Sf. Gheorghe-Delta

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Sf. Gheorghe-Delta

Mesaj de Florentin Iuga »

Am convins-o pe nevasta-mea sa mergem in concediu la Sf. Gheorghe in perioada 18-25 iunie. Asa reusesc sa impac si capra si varza - delta pentru mine si mare pentru ea si pustoaica. Aici insa m-am blocat. Ea vrea la gazda cu confort si pensiune completa. Cum datele de pe net sunt destul de subtiri iar eu nu am mai calcat pe acolo, orice informatie despre respectivele posibile gazde este mai mult decat binevenita.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

gigi
Mesaje: 21
Membru din: Dum Dec 17, 2006 22:34
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de gigi »

Stimate prieten Florentin poti alege cu incredere insula Santorini din Grecia,cald,frumos,apa curata si mai ales se prinde intr-o veselie ton si chefal.......ca sa nu mai vorbim ca sotia iti va multumi toata viata.Te pup. :wink:

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

Si pe greci ii sfatuiesti sa aleaga Delta Dunarii? :cry:
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

romica
Mesaje: 40
Membru din: Mie Ian 04, 2006 3:07

Mesaj de romica »

de ce nu incerci satul de vacanta de acolo? e facut de curand si arata bine de tot.
ai de ales intre casutele din camping sau vile de 3 si 4 stele, la care se adauga o gramada de facilitati.

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

Iti multumesc de recomandare Romica dar nu o mai face nimanui. Aia sunt tepari rau de tot. Ceea ce numesc ei "vile de 3 stele", de fapt nu exista. Mi-am facut rezervare la aceste "vile" pentru o camera dubla si cand am ajuns acolo am fost trimis intr-un fost bloc de garsoniere situat cam la 1 km de satul Green village. Camera "dubla***" avea 2,5x2,5m fara balcon, cu o superba priveliste catre o centrala termica. Masa se putea servi numai la Green Village. Plaja la o distanta de 3km de mers pe jos prin nisip ca pe plaja. Te-ai fi dus de 2 ori pe zi la masa si la plaja? Plin de tauni si de tantari foarte agresivi. Pana la urma m-am cazat la un localnic mai aproape de plaja si mi-am notat in agenda : "Jur sa nu mai calc niciodata prin Sf. Gheorghe!!!" :twisted:
PS Am vrut sa ma cazez la vilele de 4 stele care aratau f. bine dar acolo e ca la Raduta. Daca esti roman sau nu esti in grup organizat de la firme tip Vodafone, BCR etc., atunci PAS. Nu mi-a placut niciodata sa profit de legitimatia de presa, asa ca am facut pasi. :cry:
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
Mikcutu
Mesaje: 268
Membru din: Lun Mar 23, 2009 12:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sf. Gheorghe-Delta

Mesaj de Mikcutu »

ca sa nu mai deschid un nou topic, tot cu o intrebare despre delta si eu...

Cunoaste cineva vreun barcagiu in Murighiol, vre-un numar de telefon? Stie cineva cam cat mai costa un drum Murighiol - Uzlina?

Merci.
Za dacs cam from za tracs!

Avatar utilizator
Marius Largeanu
Mesaje: 100
Membru din: Mie Mar 19, 2008 10:11
Puncte: 0
Localitate: Viena

Re: Sf. Gheorghe-Delta

Mesaj de Marius Largeanu »

@mikcutu

Dan - 0745.481.412 (Murighiol)

Trebuie sa-l suni cu 2 zile inainte ca sa stie ca veniti.
Cu privire la bani, vorbiti cu el acolo, in functie de cate persoane sunteti si unde vreti sa va duca, oricum e baiat simtit si nu se arunca la bani multi... iar daca stiti sa vb cu el va mai arata si ceva locuri "fierbinti" :)

Fir intins!
Campion National 2016

Avatar utilizator
Mikcutu
Mesaje: 268
Membru din: Lun Mar 23, 2009 12:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sf. Gheorghe-Delta

Mesaj de Mikcutu »

Merci Marius.
Za dacs cam from za tracs!

bobo250969
Mesaje: 44
Membru din: Dum Iul 13, 2008 20:50
Puncte: 0
Localitate: buc

Re: Sf. Gheorghe-Delta

Mesaj de bobo250969 »

Florentin daca te sucesti si alegi Sulina care are si ea mare ,atunci pot sa iti dau o gramada de informatii inclusiv pt pescuit
master and servant

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”