S-a dezghetat !

Moderatori: Vladut Mateianu, Dan Mateianu

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: S-a dezghetat !

Mesaj de RSC »

Vladut Mateianu scrie:...dotarile de pe balta : acces, casute, terasa, bar, magazine diverse, bere dozator, teren fotbal, produse eco, gheata, carbuni, etc. Pe care balti mai exista asa ceva ? :roll:
din tot ceea ce ai enumerat tu,... pomii & arbustii sunt cei mai importanti :D ...
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
Florin Vasii
Mesaje: 369
Membru din: Dum Noi 25, 2012 11:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: S-a dezghetat !

Mesaj de Florin Vasii »

Si berea! :lol:

Hert
Mesaje: 219
Membru din: Sâm Apr 16, 2011 17:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: S-a dezghetat !

Mesaj de Hert »

Vladut, pentru mine a functionat foarte bine actiunea de genul "la x partide efectuate pe Sulimanu, a x+1 partida este gratis/reducere y% etc". sunt destui pescari, printre care si eu, care sunt reticenti la ideea de a plati in avans un abonament (500/1000/1500 lei). in schimb varianta asta se poate vedea ca o plata in rate :D .
eu am beneficiat prin 2012 sau 2011 pe solacolu de asemenea oferta si am pescuit in proportie de 80% numai acolo.

considera asta doar o idee....in functie de ce-ti propui tu, poate fi un avantaj si pentru tine.
Bogdan Chiriac

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: S-a dezghetat !

Mesaj de Sionut »

Vladut, poti face ceva ce nu are inca nici un propietar de balti.
Dupa cum stii, pescuitul la feder a prins mult teren in ultimii ani.
E un pescuit usor in sensul ca iti trebuie maxim 30 min sa intinzi tot ce ai nevoie
si sa incepi pescuitul si nu iti trebuie decat cateva ore sa faci o partida.
Poate ar fi bine sa te gandesti, mai ales vara cand e ziua mai lunga si in timpul saptamanii,
cand e balta libera, sa vinzi si pachet de 4-6 ore, eventual pui pescarii in zonele supravegheate cu camera.
CS APS

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: S-a dezghetat !

Mesaj de popescu59 »

Eu zic sa pui taxa 0 si sa vezi ca tot vor fi nemultumiti .

Nu te mai scuza , cred ca daca le spui cit te duce ca si costuri investitia facuta si ce mai urmeaza iti vor spune clar ca ai luat-o razna .
La ce taxe sunt acum pe piata nu cred ca in urmatorii 15 ani vei amortiza 50 la suta din investitie .

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: S-a dezghetat !

Mesaj de gabi1 »

La ce taxe sunt acum pe piata nu cred ca in urmatorii 15 ani vei amortiza 50 la suta din investitie .
Nae,mai nou esti profet sau senior consultant în afaceri!
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: S-a dezghetat !

Mesaj de popescu59 »

Gabita nu detin nici un titlu despre care pomenesti dar uite asa fara titluri conduc si eu o afacere din 94 si cred ca o fac destul de bine .

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: S-a dezghetat !

Mesaj de gabi1 »

popescu59 scrie:Gabita nu detin nici un titlu despre care pomenesti dar uite asa fara titluri conduc si eu o afacere din 94 si cred ca o fac destul de bine .
Dupa previziunile tale investitia s-ar amortiza peste 30 de ani, in aceste conditii eu il sfatuiesc sa se lase, munceste degeaba pana in pragul pensionarii.
Tu conduci si afaceri cu "porci" (asa am auzit), astea sunt rentabile si nu necesita investitii importante.... :)
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

marius.mohan
Mesaje: 157
Membru din: Sâm Aug 01, 2009 16:37
Puncte: 0
Contact:

Re: S-a dezghetat !

Mesaj de marius.mohan »

Nu iau in calcul pestele, (cum nici la BMW nu iei in calcul benzina) ci doar dotarile de pe balta : acces, casute, terasa, bar, magazine diverse, bere dozator, teren fotbal, produse eco, gheata, carbuni, etc. Pe care balti mai exista asa ceva ? :roll:

Pestele este considerat "consumabile"... :wink:[/quote]

Vladut,poate gresesc eu dar din cele enumerate de tine doar cheltuielile cu accesul ar trebui amortizate din taxa de pescuit. Pentru toate celelalte exista inchiriere si marja comerciala.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: S-a dezghetat !

Mesaj de popescu59 »

(Dupa previziunile tale investitia s-ar amortiza peste 30 de ani, in aceste conditii eu il sfatuiesc sa se lase, munceste degeaba pana in pragul pensionarii.)

Gabita te repezi ca deobicei .

Erea vorba despre faimoasa taxa de pescuit si de cistigul ENORM pe care il va avea din aceasta taxa care ca sa fie pe placul unor pescari ar trebui sa fie cit mai mica sau 0.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SULIMANU”