AVERTIZORI HAKUYO MODEL 2014

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Avatar utilizator
adyman
Mesaje: 50
Membru din: Mie Dec 22, 2010 11:56
Puncte: 0
Localitate: CONSTANTA

Re: AVERTIZORI HAKUYO MODEL 2014

Mesaj de adyman »

Salut Dane!am achizitionat si eu un set de avertizori hakuyo 2014,ce ma intereseaza pe mine mai mult decat disputele voastre pe care sincer ar trebuii sa le purtati in alta parte.Daca la o partida de pescuit ,vecinul meu de stand are acelasi sistem de avertizori ca mine,care sunt sansele ca avertizori sau statiile sa interfereze intre ele.

thunder
Mesaje: 185
Membru din: Vin Oct 11, 2013 9:10
Puncte: 0
Localitate: Focsani

Re: AVERTIZORI HAKUYO MODEL 2014

Mesaj de thunder »

Pe site, la descriere :

Functii si descriere avertizori :

- semnal unic catre statie, pentru a nu exista interferente cu alti avertizori.

Avatar utilizator
adyman
Mesaje: 50
Membru din: Mie Dec 22, 2010 11:56
Puncte: 0
Localitate: CONSTANTA

Re: AVERTIZORI HAKUYO MODEL 2014

Mesaj de adyman »

Te bagi precum chiloti din poza ta de profil.Eu am intrebat care sunt sansele reale,nu ce scrie in descriere,ca putea sa scrie ca face cartofi prajiti.Tu credeai??????

Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AVERTIZORI HAKUYO MODEL 2014

Mesaj de viper28 »

adyman scrie:Te bagi precum chiloti din poza ta de profil.Eu am intrebat care sunt sansele reale,nu ce scrie in descriere,ca putea sa scrie ca face cartofi prajiti.Tu credeai??????
Frate, aici se vorbeste frumos. Poti sa-i explici frumos ca vrei sa stii direct la de Dan. Omu' a vrut sa ajute.

Avatar utilizator
adyman
Mesaje: 50
Membru din: Mie Dec 22, 2010 11:56
Puncte: 0
Localitate: CONSTANTA

Re: AVERTIZORI HAKUYO MODEL 2014

Mesaj de adyman »

Am sa-l sun pe Dan ,ca pe forum nu pot de"avocati".

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: AVERTIZORI HAKUYO MODEL 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

adyman scrie:Salut Dane!am achizitionat si eu un set de avertizori hakuyo 2014,ce ma intereseaza pe mine mai mult decat disputele voastre pe care sincer ar trebuii sa le purtati in alta parte.Daca la o partida de pescuit ,vecinul meu de stand are acelasi sistem de avertizori ca mine,care sunt sansele ca avertizori sau statiile sa interfereze intre ele.
Trebuie sa te intereseze si aceste dispute , sa nu cumperi cumva, ceva, care nu are drepturi de autor. :D
Am fost abordat aici si mutarea subiectului pe privat poate sa dea impresia ca cine stie ce ascund. Asta este motivul pentru care am continuat discutia. Puteam sa il sterg de la inceput , pentru ca oricum nu ma interesa absolut nimic din ce spune omul. Tot ce ma intereseaza este relatia cu voi si imaginea mea.

Revenim la topic.
Sansele ca avertizorii sa interfereze cu alte statii , din alte seturi , sunt mici , dar exista.
In fabrica , cand se introduc avertizorii pe statie , exista posibilitatea ca o statie sa capteze si un avertizor de la colegul de munca .
Totusi aceasta discutie este pur informativa si nu are repercursiuni practice . De ce ? Pentru ca statia se poate reseta ( sterge toti avertizorii ) si se pot introduce strict numai cei avuti . Operatia dureaza doua minute.
1. Se apasa butonul de pe spatele statiei timp de aprox. 15 secunde si in urma unui semnal sonor prelungit statia sterge avertizorii . ( dupa 3 secunde are un bip de captare a avertizorilor , dar nu se ia in calcul )
2. Se apasa acelasi buton timp de 3 secunde pana se aude un bip si se activeaza avertizorul ce urmeaza a fi bagat pe statie. Statia capteaza avertizorul . Poate sa capteze cate 16 avertizori pe fiecare culoare. :D

Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AVERTIZORI HAKUYO MODEL 2014

Mesaj de viper28 »

adyman scrie:Am sa-l sun pe Dan ,ca pe forum nu pot de"avocati".
Te simti "inculpat"?

Avatar utilizator
adyman
Mesaje: 50
Membru din: Mie Dec 22, 2010 11:56
Puncte: 0
Localitate: CONSTANTA

Re: AVERTIZORI HAKUYO MODEL 2014

Mesaj de adyman »

Merci frumos Dane pentru informati.

thunder
Mesaje: 185
Membru din: Vin Oct 11, 2013 9:10
Puncte: 0
Localitate: Focsani

Re: AVERTIZORI HAKUYO MODEL 2014

Mesaj de thunder »

Pe cand urmatorul transport cu avertizori 2014? Eu am luat ultimul set, din magazin, si am un prieten care vrea si el un set.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: AVERTIZORI HAKUYO MODEL 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

thunder scrie:Pe cand urmatorul transport cu avertizori 2014? Eu am luat ultimul set, din magazin, si am un prieten care vrea si el un set.
Peste aprox. 50 zile.
Se pot face rezervari pentru cine doreste.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”