Plus -minus folosind inele Fuji K

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Dan Mitranescu »

Adi facem un test filmat ?
Cumparam 5 inele Kigan marcate ( nu stiu unde gasim in tara, le gasesti tu , le platesc eu ) si 5 le scot eu direct de pe MTX-uri , alegi tu lansetele .

Le scoatem pastilele si le numerotez eu , fara ca tu sa vezi, de la 1 la 10 , aleator .
Consideri ca poti sa le deosebesti si sa precizezi care sunt unele si care sunt altele ?
Poti sa le faci orice test , poti sa le spargi .

Suport eu toata paguba si iti ofer 300 euro daca reusesti sa spui care sunt unele si care sunt altele .
Daca nu reusesti tot ce trebuie sa faci este sa spui acest lucru aici pe forum .
Merge ?

P.S. conditia este sa fie toate cu acelasi diametru, de maxim 30 , ca pe restul inca nu poate sa si le permita si Kigan :D

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Zarguzon Adi »

Dan Mitranescu scrie:Adi facem un test filmat ?
Cumparam 5 inele Kigan marcate ( nu stiu unde gasim in tara, le gasesti tu , le platesc eu ) si 5 le scot eu direct de pe MTX-uri , alegi tu lansetele .

Le scoatem pastilele si le numerotez eu , fara ca tu sa vezi, de la 1 la 10 , aleator .
Consideri ca poti sa le deosebesti si sa precizezi care sunt unele si care sunt altele ?
Poti sa le faci orice test , poti sa le spargi .

Suport eu toata paguba si iti ofer 300 euro daca reusesti sa spui care sunt unele si care sunt altele .
Daca nu reusesti tot ce trebuie sa faci este sa spui acest lucru aici pe forum .
Merge ?

P.S. conditia este sa fie toate cu acelasi diametru, de maxim 30 , ca pe restul inca nu poate sa si le permita si Kigan :D
SOC inele kigan si cu un singur picior au stanta
Fişiere ataşate
inel kigan yyyyyyyyyyyyyyyy.jpg
inel kigan yyyyyyyyyyyyyyyy.jpg (44.29 KiB) Vizualizat de 795 ori

Neamtul
pescar de competitie
Mesaje: 1296
Membru din: Vin Iul 03, 2009 0:41
Puncte: 0
Localitate: Timis

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Neamtul »

Mai oameni buni, nu mai folositi cuvantul "dupa" cand vreti sa scrieti " de pe" !!!
Scuzati-mi interventia dar e penibil sa vezi cum toata lumea, indiferent de varsta, face aceasi greseala.
Unii pescuiesc "dupa" baraj, altii "dupa" ponton, se uita dupa site-ul Kigan... :lol: :roll:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Dan Mitranescu »

Zarguzon Adi scrie:
Dan Mitranescu scrie:Adi facem un test filmat ?
Cumparam 5 inele Kigan marcate ( nu stiu unde gasim in tara, le gasesti tu , le platesc eu ) si 5 le scot eu direct de pe MTX-uri , alegi tu lansetele .

Le scoatem pastilele si le numerotez eu , fara ca tu sa vezi, de la 1 la 10 , aleator .
Consideri ca poti sa le deosebesti si sa precizezi care sunt unele si care sunt altele ?
Poti sa le faci orice test , poti sa le spargi .

Suport eu toata paguba si iti ofer 300 euro daca reusesti sa spui care sunt unele si care sunt altele .
Daca nu reusesti tot ce trebuie sa faci este sa spui acest lucru aici pe forum .
Merge ?

P.S. conditia este sa fie toate cu acelasi diametru, de maxim 30 , ca pe restul inca nu poate sa si le permita si Kigan :D
SOC inele kigan si cu un singur picior au stanta
Am precizat ca poate sa existe inele cu un singur picior stantate . Era o curiozitate a mea stiind clar ca cele aduse de Energofish , cu sigla pe eticheta , deci originale , nu sunt stantate .
Soc este ca unele au stanta iar altele nu , chiar daca este clar ca sunt Kigan conform etichetarii.

Avatar utilizator
viorel dulamita
pescar de competitie
Mesaje: 1087
Membru din: Joi Noi 20, 2008 20:00
Puncte: 0
Localitate: dej

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de viorel dulamita »

...nu sunt sigur, dar si lansetele V2-3,6/3lb, vindute de magazinul SENZOR, acum vreo 4 ani, erau echipate cu inele kigan(50-16), inelul de 50 cu talpa dubla, restul cu o singura talpa...nu stiu daca scria kigan pe partea metalica a inelului...

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Dan Mitranescu »

In sensul discutiei aparute va mai spun una .

Cobrele de la Hakuyo au fost placute de cei de la Prologic . ( isi lucreaza lansetele in aceeasi fabrica ). Mai este un brand , dar nu l-am retinut ...
Le vor scoate si ei pe piata .
Oare la ce pret !? :D

Va spun de pe acum . Hai sa vedem cat costa numele . Bazaconiile din descriere vor fi deliciul . :D

P.S. si hai sa vedem cine are curajul sa le aduca in Romania . :D

Avatar utilizator
CristianBadislav
Mesaje: 202
Membru din: Mar Noi 20, 2012 14:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de CristianBadislav »

petre iulian scrie:Am in club un bijutier bun :wink:
Daca vreti scrie pe inele ce vreti voi :D
Am si eu langa mine niste tigani care vand inele din cupru sau ma rog... care la fel scrie si numele tau daca vrei pe ele.. :))
Când vei fi tăiat ultimul copac, contaminat ultimul râu şi pescuit ultimul peşte, atunci îţi vei da seama că banul nu poate fi mâncat. ·.

Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Sorin Daringa »

Dan Mitranescu scrie: Cobrele de la Hakuyo au fost placute de cei de la Prologic .
Speram sa nu modifici pretul mai alesc ca Hakuyo e un brand acum :wink:
Imagine

Avatar utilizator
CristianBadislav
Mesaje: 202
Membru din: Mar Noi 20, 2012 14:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de CristianBadislav »

Winston scrie:
Dan Mitranescu scrie: Cobrele de la Hakuyo au fost placute de cei de la Prologic .
Speram sa nu modifici pretul mai alesc ca Hakuyo e un brand acum :wink:
Il modifica decat daca vine cu inele stantate.. sa scrie pe inele fulgerica.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Când vei fi tăiat ultimul copac, contaminat ultimul râu şi pescuit ultimul peşte, atunci îţi vei da seama că banul nu poate fi mâncat. ·.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Dan Mitranescu »

Winston scrie:
Dan Mitranescu scrie: Cobrele de la Hakuyo au fost placute de cei de la Prologic .
Speram sa nu modifici pretul mai alesc ca Hakuyo e un brand acum :wink:
Hakuyo este si o sa fie un brand care nu include in pret numele .
Asta este China . Munca si pret corect, nu vrajeala pe bani multi.
Uite unde a ajuns China gandind asa. A fost greu , dar acum nu ii mai prinde nimeni din urma.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”