Capturi Tancabesti

http://www.tancabesti.ro

Moderator: Lukyan

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Marian N.
Mesaje: 137
Membru din: Lun Ian 13, 2014 20:12

Re: Capturi Tancabesti

Mesaj de Marian N. »

Sper ca balta sa redevina cu adevarat ce a fost odata,nu doar cu poze din mai multe partide...

Numai bine si fire zbuciumate...

Avatar utilizator
Florin Iancu
Mesaje: 85
Membru din: Lun Mai 26, 2014 22:19

Re: Capturi Tancabesti

Mesaj de Florin Iancu »

Marian N. scrie:Sper ca balta sa redevina cu adevarat ce a fost odata,nu doar cu poze din mai multe partide...

Numai bine si fire zbuciumate...

Anul acesta nu a fost partida sa nu prind cel putin un over15,..... :wink: asta nu inseamna ca am avut o singura captura intr-o partida :idea:

Avatar utilizator
Marian N.
Mesaje: 137
Membru din: Lun Ian 13, 2014 20:12

Re: Capturi Tancabesti

Mesaj de Marian N. »

[/quote]Anul acesta nu a fost partida sa nu prind cel putin un over15,..... :wink: asta nu inseamna ca am avut o singura captura intr-o partida :idea:[/quote]


Si eu am prins de fiecare data anul acesta pesti destul de mari,insa se simte ca nu mai este ceea ce a fost anul trecut.Este o diferenta mare si din pacate sesizabila fata de ce era anul trecut Tancabestiul.Personal regret situatia actuala,este o balta care m-a invatat multe lucruri noi,este o balta care imi place...

Numai bine si fire zbuciumate

Avatar utilizator
Florin Iancu
Mesaje: 85
Membru din: Lun Mai 26, 2014 22:19

Re: Capturi Tancabesti

Mesaj de Florin Iancu »

Marian N. scrie:
Anul acesta nu a fost partida sa nu prind cel putin un over15,..... :wink: asta nu inseamna ca am avut o singura captura intr-o partida :idea:[/quote]


Si eu am prins de fiecare data anul acesta pesti destul de mari,insa se simte ca nu mai este ceea ce a fost anul trecut.Este o diferenta mare si din pacate sesizabila fata de ce era anul trecut Tancabestiul.Personal regret situatia actuala,este o balta care m-a invatat multe lucruri noi,este o balta care imi place...

Numai bine si fire zbuciumate[/quote]

probabil shi datorita faptului ca balta a crescut in dificultate...........deh.....concursurile din anii trecuti au facut ca pestii sa fie mai precauti..........shi ca fapt divers......sambata crapii TANCABESTIULUI au intrat intr-o spectaculoasa "BATAIE",iti pot confirma shi cei care se aflau pe balta weekend-ul trecut......fire intinse tuturor ! :wink:

Avatar utilizator
Florin Iancu
Mesaje: 85
Membru din: Lun Mai 26, 2014 22:19

Re: Capturi Tancabesti

Mesaj de Florin Iancu »

Florin Iancu scrie:
MihneaBV scrie:pozele sunt cu siguranta din mai multe partide!! unele sunt pe nae sec altele pe ceva stand cu pamant. plus pozitionarea rodpodurilor care e diferita in majoritatea pozelor.
CORECT!!!
ULTIMA PARTIDA PE TANCABESTI A FOST IN PERIOADA 23-25.05.2014 PE PONTONUL 2,CAND AM PRINS PRINTRE ALTE CAPTURI SI SUPERBUL EXEMPLAR DE CRAP COMUN (BLACK) DE 16KG.
NU AM VRUT SA DEMONSTREZ NIMIC NIMANUI.....IAR PE NAE SEC VOI PESCUI WEEKEND-UL ACESTA ;-)
Am revenit cu noi informatii despre partida de pescuit din weekend-ul acesta......o partida de altfel minunata.......cu un total de peste 500 kg .......sper ca in aceasta dupa amiaza sa pot pune cateva poze shi ceva filmari......sunt fff obosit.....best crap 16,73........best ten 20+......fire intinse tuturor

MihneaBV
Mesaje: 141
Membru din: Joi Mai 03, 2012 17:21
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Capturi Tancabesti

Mesaj de MihneaBV »

pe ce stand??
Buia Mihnea

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Capturi Tancabesti

Mesaj de Vladut Mateianu »

Florin Iancu scrie:
Am revenit cu noi informatii despre partida de pescuit din weekend-ul acesta......o partida de altfel minunata.......cu un total de peste 500 kg .......sper ca in aceasta dupa amiaza sa pot pune cateva poze shi ceva filmari......sunt fff obosit.....best crap 16,73........best ten 20+......fire intinse tuturor
Bravo Florine , felicitari ptr partida !

Astept si comentarii de la "carcotasii" de meserie care urlau peste tot ca Tancabestiul nu mai are peste.... :twisted:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Florin Iancu
Mesaje: 85
Membru din: Lun Mai 26, 2014 22:19

Re: Capturi Tancabesti

Mesaj de Florin Iancu »

Vladut Mateianu scrie:
Florin Iancu scrie:
Am revenit cu noi informatii despre partida de pescuit din weekend-ul acesta......o partida de altfel minunata.......cu un total de peste 500 kg .......sper ca in aceasta dupa amiaza sa pot pune cateva poze shi ceva filmari......sunt fff obosit.....best crap 16,73........best ten 20+......fire intinse tuturor
Bravo Florine , felicitari ptr partida !

Astept si comentarii de la "carcotasii" de meserie care urlau peste tot ca Tancabestiul nu mai are peste.... :twisted:

Pot comfirma ca shi echipa de pe pontonul 1 a prins f mult peste.......de altfel am facut aceasta partida de pescuit cu dedicatie.......ptr "carcotasi"........ptr tine Vladut M. nu pot spune decat "jos palaria"........desi ai devenit de curand administratorul unei balti recunosti incontinuare potentialul acestei balti!

Avatar utilizator
Florin Iancu
Mesaje: 85
Membru din: Lun Mai 26, 2014 22:19

Re: Capturi Tancabesti

Mesaj de Florin Iancu »

MihneaBV scrie:pe ce stand??
Ponton Nae

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Capturi Tancabesti

Mesaj de Vladut Mateianu »

Florin, nu am cum sa nu apreciez oamenii care isi dedica viata baltilor lor si pescuitului, de aceea voi avea mereu cuvinte de lauda despre fratii Parfene, Victorash Petcu, George Mihaila,Florin Carstocea, etc, oameni care si-au creat pas cu pas oaze de liniste si relaxare ptr pescari ! Vor fi mereu ptr mine un exemplu. :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “TANCABESTI”