Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de RSC »

@Val Pangica

Nu stiu cum se face ca intotdeauna reusesc (cu drag :wink: ) sa scot in evidenta "calitatile" tale cele mai "de pret"...toate la absolut...
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val scrie:
Esti cam argatzos comandante de la o vreme . Nu e adevarat nimic .... ramai in lumea ta , ca e bine . Te superi ca te-au pus sa faci club , te superi ca la AGVPS ai participat asa cum ti-ai facut rost de bani , te cam superi pe oricine .... Ceva concret in afara sa cedezi clubul , este pe agenda ta ? Nu de alta , dar emotii avem cu totii .... si mai sunt si altii care au fost manageri la CM si au un singur titlu si care s-au zbatut de vreo 10 ani sa faca ceva si si-au luat-o de la unii si altii , care acum ridica din umeri .... samd , samd .... Hai sa nu ne victimizam .... ci doar sa ne asumam si bune si rele ... Ca pina la urma , cu scuzele de rigoare , nu incepe si nici nu se termina pescuitul cu Ovidius si nici cu Nexgen ... 2 echipe campioane nationale si participante la CM
Cred ca exagerezi, "draga Val", nu de alta, dar Vali Vesa a scris istorie in lumea noastra....
Te inteleg ca ai boala pe noi care nu suntem cu federatia , dar nu uita ca acum 2-3 ani plateai firme de paza ca sa pazesti AGVPS-ul de "dusmani" iar acum ai trecut in partea opusa ! Faci cum crezi, dar iti zic prieteneste, crezi ca daca nu aveai bani te baga cineva cineva in seama ? :roll: SI, repet, nu o lua ca pe o jignire, ci ca pe o intrebare"nevinovata" de la cel care te-a bagat in acest "fenomen"...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Val »

@Vladutz

nu ma supar Vlade , ca nu am de ce . Imi place ideea de chestie legala si federativa , trebuie sa recunosc . Dar si aici e mult de discutat .
Ma intrebi de bani - cine stie ? Poate da , poate nu . Dar imi aduc aminte ca in 2003-2004 stateam la bloc in 3 camere pe 9 mai si conduceam un Renault Megane , pe care l-am tinut 5 ani . Faceam vacatele cu Adi Dulau pe la Jupiter , sau la 2 Mai ....samd ... Pentru mine banii nu sunt un scop in sine , ci doar niste instrumente sa aduc mutumire si bucurie mie , familiei mele si tuturor celor pe care ii pot ajuta . Si am asteptat uneori in van ca cei pe care ii ajut sau i-am ajutat sa se comporte ca atare . Stiu ca sunt in greseala , ca lumea e altfel facuta ...dar eu inca sper , pentru linistea sufletului meu . Ne judeca unul cu barba cind trecem la parcul rece ...

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de gor965 »

O sa va rog sa continuati discutia in alt topic :
http://www.crapmania.ro/forum/discutii- ... 26-45.html
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Gyorg
Mesaje: 56
Membru din: Mie Ian 10, 2007 13:01
Puncte: 0
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Gyorg »

Stefan Popescu scrie:Dacă tot este timp liber, vă propun un pariu!

Va fi afiliată federație la CIPS sau nu?


Vă dau niște indicii!
1 Ați susținut că federația nu va lua CIS-ul! L-a luat!
2. Ați susținut că Federația nu va primi Autorizația de afiliere! A obținut-o!
3. Cererea de afiliere a federației este pe ordinea de zi a Congresului CIPS din 5 aprilie 2014, împreună cu cererea de dezafiliere a AGVPSR! Cerfiticată de președintele CIPS într-o scrisoare de răspuns trimisă AGVPSR!

Face-ți pariurile!

PS Mai am un atuu de care nu știe nimeni!

Domnule Vesa, dumneavoastră susțineți organizarea Campionatului Mondial 2014 la Corbu?
cine-i cu pariul?

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Cristi Y »

Gyorg scrie: cine-i cu pariul?
Luci in primul rand felicitari lotului de spinning care a urcat tricolorul pe podium saptamana trecuta !!!!

referitor la intrebarea ta , mangafaua federala a mai facut vreo doua pariuri pe care nu le-a onorat , la el nu exista onoare nici demnitate asa ca ce sa mai vorbim despre gentleman agreement :wink:


ar mai fi o postare din partea sustinatorului numarul 1 al lui popescu si totodata mentorul lui care spune cu tarie :


" Uite ca iti pot spune ca e deja 1/2 afiliata .. dar cu cine vorbesc ? "
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Stefan Popescu »

.............

BRELOCULE, ACCESUL TAU IN LUMEA PESCARILOR S-A SFARSIT. AI DECENTA SI NU MAI POSTA. http://dexonline.ro/definitie/decenta

Avatar utilizator
Gyorg
Mesaje: 56
Membru din: Mie Ian 10, 2007 13:01
Puncte: 0
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Gyorg »

Cristi Y scrie:
Gyorg scrie: cine-i cu pariul?
Luci in primul rand felicitari lotului de spinning care a urcat tricolorul pe podium saptamana trecuta !!!!

referitor la intrebarea ta , mangafaua federala a mai facut vreo doua pariuri pe care nu le-a onorat , la el nu exista onoare nici demnitate asa ca ce sa mai vorbim despre gentleman agreement :wink:


ar mai fi o postare din partea sustinatorului numarul 1 al lui popescu si totodata mentorul lui care spune cu tarie :


" Uite ca iti pot spune ca e deja 1/2 afiliata .. dar cu cine vorbesc ? "
Multumim, mai precis Cristi Rizea a iesit pe locul 3 la individual, iar echipa Romania 1 - Cristi Rizea, Radu Vlasiu, Sabin Buzatu si Constantin Lucian, am terminat pe locul 4. Este un concurs premergator CM, iar rezultatul nostru a surprins pe toata lumea deoarece, la mal, Romania a avut pana acum numai rezultate mai mult decat modeste. Dovedim inca odata ca, pe masura ce invatam, de la an la an devenim din ce in ce mai buni. Anul trecut, pe aceiasi pista de concurs, Romania a iesit pe locul 5.

Aceiasi oameni care acum sunt santajati si amenintati de stefan popescu, rusine maxima dle popescu si la toti sustinatorii lui care iau parte la o mizerie nationala!
Lucian Constantin (Gyorg)
www.gyorg.ro

Avatar utilizator
Gyorg
Mesaje: 56
Membru din: Mie Ian 10, 2007 13:01
Puncte: 0
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Gyorg »

Imagine
Lucian Constantin (Gyorg)
www.gyorg.ro

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Cristi Y »

Stefan Popescu scrie: .................................

aoleooooo !!!!!!!!!! nu ne face asta jupaneeeeeeeeeee !!!!!!!!

gata , ne-ai convins , abia asteptam sa participam la programul competitional ca alternativa la concursurile uzurpatorilor , asa ca marite presedinte , pune-ti la treaba oameni ca in mai putin de o luna ai primul campionat national

arata tu infractorilor astia ce inseamna adevarata competitie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

poate aranjezi cu ungurul tau ocrotitor si te baga pe la Balaton sa o pui si de un campionat mondial sa i-i fu t i legal :lol: :lol: :lol: si pe infractorii de la CIPS

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”