TotalFishing pe forumul Crapmania

Moderator: danr

Încuiat
speedy_rajah
Mesaje: 214
Membru din: Dum Ian 26, 2014 13:50
Puncte: 0
Localitate: Slobozia

Re: TotalFishing pe forumul Crapmania

Mesaj de speedy_rajah »

Salut!vreau sa va intreb cand aduceti si alte modele de mulinete?ma interesa modelul de surf cast shimano super aero fliegen aparut anul trecut..numai bine!

Mugurel A.
Mesaje: 74
Membru din: Joi Noi 07, 2013 20:29

Re: TotalFishing pe forumul Crapmania

Mesaj de Mugurel A. »

speedy_rajah scrie:Salut!vreau sa va intreb cand aduceti si alte modele de mulinete?ma interesa modelul de surf cast shimano super aero fliegen aparut anul trecut..numai bine!
Modelul solicitat nu este pentru piata europeana , deci sint putine sanse .

Avatar utilizator
cristi30
Mesaje: 753
Membru din: Vin Ian 21, 2011 13:07
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: TotalFishing pe forumul Crapmania

Mesaj de cristi30 »

Cum se explica scumpirea avertizorilor Delkim Tx-i,pe Germania inca sunt 570 ron/buc iar la noi deja au ajuns 780 ron/buc,de ce?

Badx
Mesaje: 137
Membru din: Dum Mai 12, 2013 23:50
Puncte: 0
Localitate: Braila

TotalFishing pe forumul Crapmania

Mesaj de Badx »

Pt ca pot....dc sa nu o faca....cred ca importatorul a scumpit....dar asta e romania...


Sent from my iPad using Tapatalk HD

rigman
Mesaje: 211
Membru din: Sâm Oct 08, 2011 8:47

Re: TotalFishing pe forumul Crapmania

Mesaj de rigman »

cristi30 scrie:Cum se explica scumpirea avertizorilor Delkim Tx-i,pe Germania inca sunt 570 ron/buc iar la noi deja au ajuns 780 ron/buc,de ce?
Distribuitorul unic pe Romania al produselor Korda , Delkim , Mainline este firma Arrow . Prin urmare ei fac preturile .

Avatar utilizator
Ciuchi
Mesaje: 859
Membru din: Mie Sep 09, 2009 22:40
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: TotalFishing pe forumul Crapmania

Mesaj de Ciuchi »

Salut baieti,

In urma unor MP-uri avute cu Claudiu, astept aici niste "pareri" mai detaliate despre Shimano Tribal CAL 50 Intensity, in special diferenta de actiune intre aceasta si Shimano Tribal XS1 Intensity.
Daniel Ciuchendea

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: TotalFishing pe forumul Crapmania

Mesaj de Claudiu Garlea »

Salut,

Am verificat lansetele in magazin, iar tipul de actiune este asemanator, insa Tribal 50 Cal Intensity, este mai rapid. Intensity XS1 este mai blanda pe varf, dar pe talon sunt asemanatoare ca rezerva de putere.

Total Fishing!

Avatar utilizator
kyosmin
Mesaje: 477
Membru din: Dum Iul 10, 2011 22:12
Puncte: 0
Localitate: Roman

Re: TotalFishing pe forumul Crapmania

Mesaj de kyosmin »

Buna ziua,
Se poate gasi la voi tamburi de rezerva pentru Mulineta Daiwa Windcast X 5500 ?
Multumesc
Membru Fondator - Enjoy Fishing Club
Web : www.enjoyfishing.ro
Facebook : Enjoyfishingclub

Avatar utilizator
Ciuchi
Mesaje: 859
Membru din: Mie Sep 09, 2009 22:40
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: TotalFishing pe forumul Crapmania

Mesaj de Ciuchi »

Claudiu Garlea scrie:Salut,

Am verificat lansetele in magazin, iar tipul de actiune este asemanator, insa Tribal 50 Cal Intensity, este mai rapid. Intensity XS1 este mai blanda pe varf, dar pe talon sunt asemanatoare ca rezerva de putere.

Total Fishing!
Multumesc frumos, insa mai vin cu o ultima rugaminte daca se poate, pe care, din pacate, am uitat s-o adresez aseara.
Aveti in stoc si modelul de lanseta Fox Horizon XT 3,96m 3-5 oz, lanseta cu care am pescuit un sezon si o cunosc foarte bine.
O comparatie intre CAL 50 Intensity si Horizon XT (rigiditate, actiune, etc) se poate. Asta m-ar putea ajuta mult in luarea unei decizii.

Multumesc.
Daniel Ciuchendea

Avatar utilizator
andrei0001
Mesaje: 420
Membru din: Sâm Oct 27, 2012 17:30
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: TotalFishing pe forumul Crapmania

Mesaj de andrei0001 »

Am facut vineri o comanda pe site-ul dvs, nu sunt la prima comanda ( 19 comenzi in istoric plus ce am cumparat personal ) si din nou firma Cargus mi-a facut un car de nervi. A 3-a oara au uitat coletul meu in depozit.
Bun deci vineri fac comanda, sun luni la magazin sa ma asigur ca pleaca luni si ajunge marti in Ploiesti. Sunt asigurat ca a fost facut coletul fapt confirmat de mailul de confirmare plus statusul din istoric. ,, Comada expediata Cargus".
Ma suna marti dimineata un domn sa ma intrebe de strada mea pe unde vine mai exact..ii explic si observ ca nu ne potrivim la vorbe, el de fapt cauta strada in Bucuresti, il intreb unde este coletul mai exact, la el sau in depozit si imi raspune ca in depozit..pe semne el atunci selecta coletele pentru livrare. Mi-am dat seama ca nu mai am sanse sa vina comanda si am sunat la Cargus sa cer explicatii. Doamna draguta pana la un punct cand imi spune ca adresa nu era completa...i-am explicat ca nu e prima data cand primesc de la magazin colete si ca oricum nu am intalnit curier sa vina personal la usa, ma asteapta in spatele blocului. In fine ma asigura ca va pleca de la ei marti si astazi 21.05 o voi primi. In Ploiesti este o singura strada Milcov. Doamna ma intreba ce numar este strada....asta lipsea din adresa mea incompleta.

Nu era problema daca aveam fir pe mulinete...dar nu am ...astept sa vad daca astazi vine comanda daca nu, nu cred ca o sa o mai ridic. Nu fac o problema dar parca nici de prost sa fiu luat la telefon si vezi domne tot pe mine sa pice vina.
Nu reprosez nimic magazinului TotalFishing !
Va multumesc !
Ghinea Andrei

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “TOTAL FISHING”