Taxe si Reguament-Chiroiu 4

Moderatori: petre iulian, George-Alexandru

Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Taxe si Reguament-Chiroiu 4

Mesaj de Dan Marinita »

cornel rosioru scrie:@Dane
Majoritatea membrilor Carp Zone sunt si membri APCR. Pt. acestia pretul este 100 RON/24 h C&R. (am tiparit tichete speciale APCR)
Pe ceilalti ii facem membri :D . Am glumit, gasim o solutie.

Multumesc maestre ,diplomat ca intodeauna :D
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Taxe si Reguament-Chiroiu 4

Mesaj de Vladut Mateianu »

@dan marinita

Ti-a raspuns si Maestru, dar cred ca ar fi bine sa intelegi ca balta Hobaia nu apartine lui Vladut ca sa poata face tarife, precum balta Chiroiu nu apartine lui Dan ca sa poata face afaceri(sau trocuri !) cu ea.

De asemenea, inca astept raspunsul referitor la taxa pe care o vor plati pe 2009 membrii Apcr , Senzor si Senior Crap care vor dori sa pescuiasca pe Chiroiu ! Asta daca vor dori...... :roll:

PS george ,astept raspunsul tau, suna-l te rog pe Valer sa-ti comunice ce am discutat si sa iti spuna ce sa postezi ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: Taxe si Reguament-Chiroiu 4

Mesaj de George-Alexandru »

voi comunica in cel mai scurt timp.
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

cimpoieru razvan
Mesaje: 80
Membru din: Sâm Sep 27, 2008 10:30

Re: Taxe si Reguament-Chiroiu 4

Mesaj de cimpoieru razvan »

marinita administrator de balta ? :oops: mister petcu ce zice ca nu-i mai promovezi balta domnu dan ? :roll:

Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Taxe si Reguament-Chiroiu 4

Mesaj de Dan Marinita »

cimpoieru razvan scrie:marinita administrator de balta ? :oops: mister petcu ce zice ca nu-i mai promovezi balta domnu dan ? :roll:
Razvane ,nu sunt administrator de balta .Doar prezint o balta care este suprapopulata cu crap , care poate oferi capturi impresionante si dupa vorbele unora cica e printre cele mai frumoase balti din tara(asa spun cei ce au vizitat balta),Acum Moara nu mai are nevoie de nici o promovare e in calendarul competitional ca pista de crap . Ma bucur ca am ochi la promovare de balti. :D
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Taxe si Reguament-Chiroiu 4

Mesaj de petre iulian »

astazi plec pt un pescuit de 48 ore pe aceasta balta,cine vrea se ni se poate alatura la "operatiunea monstrul"

ps. * pescarii care au achitat taxa de concurs pescuiesc gratuit in regim C&R .PT alte detalii 0723640804-George
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: Taxe si Reguament-Chiroiu 4

Mesaj de George-Alexandru »

alut,am fost si eu cu Iulian pt prima data la pescuit pe acesta balta pt a lua pulsul locului.am pescuit in amontele baltii intr/o zona in care aveam adancimi diferite intre 2,5metri si 50 cm si in acelesi timp o zona virgina in care am practicat un pescuit plantat mai dificil din cauza nivelului scazut al apei.am ales acesta zona deoarece trecuse ceva timp decand cositoarea isi intrerupsese treaba in aceasta zona si desi Cristi nu prinsese mare lucru cu cateva zile ininte ne/am incapatanat sa incercam si noi in acelasi loc deoarece in zona se vazusera bancuri intregi de crapi.inainte de campare am luat si noi barca sa insepctam si noi putin zona din fata noastra si am avut si noi surprinderea cand am intrat pe o zona cu apa de 40 de cm si perie de stuf la fund sa declansam o adevarata isterie in sensul ca am deranjat o mare adunare de crap care banuiesc ca stateau la bronzat :D .iulian a ales sa pescuiasca pe o zona curata cu adancimea de 1,5-2 metri la marginea unui plaur iar eu pe zona cu apa de 40-60cm in peria de stuf.iulian naditoare si porumb la carlig iar eu plumbi bile tari mici cu pop up si porumb.pescuitul in sine la/m inceput pe la ora 17 iar pe la 1 doua trasaturi dar fara nici un peste adus la mal.ca sa nu mai lungesc vorba am incheiat partida cu 9 crapi si o salonta(2-4kg) din cele 13 trasaturi,pesti frumosi salbatici cu buze carnoase si tari datorita conditiilor in care traiesc in acesta balta,substratul plin de libelule.avand in vedere conditiile si faptul ca am fost pt prima data pe acesta mini delta ne/am declarat multumiti si asteptam sa se mai incalzeasca si sa incercam niste locuri de taina care sa/r putea sa produca surprize ;) .

ps.aproape toti pesti au fost prinsi pe apa de 50 de cm si la porumb si la bile.

inca se mai lucreaza la amenajarea baltii.
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Avatar utilizator
dudi
Mesaje: 83
Membru din: Joi Mar 16, 2006 9:16
Puncte: 0
Localitate: Cj-Ms

