Sarulesti - 23 noiembrie 2008 - CRAPI PE ZAPADA

Moderator: Dan Mateianu

dan _city_center

Mesaj de dan _city_center »

Vali Vesa scrie:Bravo frate... I-ati scos din congelator...??? :lol: :lol: :lol:

Anunt oficial ca AM TIMP BERECHET ! Daca se mai planifica o iesire vin si eu.
ne pare rau :lol: locurile sint limitate :lol: dar.......daca renunta cineva..... :wink:

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

dan _city_center scrie:
Vali Vesa scrie:Bravo frate... I-ati scos din congelator...??? :lol: :lol: :lol:

Anunt oficial ca AM TIMP BERECHET ! Daca se mai planifica o iesire vin si eu.
ne pare rau :lol: locurile sint limitate :lol: dar.......daca renunta cineva..... :wink:
OK Dane, astept cu interes. Important e cine aduce tuica de fiert... :lol: Oare Sandel...??? :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@bogdan

Am fost 3 pescari(Iorgos ,Dan, Vladut) si ne-am facu o strategie comuna. Am ales cu sonarul 2 zone distincte, in care apa avea circa 7.5 m, pe un loc am nadit consistent (pelete, solubile, boilies) iar pe altul am nadit doar local, de fiecare data cand plantam. (plus uneori saculet solubil cu pelete CSL si solubile 1016).
La carlig am testat diverse monturi si momeli, cea care a functionat ireprosabil fiind snowmenul cu bila(18 mm) Planet 1016 tare + popup (14 mm) Belachan Solar. Cu aceasta montura am prins majoritatea pestilor, nadirea locala functionand mult mai bine decat cea extinsa ! De altfel, uneori crapii nu aveau putere sa-si ia fir, avertizorul piuia o data ...si era acolo ! :roll: Am mai prins 2 pesti la o nada noua pe baza de crab, si am avut si o alta nada care nu a reusit sa captureze nici un crap timp de 50 de ore, pe locurile cele mai bune ! :cry: Nu o sa-i dau numele, este o nada distribuita de alt magazin din Bicuresti....
In fine, crapul cel mai mare a avut 21 kg si a tras la 9 dimineata, cand afara era zapada si -1 grad !!!!!!!!!!! In rest am mai capturat 9 crapi, cu greutati intre 5 si 14 kg.

PS Am mai avut un crap mare, care din pacate a tras dimineata la 7, cand afara erau -5 grade si mulinetele BBRLC erau inghetate total, nu se puteau folosi ! :cry: :oops: Am incercat sa facem drilul din barca cu firul in mana, dar vantul puternic ne-a facut sa facem o greseala si sa ratam crapul..... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Daniel D
Mesaje: 304
Membru din: Dum Noi 25, 2007 18:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Daniel D »

Ce rau esti Vladute......ne faci in ciuda. Stii ca multi am pus sculele "in cui"........si tu ne dai pozele astea :(

Avatar utilizator
DragosNistor
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:17
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Mesaj de DragosNistor »

Bv. Vladutz, daca mergeai cu noi in loc sa mergi in delta........ Apropo, si noi am nadit tot local atunci, maxim 10-12 bile la fiecare plantare :) :P
Catch and release! lasati si pe altii sa se bucure

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Sarulesti????

Mesaj de cipica »

gabi, te pasioneaza??? plecam vineri????

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Mesaj de barbumarius »

Chiar am vrut sa spun ca lipseste tuica fiarta.Oare cine are cea mai buna tuica fiarta?Vali s-ar putea sa stie.Problema e ca merge bine cu mici de la "Gil". :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
George Slave
Mesaje: 168
Membru din: Dum Aug 19, 2007 13:57

Mesaj de George Slave »

Super taree .. :D

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Mesaj de George-Alexandru »

se pare ca BBLC/ul este singura mulineta dintre cele mai folosite care intampina probleme la temperaturi negative :cry:
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Avatar utilizator
Vali Bonto
Mesaje: 336
Membru din: Lun Oct 09, 2006 15:57
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Mesaj de Vali Bonto »

Felicitari baieti..!!
Si cand ma gandesc ca trebuia sa venim si noi....si vad ce am pierdut.... :D

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SARULESTI”