Cand foamea invinge...

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Cand foamea invinge...

Mesaj de popescu59 »

Daca baiat de Militari cu prieteni smecheri de smecheri a ajuns sa se vaite pe forum imi schimb impresia . Exista o singura lege in tara asa pentru ati apara proprietatea si o stii destul de bine . Treaba costa ceva dar dupa citeva luni de zile si citeva corectii ca la carte aplicate de baieti vei vedea ca se va schimba radical problema .Asa ca nu mai cere sfaturi pe forum , intra in actiune si termina circul . Daca te ei dupa unul sau altul banisorii copiilor tai se vor duce pe girla cit ai zice peste .

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Cand foamea invinge...

Mesaj de Cezar Bibu »

Vladut, imi pare rau ca ti se intimpla si tie ceea ce s-a intimplat si la Tincabesti, Sarulesti, ca sa amintesc de cele mai cunoscute...Din pacate, n-ai f multe solutii legale, si poate ca o corectie corporala ar fi singura varianta !
Eu zic ca totusi, din fericire, poti sa faci publice figurile acestor fomisti. Cine stie, poate si alti proprietari vor face acelasi lucru, si se va mai cerne sita ?

No offence, dar ce te faci cu aia dovediti pe la concursuri ??? :? Probabil ca banii n-au miros, nu ?

didi-ionita
Mesaje: 367
Membru din: Mie Mar 30, 2011 23:21
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cand foamea invinge...

Mesaj de didi-ionita »

- masina la parcare ( ca la Greaca )
- oameni care se plimba printre ei ( ca la Victorash )
- control strict la bagaje la plecare
- da-i pe gura sa-i mai stim si noi
- indoaie cateva lopeti pe ei ...

aplica si tu ce poti/vrei din ele

Avatar utilizator
Ciuchi
Mesaje: 859
Membru din: Mie Sep 09, 2009 22:40
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Cand foamea invinge...

Mesaj de Ciuchi »

Revenind putin la subiect si lasand la o parte capitolul "Pusti, lopeti, pumni si picioare", cea mai buna solutie, cel putin de inceput este exact cum am intalnit la Siclau. Ai parcat masina in parcare, descarci tot, vin baietii cu roabe/trolii, iti incarca bagajele si ti le duc pe stand. La plecare la fel, vin baietii, iti incarca bagajeria si ti-o descarca la masina.
Deasemenea, balta imprejmuita si supraveghere video. Mai mult de atat nu prea ai ce sa faci.
Partea cu ologeala, cu toate ca sunt pro pentru asemenea jigodii nesimtite care ar merita asta din plin, este totusi destul de "riscanta" tinand cont de legile de la noi. Poti da de belele in ziua de azi, conform legilor in vigoare si pentru niste "simple cuvinte". In special ca balta este una care are permisa si retinerea de peste si de aici se poate interpreta totul.

PS. Eventual un contract cu o firma de securitate, de paza si protectie. Aia le-ar putea da cateva bulane pe spinare, conform contractului lor de munca daca sunt prinsi in flagrant si anuntata apoi militia.
Problema e ca toate astea costa... bani multi care s-ar putea investi in altceva pentru garla respectiva daca am avea si noi ceva civilizatie in natia asta.
E greu oricum...
Daniel Ciuchendea

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cand foamea invinge...

Mesaj de Vladut Mateianu »

Baieti, va multumesc ptr sfaturi, voi tine cont de cateva dintre ele. Din pacate legea nu este de partea celui furat, ci de partea hotului..... :oops:

Dar nu ma las ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Cand foamea invinge...

Mesaj de popescu59 »

Cu 4-5 mii in 2 maxim 3 luni faci ordine si disciplina pe Sulimanu . Vor tremura si paznicii tai dar si pescarii . Regulament de ordine interioara si lucrat la singe si vei vedea ca vei pune totul pe roate . Strictete maxima si in cazurile cind se sare peste regulament aplicata corectia frumos cu perdeluta sub lumina legii , e nevoie de maxim 2 cazuri si intrii pe linia de plutire .Alta solutie nu exista doar ca trebuie reduse la maxim obligatiile si tovarasiile , regulamentu strict aplicat pentru toti .

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cand foamea invinge...

Mesaj de osc1or »

a. Gard
b. Camere video cat mai dese
c. Masina in parcare (eventual investit in 10-15 roabe pt transport scule pt a nu mai merge deloc cu masina pana la stand)
d. Paznici profesionisti echipatii cu statii
e. Control inopinat in standuri (am vazut pe moara ca mai intra paznicul cu coasa in apa din cand in cad.. probabil verifica sa nu ai sacii ascunsi in apa)
Critic echilibrat

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Cand foamea invinge...

Mesaj de pharaoh »

Asa usor vorbiti de camere, garduri si firme de paza de parca ar costa 2 lei.
Marius Sârbu

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Cand foamea invinge...

Mesaj de popescu59 »

Nu costa 2 lei nu nu, am spus 5000 de eu dar pe linga investitia facuta care se ridica la peste 300.000 de eu cei 5000 vor fi un nou inceput la Sulimanu.
Adica trecerea la normalitate. Nu vrei sa iti aperi investitia in maxim 6 luni vei plinge dupa banii.

Avatar utilizator
pycostef
Mesaje: 590
Membru din: Mar Dec 08, 2009 15:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cand foamea invinge...

Mesaj de pycostef »

Aia cu bataia cade din start...doar sa atingi un m...st d'asta si opreste direct l militie si vreo televiziune ca a fost batut d Vladut Mateianu si avand in vedere ca e o pers cunoscuta, sa vezi reportaje si altele...trb inasprite controalele l bagaje si in standuri...ideal ar fi camera pt fiecare stand dar iti trb si pers care sa le supravegheze
<*)))))><{
Ene Stefan

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”