Re: Taxe si Reguament-Chiroiu 4

Mesaj de dudi »

Am fost de mircuri seara-duminica dimineata doua echipe din Cj.Una a pescuit pe coada lacului, noi (cealalta echipa) mai spre mijlocul lacului.Peste a prins fiecare, fara o diferenta mare la numarul de pesti, pe coada insa au intrat si 2 pesti mai mari(in jur de 10 kg).Nu s-au prins cantitati impresionante, eu si colegul am avut cred vreo 50 de pesti(la 8 bete).Colegul numai la momitoare si porumb, eu cu plumb si boilies(nu a fost diferenta notabila intre nr de trasaturi).
Asta a fost in mare pescuitul, dar partea cea mai placuta a fost partida de pescuit in sine, pe o locatie absolut superba, cu niste gazde mai mult decat primitoare, am fost placut surprinsi de o asemenea ospitalitate, ne-au prezentat balta, ne-au dat sfaturi f utile, s-au ocupat in fiecare zi sa nu ne lipseasa nimic, am avut zilnic mancare calda si foarte gustoasa.Multumiri d-nului Valer Russ si tuturor celor care s-au ocupat de noi.

dudi
Ciprian Dudila

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: Taxe si Reguament-Chiroiu 4

Mesaj de George-Alexandru »

la finalul saptamanii am iesit la o noua socializare cu crapii de pe chiroiu4-green lake care se pare ca de la saptamana la saptamana incep sa fie din ce in ce mai prietenosi cu monturile noastre :D .noi am pescuit de vineri seara pana sambata dimineata pe coada baltii unde probabil din cauza cositorii sau a vantului puternic care a batut toata noaptea nu am resit sa prin decat un crap de 5,5 kg.sambata dimineata ne/am mutat pe capatul celalalt al baltii unde pescuise si Florentin cu Piticu cu o zi inainte si nu am reusit sa aruncam bine lansetele ca pestele si/a facut imediat prezenta cu o frecventa extraordinara.interesant este ca inainte cu o saptamana pe acelasi loc intr/o zona mai izolata si cu apa de 2.5-3m am aruncat in jur de 3-4 kg de bile tari fara a pescui.sambata dimineata cand am ajuns pe loc in aceiasi zona am mai aruncat 3kg de bile inbaiate puternic in CSL si Multimino si am tot tatonat zona cu o lanseta personalizata cu o bila tare18 si un pop/up12dar fara nici o prezentare.dupa 3 ore de driluri cu crapi de 2-4kg intr/o zona adiacenta unde pescuiam cu naditoare ma/m pus pe aruncat cam 2 kg de bile tari si solubile pe patul pe care pescuiam cu naditoare si porumb sa vad ce se intampla.spre surprinderea mea cu toate ca ma asteptam la asa ceva timp de 8 ore nu am mai avut nici o prezentare in timp ce colegii din dreapta mea aveau aceiasi constanta de invidiat dar mi/am pastrat calmul :-? .asa cum teoretic ma asteptam seara pe la 11 dupa 8 ore de pauza apare si prima trasatura urmata de multe altele dupa care cedez pe la 1.30 si scot lansetele din apa si las doar lanseta personalizata din zona nadita numai cu bile tari pe care am plantato migalos la buza plaurului ca sa ma asigur ca totul este ok si am presarat in jurul monturii cateva pelete de fish meal.pe la 2.30 am sarit ca ars din sacul de dormit stiind ca in apa mai am doar personalizata parcata la plaus si aduc la mal un sui de 4 kg,o arunc de pe mal si mai intra o salonta tot de 4 dupa care renunt si scot si aceasta lanseta pt a ma odihni.surpriza insa sa produs dimineata cand plin de energie arunc 3 la naditoare pt a reancepe recitalul si personalizata o arunc tot in zona ,,speciala''dar putin mai departe intr/un canal care pleca sub plaur si apa era mai adanca cu 40cm,intre timp pe balta isi face aparitia si Vlad Pavlovici care venise in vizita pt a vedea balta,arunc lanseta pun swigerul ma intorc sa plec si in nici 30 sec o tresatura seaca,intep la fel de sec si reusesc sa/l tin sa nu intre sub plaur si realizez ca la capatul firului am primul dulap al anului dar spre sansa lui si ghinionul meu a fost mai isistent decat mine a inotat calm batraneste paralel cu plurul spre mal si a reusit sa jaloneze unul din parii care ancoreaza plaurii si sa/mi reteze firul si sa ma lase cu ochii in soare.
mai pe scurt mai pe lung cam asta sa intamplat la socializarea de la sfarsitul saptamanii trecute.
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Taxe si Reguament-Chiroiu 4

Mesaj de marin laurentiu »

da-mi si mie un telefon cu o zi-doua inainte cand mai plecati acolo...ceva mare s-a prins pana acum?
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “CHIROIU 4”