu imi raspunzi.
Era o gluma. Stiu ca sunteti doi si "impreuna"... la lupta ma refer ! :D
claudiue scrie:Intr-o postare veche...fff veche ( ca deh, am cont de mult pe aici si memoria), cineva din Senzor a spus ca 1016 este un Monster Pursuit putin modificat. De ce atunci , folosindu-le reteta sau ideea ca sa se obtina cel mai mediatizat mix al brandului, englezii nu sunt buni? Ingredientele din mix-urile comercializate sunt fabricate in Romania sau in Anglia ? Ca parca numai unul este Robin Red original si este de la Hait's.
Am inteles de la cunoscuti ca 1016 este o bila ff buna care prinde bine de tot. Eu nu o cumpar din principiu... Dar nu asta discutam aici, dar nici sa consideram ca noi suntem inventatorii apei calde parca nu e OK.

Sunt carcotas pe banii mei, indiferent ca vb de taxe de balta sau boiles achizitionat, deci poate mai gasesti si alte argumente pentru combaterea ideilor si criticilor.
Nu stiu de unde comparatia cu Monster Pursuit, dar, intr-adevar , la inceput de drum am folosit cat se poate de mult informatii din randul pescarilor britanici, informatii referitoare la consistenta mixurilor ! In timp, am avansat si noi, am inbunatit retetele, iar noi (Senzor)am ajuns ca din 2012 sa fim in stare sa ne facem retetele(la anumite produse) in laboratoarele companiei Brenntag, sub indrumarea unui expert in domeniul chimiei, si tinand cont de sfaturile venite de la o somitate in domeniul nutritiei pestilor, adica profesorul Oprea de la facultatea de piscicultura din Galati.
Asa ca , nu cred ca in acest moment suntem mai prejos decat colegii nostri englezi producatori de nada, iar in cativa ani o sa vezi multe surprize pe piata europeana....

PS Luam ingrediente si din Anglia si din Romania, intr-adevar cel mai bun RR este cel de la Haith's..... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
claudiue
Mesaje: 734
Membru din: Mar Iul 24, 2007 15:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: top 5 mix-uri pe 2011!

Mesaj de claudiue »

Foarte bune clarificari!
Deci se poate sa discutăm şi constructiv.


Sent using Tapatalk

Avatar utilizator
mihasca_doru
Mesaje: 154
Membru din: Lun Iul 04, 2011 20:35

Re: top 5 mix-uri pe 2011!

Mesaj de mihasca_doru »

:oops: :oops: :oops: baieti mi-ati fu...t topicul :lol: :lol: :lol: ....eu vroiam sa fac un top al mixurilor pe 2012, nu sa va balicariti voi :D! iar referitor la lungirea mixurilor mi se pare o porcarie,mai bine folosesc 3 kg de bile calitate superiora cu cap decat 6 kg pline cu pesmet si malai,nu?cantitate nadei nu iti garanteaza o partida reusita ci calitatea ei,FELUL IN CARE O FOLOSESTI SI STRATEGIA DE NADIRE!iar acum va rog sa respectati titlul topic-ului,ok :D ?TOP 5 MIX-URI!!!!!!
Pescarul contează mai mult pe lăcomia peştelui, decât pe propria-i inteligenţă

pusok cosmin alin
Mesaje: 313
Membru din: Mar Mai 08, 2012 19:56

Re: top 5 mix-uri pe 2011!

Mesaj de pusok cosmin alin »

1.mailine-fuzion
2.mainline-activ 8
3.senzor-1016
4.select baits-belacean
5.senzor -pesca

cristirac1980
Mesaje: 667
Membru din: Joi Dec 05, 2013 8:51
Puncte: 0
Localitate: baia-mare
Contact:

Re: top 5 mix-uri pe 2011!

Mesaj de cristirac1980 »

:D

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”