Posibilitate stergere anunturi

Comunicate, anunturi si informatii.

Moderatori: Dan Mateianu, gor965

Avatar utilizator
Zagrai Emilian
Mesaje: 270
Membru din: Vin Feb 01, 2013 18:04
Puncte: 0
Localitate: Miercurea Ciuc

Posibilitate stergere anunturi

Mesaj de Zagrai Emilian »

Catre administratia site-ului,

Ca o parere strict personala, ati putea discuta cu cei responsabil de site-ul dumneavostra sa introduca in optiunile din meniul utilizatorilor, posibilitatea stergerii anunturilor pe care le-au postat si nu mai sunt valabile, nu fac obiectul discutiei sau au fost postate cu diferite greseli (pentru a nu mai aglomera spre exemplu Bazarul).

Multumesc.
Nume utilizator schimbat din znemilian
"Pescuim din pasiune"

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2774
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Posibilitate stergere anunturi

Mesaj de Alin Galbenu »

Salut.

Anunțurile care nu mai sunt de actualitate, sau din anumite motive, conțin greșeli de orice natura, informații greșite ori eronate, se pot închide/modifica. Tot ce trebuie facut (de către utilizator) este sa trimită un mesaj privat (PM) către mine cu link-ul anunțului si informațiile necesare, si se rezolvă în cel mai scurt timp posibil!
Imagine

Avatar utilizator
florinalin
pescar de competitie
Mesaje: 1024
Membru din: Dum Dec 09, 2012 13:21
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Posibilitate stergere anunturi

Mesaj de florinalin »

colegul care a initiat topicul are dreptate.sunt multe alte forumuri unde fiecare utilizator isi poate inchide...deschide...modifica singur anunturile fara interventii ale moderatorilor. mi se pare un pic greoi sa dai mesaj catre un moderator sa inchida el anuntul cand o poti face tu din 2 click-uri
A bad days fishing is better than a good day at work...

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2774
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Posibilitate stergere anunturi

Mesaj de Alin Galbenu »

Ok.
Cum demonstrezi ca ai cumpărat de la un user ceva, iar acesta ti-a trimis cartofi in loc de mulinete, daca acesta, după Tranzacție, a sters orice urmă a anunțului ?
Imagine

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Posibilitate stergere anunturi

Mesaj de sebastian_andone »

Allen Besnovich scrie:Ok.
Cum demonstrezi ca ai cumpărat de la un user ceva, iar acesta ti-a trimis cartofi in loc de mulinete, daca acesta, după Tranzacție, a sters orice urmă a anunțului ?
nu trebuie sa poata sa il sterga...doar sa il inchida, sau sa il treaca ca arhiva
"X13"

Avatar utilizator
florinalin
pescar de competitie
Mesaje: 1024
Membru din: Dum Dec 09, 2012 13:21
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Posibilitate stergere anunturi

Mesaj de florinalin »

Allen Besnovich scrie:Ok.
Cum demonstrezi ca ai cumpărat de la un user ceva, iar acesta ti-a trimis cartofi in loc de mulinete, daca acesta, după Tranzacție, a sters orice urmă a anunțului ?
nu vorbim de sters...vorbim de inchis un anunt. anuntul ramane vizibil, nu se sterge de pe server da va fi marcat ca inchis. sunt sute de anunturi in bazar, care nu mai sunt de actualitate, tranzactia s-a incheiat, dar vanzatorul nu inchide anuntul si el ramane ca si cand ar fi valabil. tu stii foarte bine exemplul craiovaforum, unde acesta este sistemul.

si daca cumparatorul ar primii cartofi, cu ce il ajuta ca anuntul nu este inchis?
A bad days fishing is better than a good day at work...

Avatar utilizator
Zagrai Emilian
Mesaje: 270
Membru din: Vin Feb 01, 2013 18:04
Puncte: 0
Localitate: Miercurea Ciuc

Re: Posibilitate stergere anunturi

Mesaj de Zagrai Emilian »

Si daca eu am trimis cartofi in loc de mulineta, dumneavoastra ca administrator ce puteti face? Este exact ca si pe alte site-uri de vanzare/cumparare, daca dai peste un "escroc", ca vrei ca nu, tot iti va trage clapa si nu poti sa ii faci nimic.
Nume utilizator schimbat din znemilian
"Pescuim din pasiune"

nicuB
Mesaje: 375
Membru din: Lun Mai 16, 2011 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Posibilitate stergere anunturi

Mesaj de nicuB »

Allen Besnovich scrie:Ok.
Cum demonstrezi ca ai cumpărat de la un user ceva, iar acesta ti-a trimis cartofi in loc de mulinete, daca acesta, după Tranzacție, a sters orice urmă a anunțului ?
foarte bine punctat!

se pot trage tepe mari daca se da posibilitatea stergerii anuntului de catre cel care l-a postat.
sa se poata modifica anuntul, da, asta e ok.

de exemplu: pun un anunt ca vand produsul x cu suma y si pt cel care imi vireaza banii in cont mai ofer un discount de 30%. dar eu, de fapt, nu vand nimic. primesc banii, sterg anuntul, nu ramane nicio urma.
din acest motiv nu-i corect sa poti sterge anuntul, parerea mea.

Avatar utilizator
florinalin
pescar de competitie
Mesaje: 1024
Membru din: Dum Dec 09, 2012 13:21
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Posibilitate stergere anunturi

Mesaj de florinalin »

nicuB scrie:
Allen Besnovich scrie:Ok.
Cum demonstrezi ca ai cumpărat de la un user ceva, iar acesta ti-a trimis cartofi in loc de mulinete, daca acesta, după Tranzacție, a sters orice urmă a anunțului ?
foarte bine punctat!

se pot trage tepe mari daca se da posibilitatea stergerii anuntului de catre cel care l-a postat.
sa se poata modifica anuntul, da, asta e ok.

de exemplu: pun un anunt ca vand produsul x cu suma y si pt cel care imi vireaza banii in cont mai ofer un discount de 30%. dar eu, de fapt, nu vand nimic. primesc banii, sterg anuntul, nu ramane nicio urma.
din acest motiv nu-i corect sa poti sterge anuntul, parerea mea.

cu stergerea anunturilor nu sunt nici eu de acord. dar ar trebuii introdusa optiunea ca fiecare utilizator sa-si marcheze anuntul ca...''closed''
A bad days fishing is better than a good day at work...

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Posibilitate stergere anunturi

Mesaj de gor965 »

florinalin scrie:....... dar ar trebuii introdusa optiunea ca fiecare utilizator sa-si marcheze anuntul ca...''closed''
Si daca le dai aceasta optiune, cei care de obicei nu-si anunta inchiderea anunturilor, tot nu vor folosi respectivul "closed". In definitiv, totul se reduce la disponibilitatea celui care a deschis un subiect sa anunte cand acesta nu mai e valabil ...ca apesi pe un buton "closed" ori ca postezi in cadrul topicului - "Topic inchis", e acelasi drac !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comunicate CRAPMANIA.RO”