De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Cristi Y »

Val scrie:Mai Cristi mie mi s-au strepezit dintii facind analiza statului AGVPS ...si am vazut o multime de nereguli . Daca stii ca asa se spune la Statut si poti reclama ceva , fa-o dragul meu ...dau nu aici ... pe Forum e un rahat ..
am ajuns si eu la concluzia ca intr-adevar trebuie facut ceva concret ... o voi face , macar pentru cati neuroni mi-am consumat cu aceasta poveste

federatia da , exista juridic , corect , dar :

1 , se va dovedi falsul in actele cu care a fost constituita , motiv de dizolvare ..
2 exista conditiile de declansare a procedurii de insolventa , cu o mica limita care cu ajutorul lui popescu o vom depasi


in alta ordine de idei , nu desfiintarea institutiei este atat de acuta pe cat alungarea lui popescu de la conducerea ei . luand in considerare ca , macar declarativ , romania este un stat democratic , coversitoarea majoritate a celor care practica aacest , sa-i zic asa sport , i-i contesta calitatiile si aceste contestatii , stufos documentate , vor fi analizate de o comisie juridica a MTS in toamna , de data asta asa cum ti-am spus , nu mai sunt heirupisme ci actiunea este condusa si documentata de o casa de avocatura , cu legea in mana
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de andrei vladeanu »

Cristi Y scrie:
Val scrie:Mai Cristi mie mi s-au strepezit dintii facind analiza statului AGVPS ...si am vazut o multime de nereguli . Daca stii ca asa se spune la Statut si poti reclama ceva , fa-o dragul meu ...dau nu aici ... pe Forum e un rahat ..
am ajuns si eu la concluzia ca intr-adevar trebuie facut ceva concret ... o voi face , macar pentru cati neuroni mi-am consumat cu aceasta poveste

federatia da , exista juridic , corect , dar :

1 , se va dovedi falsul in actele cu care a fost constituita , motiv de dizolvare ..
2 exista conditiile de declansare a procedurii de insolventa , cu o mica limita care cu ajutorul lui popescu o vom depasi


in alta ordine de idei , nu desfiintarea institutiei este atat de acuta pe cat alungarea lui popescu de la conducerea ei . luand in considerare ca , macar declarativ , romania este un stat democratic , coversitoarea majoritate a celor care practica aacest , sa-i zic asa sport , i-i contesta calitatiile si aceste contestatii , stufos documentate , vor fi analizate de o comisie juridica a MTS in toamna , de data asta asa cum ti-am spus , nu mai sunt heirupisme ci actiunea este condusa si documentata de o casa de avocatura , cu legea in mana
abia astept minunea asta...
D-ne ajuta!
The One Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de cornelserbu »

Val scrie:Te bagi mereu si scrii in virtutea varstei ... las-o asa ! Nu sti nimic ! Si nici macar nu citesti ...Lasa-ma Cornele ...te respect , dar sunt satul de tine ..
mai las-o, ba, p-asta cu varsta...ma bag unde vreau, fara sa-ti cer tie acordul si cu atat mai putin respectul
baga si tu la capatana ca daca respecti pe cineva si te etalezi prea mult, e ca si cand nu l-ai respecta...macar asta o intelegi ???
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Val »

@Cristi

Tatae , te intreb la modul direct ... Este clar pentrru tine ca orice adunatura de pescari care isi cer CIS-ul sunt legati , vor nu vor , de MTS ?
De ce in acesti 2 ani de zile de cind a aparut Popescu , legiferat de MTS , NICI UN CLUB DIN ROMANIA , nu a cerut sa se transforme in altceva , ceea ce poate accepta AGVPS legal ???????????????????
Tu chiar nu vezi ca lumea e stapina pe interese de clan si ii doare la maci..uca pe toti de ce ne certam noi ????????????
Bai , daca mi-ai da un exemplu , de genul X sau Y sau Z ca au zis ....gata tata ...m-am convins ca CIS-ul ma apasa si e clar ca depind de Popescu si intr-un gest public de frinda sa scrie aici ...il dau dracu pe Popescu s MTS si eu vreau sa fiu membru AGVPS .... aveam subiect de discutie ...
Spune-mi unul si eu zic OK ...
Ultima oară modificat Vin Aug 22, 2014 21:29 de către Val, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Cristi Y »

andrei vladeanu scrie:abia astept minunea asta...
D-ne ajuta!

