Plus -minus folosind inele Fuji K

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Zarguzon Adi »

Dan Mitranescu scrie:
Zarguzon Adi scrie:cateva poze dupa site-ul kigan dupa cum vezi te-a pacalit chinezul .
arunca o privire si pe link-ul urmator sa vezi ca kigan face inele cu doua picioare de maxim 30
http://kigan.com/sub04/sub03.php#SMK
Kigan isi face ce inele vrea in fabrica , dar aceeasi fabrica face ce inele vrea ea . Noi aici vorbim de producatorul real si de calitatile produsului. Nu de manglelile de pe traseu.
Te-am rugat sa pui o poza cu un inel Kigan , cu un singur picior de prindere ( ca pe MTX 14 ) care este stantat .

P.S. si Energo " a fost mintit " cu inele fara stanta , dar ambalate cu eticheta Kigan ?
In imagine este un inel de plecare de pe MTX 14 cu patru picioare . KIGAN nu fabrica asa ceva pentru ca este un inel de pe vremea bunicii.

Cea mai mare pacaleala este sa afirmi ca stii unde fabrica FUJI si KIGAN inelele .Ambele fiind firme japoneze
Fişiere ataşate
inel plecare MTX 40.jpg
inel plecare MTX 40.jpg (50.25 KiB) Vizualizat de 709 ori

Avatar utilizator
edibss
Mesaje: 989
Membru din: Dum Ian 06, 2008 12:46
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de edibss »

Pe pastila scrie ceva ?

unde ai vazut sa scrie ceva pe vreo pastila ????ca eu nu am vazut nici la fuji k si nici pe kigan si nici pe fuji titan??? :))))

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5358
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Bogdan Zaharia »

nu vreau sa ma cert cu nimeni si nici sa intru in polemici... fiecare dintre voi, adi si dan, faceti niste lucruri extraordinare...
presupunem ca dau 250 oiro si imi pun inele de titan...
cine imi garanteaza ca este pastila originala?daca ele se pot schimba destul de usor
majoritatea dintre noi isi schimba lansetele destul de des..nu cred ca rezista mai mult de 2 -3 sezoane un set de lansete la un pescar, se merita oare investitia?
ImagineImagine
BÂZ

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Dan Mitranescu »

Zarguzon Adi scrie:
Dan Mitranescu scrie:
Zarguzon Adi scrie:cateva poze dupa site-ul kigan dupa cum vezi te-a pacalit chinezul .
arunca o privire si pe link-ul urmator sa vezi ca kigan face inele cu doua picioare de maxim 30
http://kigan.com/sub04/sub03.php#SMK
Kigan isi face ce inele vrea in fabrica , dar aceeasi fabrica face ce inele vrea ea . Noi aici vorbim de producatorul real si de calitatile produsului. Nu de manglelile de pe traseu.
Te-am rugat sa pui o poza cu un inel Kigan , cu un singur picior de prindere ( ca pe MTX 14 ) care este stantat .

P.S. si Energo " a fost mintit " cu inele fara stanta , dar ambalate cu eticheta Kigan ?
In imagine este un inel de plecare de pe MTX 14 cu patru picioare . KIGAN nu fabrica asa ceva pentru ca este un inel de pe vremea bunicii.

Cea mai mare pacaleala este sa afirmi ca stii unde fabrica FUJI si KIGAN inelele .Ambele fiind firme japoneze
Cine a zis ca stie unde se fac inelele si din ce ? Numai tu stii astea ! :D Eu sunt ala care stie ce fac , nu din ce si unde se fac . Ti-am mai spus ca nu ma intereseaza .
Daca vrei am sa ma interesez in fabrica de lansete de unde achizitioneaza inelele .

Chiar nu gasesti un inel Kigan cu un picior de prinderte care sa fie stantat ? Am crezut ca numai in Romania intra astea , dar vad ca este generala treaba ...
Inelul de plecare de pe MTX 14 si 16 sunt inele care pastreaza graficul inelelor Kigan la dimensiuni mai mari . Crezi ca nimeni nu putea sa faca asta in afara de firma in cauza ? Sunt stapanii inelelor cumva ? :D

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Dan Mitranescu »

marlboro scrie:nu vreau sa ma cert cu nimeni si nici sa intru in polemici... fiecare dintre voi, adi si dan, faceti niste lucruri extraordinare...
presupunem ca dau 250 oiro si imi pun inele de titan...
cine imi garanteaza ca este pastila originala?daca ele se pot schimba destul de usor
majoritatea dintre noi isi schimba lansetele destul de des..nu cred ca rezista mai mult de 2 -3 sezoane un set de lansete la un pescar, se merita oare investitia?
De aici pleaca discutia reala .
Lucruri care pentru unii "nu merita" pentru altii sunt o placere sau un confort psihic . Daca isi permit asa ceva nu trebuiesc judecati nici ei si nici cei care le ofera astfel de servicii .
Daca se pune asa problema ,suna altfel .

Se intampla asta in toate domeniile comertului. Nu putem sau nu vrem sa fim toti la fel . Este ceva normal .

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Zarguzon Adi »

marlboro scrie:nu vreau sa ma cert cu nimeni si nici sa intru in polemici... fiecare dintre voi, adi si dan, faceti niste lucruri extraordinare...
presupunem ca dau 250 oiro si imi pun inele de titan...
cine imi garanteaza ca este pastila originala?daca ele se pot schimba destul de usor
majoritatea dintre noi isi schimba lansetele destul de des..nu cred ca rezista mai mult de 2 -3 sezoane un set de lansete la un pescar, se merita oare investitia?

nu cred ca poate cineva sa dea pastila jos de pe un inel fara sa deterioreze inelul sau pastila .FUJI are reprezentante in toata lumea daca cumperi de la ei nu te pacaleste nimeni.

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Zarguzon Adi »

Dan Mitranescu scrie:
Zarguzon Adi scrie:cateva poze dupa site-ul kigan dupa cum vezi te-a pacalit chinezul .
arunca o privire si pe link-ul urmator sa vezi ca kigan face inele cu doua picioare de maxim 30
http://kigan.com/sub04/sub03.php#SMK
Kigan isi face ce inele vrea in fabrica , dar aceeasi fabrica face ce inele vrea ea . Noi aici vorbim de producatorul real si de calitatile produsului. Nu de manglelile de pe traseu.
Te-am rugat sa pui o poza cu un inel Kigan , cu un singur picior de prindere ( ca pe MTX 14 ) care este stantat .

P.S. si Energo " a fost mintit " cu inele fara stanta , dar ambalate cu eticheta Kigan ?
de ce nu postezi tu o poza de pe orice MTX care sa aiba stanta FUJI SAU KIGAN inchizi gura la toata lumea carcotasa.

Avatar utilizator
viorel dulamita
pescar de competitie
Mesaje: 1087
Membru din: Joi Noi 20, 2008 20:00
Puncte: 0
Localitate: dej

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de viorel dulamita »

...Adi, cind cineva iti aduce o lanseta, la care s-au spart pastilele la doua inele, cum procedezi :roll: ...cum iti dai seama ca a fost inlocuita o pastila de la inelul de virf...

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Zarguzon Adi »

viorel dulamita scrie:...Adi, cind cineva iti aduce o lanseta, la care s-au spart pastilele la doua inele, cum procedezi :roll: ...cum iti dai seama ca a fost inlocuita o pastila de la inelul de virf...
mai pe larg viorel ca nu inteleg intrebarea

Avatar utilizator
viorel dulamita
pescar de competitie
Mesaje: 1087
Membru din: Joi Noi 20, 2008 20:00
Puncte: 0
Localitate: dej

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de viorel dulamita »

...schimbi numai pastila, sau si partea metalica(inelul)...cum iti dai seama ca un inel are pastila originala...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”