in romania chiar este nevoie de invocarea puterilor divine pentru a putea combate niste ilegalitati crase si un impostor meschin , eu sper ca de data asta sa ne ajute , nu ne-ar face o favoare ci o dreptate
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Val »

cornelserbu scrie:
Val scrie:Te bagi mereu si scrii in virtutea varstei ... las-o asa ! Nu sti nimic ! Si nici macar nu citesti ...Lasa-ma Cornele ...te respect , dar sunt satul de tine ..
mai las-o, ba, p-asta cu varsta...ma bag unde vreau, fara sa-ti cer tie acordul si cu atat mai putin respectul
baga si tu la capatana ca daca respecti pe cineva si te etalezi prea mult, e ca si cand nu l-ai respecta...macar asta o intelegi ???
Alo ... cred ca vorbesti de plictiseala ...

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Cristi Y »

Val scrie:De ce in acesti 2 ani de zile de cind a aparur Popescu , legiferat de MTS , NICI UN CLUB DIN ROMANIA , nu a cerut sa se tranforme in altceva , ceea ce poate accepta AGVPS legal ???????????????????
din cauza sindromului balcanic de a sta cu capul sub aripa , eventual spargand seminte pe margine si asteptand ca gladiatorii sa-si sparga armurile ca apoi sa-si aleaga barca .....NEPATATI !!
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de andrei vladeanu »

Cristi Y scrie:
Val scrie:De ce in acesti 2 ani de zile de cind a aparur Popescu , legiferat de MTS , NICI UN CLUB DIN ROMANIA , nu a cerut sa se tranforme in altceva , ceea ce poate accepta AGVPS legal ???????????????????
din cauza sindromului balcanic de a sta cu capul sub aripa , eventual spargand seminte pe margine si asteptand ca gladiatorii sa-si sparga armurile ca apoi sa-si aleaga barca .....NEPATATI !!
asa eeeeeeeeee
The One Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de cornelserbu »

andrei vladeanu scrie:argumente zdrobitoare.
noapte buna!
din fericire suntem pe un forum, nu la tribunal unde trebuie sa vii cu dovezi scrise (mai fluturi mult foaia aia pe aici, ca s-a cam plictisit lumea), deci argumentele sunt destul de bune, poate nu chiar zdobitoare...pe alea zdrobitoare la pastrez daca-mi mai urezi o data noapte buna !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Val »

Cristi Y scrie:
Val scrie:De ce in acesti 2 ani de zile de cind a aparur Popescu , legiferat de MTS , NICI UN CLUB DIN ROMANIA , nu a cerut sa se tranforme in altceva , ceea ce poate accepta AGVPS legal ???????????????????
din cauza sindromului balcanic de a sta cu capul sub aripa , eventual spargand seminte pe margine si asteptand ca gladiatorii sa-si sparga armurile ca apoi sa-si aleaga barca .....NEPATATI !!
Pai lasa mai Tatae , ca din discutiile cu tine nimeni nu a iesit nepatat ..... Pai asta iti doreai ...? Sa fi pavaza la ce ? La o chestie certa ....si o lipsa de reactie universala ....mai misca Serbu si Oana ...din cind in cind .... Bai asta e pescuitul in Romania ?
Eu ma bucur ca vezi lipsa de preocupare legislativa .... sa se POATA face ceva ...si ca multi si multi oameni cunosc fenomenele dar se uita la cearta noastra ca la o cearta de maimutze .... si niciodata nu isi expun un punct de vedere , cu atit mai putin o solutie ..

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”